Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
NOWE STAWKI VAT I PROBLEM Z RAPORTAMI
Autor Wiadomość
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-03, 19:21   NOWE STAWKI VAT I PROBLEM Z RAPORTAMI

Mam taki problem. Jako, że sprzedaję prasę mam możliwość zastosowania okresu przejściowego. Warunkiem skorzystania jest to, że zaprogramujemy kasę w nowe i stare stawki z wyjątkiem podstawowej i tu nie ma okresu przejściowego. Tak też zrobiłem. Wydawnictwa przyjęte do obrotu przed 1 stycznia br sprzedaję w starych stawkach, po 1 w nowych a Te z podstawową zamieniłem na 23. KAsa chodzi, towar się jakoś sprzedaje. Problem jest z wypełnieniem tabeli raport dobowy z kas i wartość odpisanych towarów. Tam nic nie pasuje co widać na załączonym obrazku. Przez błędne wypełnienie niewiarygodny jest też raport : sprzedaż w cenach sprzedaży zakupu wg kartotek - zysk i marża.Czy i jak to naprawić.



[ Dodano: 2011-01-05, 00:47 ]
Witam wszystkich, którzy to czytają. O ile ktoś to czyta. Czy napisałem coś nie po polsku, czy robię coś źle, że nikt mi nie chce pomóc.
 
 
Bogusław 

Pomógł: 1 raz
Posty: 26
Wysłany: 2011-01-06, 13:09   

No,chyba nikt nie pomoże bo jest byk w programie.W przypadku odbioru raportów dobowych z kas fiskalnych program wpisuje błędne kwoty.
Nie można również poprawić raportów dobowych z kas fiskalnych za m-c grudzień.
Pewnie za jakiś czas to poprawią,ale na razie mamy dużo wolnego w kalendarzu,więc musimy poczekać.
 
 
krzysiek 

Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: 2011-01-07, 08:42   

Jest to już poprawione.

Problem jest jedynie w przypadku, gdy użytkownik ma dwie obniżone stawki VAT. Czyli 8% jako nowa stawka oraz 7% jako przejściowa stawka na gazety. W takim wypadku jedyna możliwość wpisania raportu z kasy zawierającego obie stawki jest możliwa wyłącznie przez ENTER w tabeli w kolumnie dotyczącej sprzedaży w stawce obniżonej.

W kolumnie tej należy wpisać netto i vat obu tych stawek.

Nie wolno wpisywać takiego raportu przez F5!
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-07, 08:52   

W której wersji. Mam u siebie z 03/01/2011 i nie wiem czy pobierać czy w tej już jest
 
 
krzysiek 

Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: 2011-01-07, 09:10   

Końcówka wersji 3880
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-07, 09:13   

to już pobieram. Rozumiem w ciągu dnia pracy można "nałożyć" nową wersję. praca z kasą bez harmonogramów - wszystko ręcznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group