Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Uprawnienia sprzedawców
Autor Wiadomość
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-04-10, 17:39   Uprawnienia sprzedawców

Jest taka sytuacja. Sprzedawca ma zablokowane praktycznie wszystkie uprawnienia. Szef "może wszystko". Chce udzielić rabatu klientowi na np 20%. Sprzedawca nie może, pojawia się monit o hasło do uprawnienia udzielenia rabatu. Wzywa szefa i tu zaczyna sie "zabawa"
Trzeba chyba z 10-15 razy wpisywać hasło kierownika aby po drodze odblokowywać zakazy sprzedawcy aż w końcu dojdzie do udzielenia rabatu. Nie można tego prościej. Raz wpisac hasło szefa i rabat zostanie udzielony.
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2011-04-10, 18:01   

w jaki sposób sprzedajesz tam gdzie chcesz udzielić tego rabatu?
przez opcję wystaw ?
faktura sprzedaży ?
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-04-10, 18:08   

Opcja wystaw -sklep spożywczy
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2011-04-10, 18:12   

Teoretycznie wystarczy jak zakażesz jedną opcję
hasła -> grupa 4 - Podczas wystawiania faktur

i pierwsza pozycja
zakaz zmiany i nadania upustu

A resztę rzeczy można włączyć.
Ta opcja blokuję nadawanie upustów w fakturach i podczas wystawiania paragonów :)
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-04-10, 18:37   

Nie chodzi o zablokowanie nadawania upustów, ale tak ogólnie. Jak wprowadzę zakazy dla sprzedawcy lub innego użytkownika to nie można jednym kodem odblokować tylko potrzebnego zakazu ale trzeba kilka razy wpisywać kod. Podobnie jest jak wpiszemy zakaz wychodzenia z opcji wystaw. Trzeba 2 razy wpisać kod szefa aby wyjść z programu !
Powinno to chyba być inaczej rozwiązane
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2011-04-10, 19:05   

A nie nadałeś kilka blokad które odnoszą się do tego samego?

Stwórz sobie nowego użytkownika i nadaj tylko jedną blokadę np. upusty i zobacz jak się sprzedaje czy trzeba kilka razy wpisywać hasło.

A odnośnie hasła podczas wylogowania to trzeba wpisać je dwa razy. Ale w sumie nie wiem dlaczego ale mogli by to zmienić bo wkurzające dwa razy wpisywać to samo hasło. szczególnie jak się zmieniają kasjerki i duża kolejka a tu stres bo szybko szybko
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-04-10, 19:50   

Nie chodzi ni, jak pisałem poprzednio jak zrobić aby tylko przy jednokrotnym wpisaniu hasła udzielić upustu, tylko dlaczego wpisanie hasła administratora nie powoduje nadanie w tym momencie zgody na ominięcie jakiegoś zakazu . Czyli jak chce nadać upust to hasło admina odblokowuje upust. Jak chce pominąć ufiskalnienie paragonu to hasło admina to umożliwia i tak dalej. Chodzi mi o idee odblokowywania zakazów przez administratora
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2011-04-10, 19:59   

Ale to co teraz piszesz jest zupełnie czymś innym o czym pisałeś na początku.

A to że trzeba za każdym razem wpisywać hasło do poszczególnych blokad jest normalne i uzasadnione i tak powinno być.
Jeśli ktoś chce pracować na koncie admina to po prostu na nim pracuję.
Po to się blokuję pracownikom niektóre moduły albo czynności aby tego nie robili.
Jak by tak przyszedł kierownik i wpisał raz hasło na odblokowanie rabatu dla znajomej Pani Kasi to potem dany sprzedawca mógłby już cały czas nadawać upusty i inne rzeczy które były zakazane bo kierownik wpisał hasło.
A tak być nie może.
Program ma mnóstwo możliwości tylko trzeba mądrze z tego korzystać. Można zablokować tylko niektóre funkcję albo zrobić kilka haseł. Jedno szefa które może wszystko. Może być drugie hasło które np. odblokuję jakąś funkcję i które może być zmieniane co tydzień itd. itp.

Jeśli dobrze wyjaśniłeś to o co ci chodzi to wydaje mi się że to jest odpowiedź na twoje pytanie.
chyba...


odnośnie tego

ted napisał/a:
tylko dlaczego wpisanie hasła administratora nie powoduje nadanie w tym momencie zgody na ominięcie jakiegoś zakazu

z tym się nie zgodzę.
chyba że ci chodzi o profil "administratora" podczas dodawania nowego pracownika. ale i tak nie rozumiem o co chodzi.

Jeśli jakiś pracownik ma uprawnienia że może drukować to po zalogowaniu na niego zawsze może drukować. jeśli jest inny pracownik który nie może to wtedy pojawia się blokada i trzeba wpisać hasło osoby która może drukować. i jak wpiszesz hasło tej 1 osoby to musi drukować i basta !!
chyba że znowu czegoś nie rozumiem no ale ...
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-04-10, 21:11   

Nie o to mi chodzi co piszesz. Wracam do początku. Sprzedawca ma zablokowane wszystkie niepotrzebne uprawnienia. Praca w innych miesiącach, udzielanie upustów, podgląd dokumentów itp itp . A jak zrobić tak jak pisałem, -admin swoim hasłem udziela rabatu klientowi, albo chce wyjść z programu, albo innym razem nie ufiskalnić paragonu albo albo albo
Wg mnie chce udzielić rabatu wpisuje hasło admina i koniec a nie wpisuje go 15 razy bo muszę coś odblokowywać pośredniego. Chce wyjść z programu wpisuje hasło admina (raczej podchodzi szaf i wpisuje, ale wiadomo o co chodzi). Chce akurat coś innego zrobić to nie nie muszę pisać ileś tam razy hasła aby pośrednie odblokować zakazy. Raz wpisane hasło działa na potrzebną czynność i wyłącza się. Chce znowu udzielić rabat to znowu pisze raz hasło. Ale nie o rabaty tylko chodzi bo to można jakoś ominąć ale o idee ,bo co z innymi zakazami?
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2011-04-10, 21:25   

No widzisz a gdybyś mnie posłuchał odrazu to byś rozwiązał swój problem.

Stwórz użytkownika. Nadaj mu tylko jeden zakaz ten co napisałem na samym początku.
I spróbuj go odblokować jednym hasłem. I zobacz czy wystarczy jak wpiszesz raz hasło czy znowu musisz wpisywać 15 razy to samo hasło.
ROZUMIESZ ??

Jeśli się okażę że teraz wystarczy raz wpisać hasło tzn że zakazałeś wszystkiego za dużo.

Dam ci prosty przykład.
Aby zmienić upust w fakturzę sprzedaży możemy tego dokonać na kilka sposobów.
przyjmijmy że jesteśmy już w fakturzę wystawionej. przypomnieliśmy sobie że chcemy dać rabat i klikamy w kolumnę rabat.
wystarczy zablokować jedną z tych rzeczy i już nie nadasz rabatu no chyba że znasz hasło. ale wtedy musisz odblokować każdą z tych blokad osobno. i dlatego czasami wpisujesz te "15" haseł.
lp. - kod uprawnien - opis
1. - 2:17 - zakaz zmiany pobranych towarów
2. - 2:5 - zakaz zmiany (nie ilość) pobranych towarów
3. - 2:1 - zakaz modyfikacji
4. - 0:0 - zakaz poprawiania po odpisaniu z magazunu
5. - 4:0 - zakaz zmiany i nadawania upustu
6. - 32:0 - całkowity zakaz

i dopiero teraz mogę zmienić lub nadać upust.
Rozumiesz ?
jeśli za dużo zakazałeś to za każdym razem trzeba wpisać hasło.

Więc jeśli chcesz zakazać komuś upustu to wystarczy zakazać jedną z tych opcji
5. - 4:0 - zakaz zmiany i nadawania upustu
i to wystarczy.

Zrób sobie pustego użytkownika i zacznij po kolei nadawać zakazy i testuj. Pamiętaj że po każdej zmianie trzeba się przelogować żeby zapisać uprawnienia.
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-04-10, 21:32   

Ja to rozumiem co piszesz, i tak czasami poprawiam. Ale mi chodzi o to ze raz wpisane hasło admina bez zakazów powinno w tym momencie zlikwidowac wszystkie zakazy czyli tak jakby to on robił. Oczywiście kasuje zakazy tylko w tym momencie. Po udzieleniu rabatu wszystko wraca do normy. Czyli na moment program przejmuje uprawnienia wpisanego hasła. po wykonaniu go wraca do stanu początkowego, czyli uprawnień sprzedawcy. To co podałeś to jak to ominąć a mi chodzi o sposób działania tej opcji
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2011-04-10, 21:42   

ted napisał/a:
raz wpisane hasło admina bez zakazów powinno w tym momencie zlikwidowac wszystkie zakazy czyli tak jakby to on robił. Oczywiście kasuje zakazy tylko w tym momencie. Po udzieleniu rabatu wszystko wraca do normy.

to nie tak działa.
skąd program ma wiedzieć że ty tylko chcesz umożliwić komuś udzielić rabatu?
ty np. wiesz że masz trzech klientów którym chcesz dać np. rabat ale program nie będzie wiedział czy tylko na jednego chcesz uprawnienia czy na tych trzech klientów chcesz uprawnienia.



ted napisał/a:
Czyli na moment program przejmuje uprawnienia wpisanego hasła. po wykonaniu go wraca do stanu początkowego, czyli uprawnień sprzedawcy.


co znaczy według Ciebie "na moment" ? skąd program ma wiedzieć że ten moment właśnie minął i już mają obowiązywać uprawnienia sprzedawcy? jeśli ten moment się nie skończy to sprzedawca będzie miał uprawnienia przez cały ten "moment" do wszystkiego bo działa na prawach admina.

Dla Ciebie będzie prościej aby ten admin zalogował się do programu na ten moment i gdy on uzna że ten moment się skończył to znowu loguję się sprzedawca.
Innej możliwości nie ma.
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group