Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Kasa Elzab Jota programowana przez internet ?
Autor Wiadomość
kicek 

Pomógł: 2 razy
Posty: 34
Wysłany: 2012-06-08, 10:03   Kasa Elzab Jota programowana przez internet ?

Witam,
Chciałbym programować kasę przez internet i znalazłam takie urządzenie Konwerter rs232 na ethernet atc-1000 i mam pytanie czy ktoś korzysta z takiego urządzenia i jak to ewentualnie skonfigurować w SB ?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-11, 12:14   

Czy to urządzenie Elzabu? Jeśli nie, to lepiej:
http://www.elzab.com.pl/konwerter
albo na kilka kas:
http://www.elzab.com.pl/multiplekser_lan

ps: nie wiem, czy nie będzie jeszcze potrzebne coś takiego:
http://www.elzab.com.pl/interfejs_komputerowy
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
kicek 

Pomógł: 2 razy
Posty: 34
Wysłany: 2012-06-14, 14:55   

To nie jest urządzenie Elzabu, ale działa na takiej samej zasadzie i jest tańszy. Ten interfejs do joty już posiadam, bo programuję kasę z laptopa. Mam jeszcze pytanie jak skonfigurować w SB kasę, że działała przez ten konwerter Elzabu LAN/RS232 ?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-14, 15:47   

W opcji:
Kasy->Konfiguracja kas i wag...->F4 Ustawienia kasy->F5 typ multipleksera->Elzab multiplekser LAN
wpisujemy nr IP i hasło.
Konwertery LAN/RS232, mimo że w teorii powinny działać tak samo, w praktyce działają różnie. Mamy w firmie 2 rodzaje takich tanich konwerterów - jedne działają z kasą Elzab Delta, drugie nie. Najlepiej, jeżeli jest możliwość przetestowania przed zakupem.
Może być też tak, że błędy transmisji zdarzają się raz na 100 transmisji. Mieliśmy niestety takie sytuacje, że przejściówka była przyczyną niezłego bałaganu w Smallu. Z tego, co słyszałem, w kasach Elzab (przynajmniej tych starych) nie ma kontroli poprawności transmisji (choćby tak prostej, jak kontrola parzystości), więc na skutek przekłamań w transmisji mogą się do programu wczytać śmieci.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
kicek 

Pomógł: 2 razy
Posty: 34
Wysłany: 2012-06-14, 19:21   

Dziękuję za odpowiedź i mam jeszcze jedno pytanie czy w taki sam sposób konfiguruje się konwerter nie z elzaba ?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-15, 08:56   

Nie. Ta opcja służy do obsługi multiplekserów. Konwertery z reguły wykrywają się w systemie jako lokalny port. Tzn. po podłączeniu takiego urządzenia do komputera i zainstalowaniu sterownika w Panelu Sterowania pojawia się kolejny port, np. COM25 i taki port po prostu ustawiamy w kasie, bez żadnych dodatkowych ustawień (nie musimy wchodzić do zakładki "Typ multipleksera").
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group