Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Problem przy programowaniu nowych towarów
Autor Wiadomość
krisak 

Posty: 82
Wysłany: 2010-02-24, 20:53   Problem przy programowaniu nowych towarów

1.
Przy próbie przesłania, nowego kodu do kasy Soleo ,mam taki komunikat
"Błąd nr 20 towar w polu tandem nie istnieje"
Opiszę co zrobiłem
usunołem dokumenty starsze od....,następnie wykasowałem towary z pustymi kartotekami pozostało tylko 30% towarów,wysłałem baze towarową do kasy bez problemu
dodam że kasa była pusta,po wymianie pamięci fiskalnej.
Pouzupełniałem numeratory w grupach towarowych gdzie nie były przypisane.
No i przy próbie wysłania nowego towaru powstaje ten błąd,
dodam że program sam przypisuje kod poprzez numerator
gdzie leży problem?
2.
Jeszcze jedno,przy próbie skasowania towaru w magazynie, mam nieraz komunikat
że,nie można usunąc towaru ,czy mam go zaznaczyc do usunięcia
Czy możecie opisac głębiej ten mechanizm
Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-02-25, 08:41   

Co do pierwszego pytania - chodzi o sprzedawanie towarów w tandemie, czyli automatyczne sprzedawanie kilku towarów powiązanych ze sobą. Pod klawiszem F12 w polu "towar dowiązany" przypisał Pan opakowanie do tego towaru (np. butelka automatycznie sprzedawana razem z piwem). Problem w tym, że butelka została skasowana z magazynu i teraz podczas programowania kasy program chce kasie przekazać informację, żeby do przykładowego piwa dowiązała butelkę, ale w magazynie pod wskazanym kodem towaru dowiązanego nic nie ma.

Jeśli chodzi o pytanie nr 2. Po zaprogramowaniu towaru do kasy nie można go usunąć z programu. Jeśli bowiem na kasie coś sprzedamy, program nie będzie miał towaru, któremu mógłby przypisać tę sprzedaż. Jeżeli rzeczywiście chce Pan usunąć ten towar z magazynu, należy wejść do menu Kasy->Redukcja bazy towarów w kasie, następnie pobrać towary z magazynu i klawiszem F7-usuń towary zaznaczone do usunięcia. Wtedy program zaznaczy sobie, że ten towar nie jest już zaprogramowany w kasie i będzie można go spokojnie usunąć.
 
 
 
krisak 

Posty: 82
Wysłany: 2010-02-25, 15:35   

Jutro będę u klienta to sprawdzę,
tylko że żaden tandem,na nowo tworzonym towarze nie był ustawiany(chyba że program jakoś próbuje zrobic to automatycznie),bo dzieje się to na wszystkich kodach krótkich
jaki bym nie wybrał np:25,345,1300,3456,4567 i przy próbie wysłania do kasy pojawia się ten błąd
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-02-25, 15:54   

Proszę wcisnąć F12 i sprawdzić, czy coś jest wpisane w pozycji "towar dowiązany".

Jaki jest symbol tego towaru?

W starszych programach dla np. towaru dowiązanego o symbolu 222 w kodzie towaru dopisywało się do symbolu +222, więc znak "+" w symbolu może być interpretowany jako towar dowiązany.
 
 
 
krisak 

Posty: 82
Wysłany: 2010-02-26, 07:53   

Ustawiony jest numerator na kody krótkie,zależnie od grupy towarowej
który numeruje automatycznie symbol i index czyli
symbol 234 index również 234,symbol 5 index również 5
 
 
krzysiek 

Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: 2010-02-26, 11:36   

"Towar w polu tabdem nie istnieje" - taki komunikat zgłasz kasa gdy wysyłamy do niej towar bez jednostki miary.

Rozwiązaniem jest albo wpisanie jednostki, albo u konfiguracji kasy w Small-u w opcjach F8 Dodatkowe funkcje -> F8 Jednostki - włączenie precyzji jednostki niezdefiniowanej
 
 
krisak 

Posty: 82
Wysłany: 2010-02-26, 17:51   

Właśnie to jest rozwiązanie problemu
Zauważyłem,że nie mam wpisane jednostek miary
i po uzupełnieniu ich wszystko zaczęło działac poprawnie

Z takim błędem spotkałem się pierwszy raz i trochę dziwne że
brak jednostek miary powoduje taki komunikat.
Pozdrawiam
 
 
krzysiek 

Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: 2010-03-01, 08:03   

Komunikat wg Novitusa brzmi: "Towar w polu tandem nie istnieje", natomiast z naszych doświadczeń widać, że pokazuje się także w przypadku braku jednostki miary a dokładnie nie określenia ilości miejsc po przecinku.
 
 
bgronski 

Pomógł: 6 razy
Posty: 139
Wysłany: 2010-03-05, 19:45   

krzysiek napisał/a:
Rozwiązaniem jest albo wpisanie jednostki, albo u konfiguracji kasy w Small-u w opcjach F8 Dodatkowe funkcje -> F8 Jednostki - włączenie precyzji jednostki niezdefiniowanej


Użycie tej opcji wywołało taki skutek że towary poszły do kasy bez precyzji . Nie można było sprzedać towaru np 0,25 kg tylko 1 kg
_________________
całe życie z wariatami
 
 
Ania 


Pomogła: 5 razy
Posty: 114
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-08, 14:41   

A jaką ma Pan wartość przy tej opcji "precyzje jednostki niezdefiniowanej" ?? Powinno byc "3"
_________________
Indywidualne szkolenia Small Business i Bistro
https://szkoleniasb4.wixsite.com/szkoleniasb4
 
 
 
bgronski 

Pomógł: 6 razy
Posty: 139
Wysłany: 2010-03-08, 16:17   

tak było 3 a przy włączenie precyzji jednostki niezdefiniowanej nie było ptaszka towary poszły można było sprzedawac ale tylko jednostkowo - nie było możliwości sprzedaży np 0,3 kg
_________________
całe życie z wariatami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group