Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Saldo opakowań
Autor Wiadomość
wkn 

Posty: 7
Wysłany: 2012-05-15, 08:42   Saldo opakowań

Witam !!!

To mój pierwszy post na forum.
Kasa ps4000 + small business.
Czy da się powiązać numery kart rabatowych klientów i przyjmować i sprzedawać opakowania tj. butelki tak aby w kartotece klienta w Small-u było saldo tych opakowań?

Chodzi mi o to, żeby klient nie sprzedał mi więcej opakowań jak zapłacił.

Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-05-15, 08:47   

Jeżeli sprzedaż odbywa się na kasie, to nie za wiele da się zrobić. Co do limitów opakowań, to musi Pan rozwinąć temat. Co to ma wspólnego z kartami rabatowymi?
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
wkn 

Posty: 7
Wysłany: 2012-05-15, 10:25   

A jakie jest rozwiązanie dotyczące opakowań jeśli chodzi sam program, bo nie za bardzo wiem jak szukać?

Jeśli chodzi o karty rabatowe (używam ich do naliczania punktów 1 punkt to 10zł) to sądzę, że można je użyć do identyfikacji klienta/konta w programie tj. w tabeli kontrahenci/karty rabatowe/lojalnościowe.

W momencie sprzedaży na kasie fiskalnej skanując kartę rabatową wartość sprzedaży i pozycje z paragonu mamy w kartotece karty rabatowej.

Jeśli technicznie byłaby możliwość dodania (i "wyłuskiwania" z paragonu wartości indeksów które są opakowaniem) kolumny Saldo opakowań w kartotece karty rabatowe.

Wartość sprzedaży opakowań nie wchodziłaby do wartości mającej znaczenia dla punktów.

Problem ten dotyczy stałych klientów i mogę wyrobić kartę nawet dla tych klientów, którzy nie zbierają punktów, a przydatne byłoby z punktu widzenia rozliczania opakowań, posiadania historii zakupów, ewentualnych reklamacji.
 
 
dantex 

Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: 2012-05-15, 21:38   

Jeśli dobrze zrozumiałem, to chodzi o naliczanie punktów tylko na towary, produkty na paragonach (fakturach) z wyjątkiem opakowań.
Istnieje taka możliwość.
Najprościej jest ustawienie grupy towarowej dla opakowań, a następnie wykluczenie tej grupy przy kartach rabatowych F6 "Towary wykluczone z punktacji"
 
 
wkn 

Posty: 7
Wysłany: 2012-05-16, 09:49   

Ok. Super.

Dobry pomysł.

Ale teraz jakby "wyłuskać" z bazy obrót tymi opakowaniami?

Czyli, karta nr x posiada obrót opakowaniami.

Myślę, że jest jakieś "obejście" lub pewnie trzeba by było napisać wtyczkę.

Czy dobrze myślę?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-05-16, 10:54   

Nie rozumiem, po co używać kart rabatowych, w przypadku, gdy nie chcemy naliczać punktów, skoro można po prostu wystawiać faktury na kontrahentów.
Oczywiście jest możliwość powiązania kontrahentów z kartami rabatowymi. W takim przypadku użycie karty spowoduje zmianę rodzaju dokumentu na imienny.
Co do opakowań, to w Smallu zaznaczamy je przy pomocy stawki VAT "opak".
Na każdej fakturze można wydrukować rozliczenie opakowań z bieżącego dokumentu.
Program nie prowadzi jednak ewidencji opakowań dla każdego z kontrahentów z osobna.
Oczywiście wtyczką wszystko można zrobić, to tylko kwestia tego, ile to będzie pracy i jaki będzie koszt.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
wkn 

Posty: 7
Wysłany: 2012-05-16, 11:30   

W moim przypadku chodzi o szybkość i prostotę rozwiązania, (mam na myśli moment sprzedaży), gdzie do szybkiej sprzedaży używana jest kasa fiskalna.
Karta rabatowa potencjalnie miałaby służyć do identyfikacji konta/osoby/firmy.

Wiem, że specyfika proponowanego przeze mnie rozwiązania jest nietypowa i może występować tylko u mnie tak, że musiałbym ponieść koszty napisania specjalizowanej wtyczki. Nie wiem jaka jest procedura zapytania dot. stworzenia takiej wtyczki.

Mam jeszcze jedną myśl związaną z rozszerzeniami do Small Businessa. Chodzi mi oto, że cały zbiór wtyczek mógłby być w przyszłości przedstawiany w formie sklepu tak jak to jest zrobione w przypadku google play dla komórek z androidem, Chrome web store dla przeglądarki chrome. Myślę, że dla wielu aplikacji/ systemów power tkwi w prawie nieograniczonych możliwościach personalizowania dodawania rozszerzeń częściowo darmowych, częściowo płatnych.

Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-05-16, 15:56   

Pomysł sklepu z wtyczkami pojawia się od dawna. Kłopot w tym, że większość z nich jest na tyle personalizowana, że przed zastosowaniem u innych klientów z reguły jest modyfikowana pod ich potrzeby.
Jeżeli sprzedaje Pan na kasie fiskalnej, a nie na drukarce, to identyfikacja kontrahentów w ogóle nie jest możliwa, bo kasa tego nie potrafi. W przypadku drukarki fiskalnej do identyfikacji osoby wystarczy karta z symbolem kontrahenta zakodowanym w postaci kodu kreskowego.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
wkn 

Posty: 7
Wysłany: 2012-05-17, 08:37   

Jak rozumiem wtyczki, które są opublikowane na stronie to wierzchołek góry lodowej?

Rozumiem, że kasa fiskalna nie ma możliwości tak jak Small użyć nazwy klienta/osoby fizycznej czy firmy i zapisać w spisie faktur lub imiennych paragonów dla osób fizycznych.

Niemniej jednak (przynajmniej moja kasa i te modele które obsługują karty rabatowe), potrafią powiązać dany paragon z numerem karty rabatowej, czyli przypisać konkretną transakcję z kasy fiskalnej, do konkretnego numeru karty rabatowej.

Teraz w zbiorze Karty Rabatowe jest w stanie, kontrahenta jeśli jest przypisany do tego numeru karty mimo, że w jego kartotekach Spisie osób fizycznych czy firm nic się nie dzieje.

Bardziej skupiam się na rozwiązaniu problemu niż na tym do czego dana funkcjonalność kas fiskalnych i Smalla została stworzona.

Tak ogólnie to przyszło mi do głowy rozwiązanie, że klient mógłby posiadać dwa identyfikatory tj. skrót kod literowy i numer klienta będący równocześnie numerem karty klienta/kartą rabatową/ na punkty.

W przypadku sprzedaży w Smallu, czytamy kartę czytnikiem a program rozpoznaje, że to jest karta klienta i wczytuje danego kontrahenta. Zalety: szybkość obsługi, prostota :)

Na kasie fiskalnej tak samo:
- tworzymy paragon
- klawisz razem
- karta klienta zczytujemy czytnikiem
- gotówka
- wydruk
- Dziękuję i zapraszamy ponownie :)
- Następny klient

Trochę się rozpędziłem, ale czyż to nie piękne? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group