Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
POS na panel dotykowy
Autor Wiadomość
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2011-10-10, 09:27   POS na panel dotykowy

W programach od dnia 10-10-2011 dostępna jest wersja POS'a z przeznaczeniem na panel dotykowy.


Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam
 
 
Marek Wolny 

Posty: 7
Wysłany: 2011-10-20, 19:26   Re: POS na panel dotykowy

slawek napisał/a:
W programach od dnia 10-10-2011 dostępna jest wersja POS'a z przeznaczeniem na panel dotykowy.


Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam


Brak w panelu możliwości wyszukiwania po nazwie.

Brak podglądu w panelu na stan magazynowy które można wyszukać po nazwie( klienci często pytają sprzedawców czy towar jest dostępny w danej chwili w sklepie).

Brak podglądu na kwotę reszty w momencie korekty wpisanej gotówki, (klienci często zmieniaj nominał banknotu którym chcą zapłacić lub dodają końcówki).

Zauważyłem samoczynna zmianę przypisanych towarów na przyciskach szybkiego wybierania, nie znam powodu.

Jeżeli w konfiguracji zaznaczę pytaj o cenę, to w przypadku kiedy cena 2 równa jest zero program nie powinien pytać sprzedawcy która cenę wybrać.

Brak możliwości wystawiania faktur na drukarce fiskalnej.

Ogólnie Panel dotykowy to super pomysł.
_________________
Marek
 
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2011-10-21, 14:43   

Cytat:
Brak w panelu możliwości wyszukiwania po nazwie.

W wersjach od 24.10.2011 roku jest dostępna taka możliwość. Trzeba pokazać klawiaturę alfanumeryczną (Za pomocą klawisza funkcyjnego. Jeżeli taki klawisz nie istnieje należy wejść do konfiguracji przycisków funkcyjnych i nacisnąć dwa razy klawisz 'Czyść').



Cytat:
Brak podglądu w panelu na stan magazynowy które można wyszukać po nazwie( klienci często pytają sprzedawców czy towar jest dostępny w danej chwili w sklepie).

Na przycisku towarowym nie ma miejsca na stan. Na chwilę obecną jest tam nazwa, kod oraz cena. Być może powstanie konfiguracja, w której ustalimy co pokazywać na przycisku towarowym.
Sprawdzić stan można za pomocą opcji 'Sprawdź cenę'.



Cytat:
Brak podglądu na kwotę reszty w momencie korekty wpisanej gotówki, (klienci często zmieniaj nominał banknotu którym chcą zapłacić lub dodają końcówki).

Dokument kończymy w momencie jak klienta poda nam pieniądze. Przed zakończeniem dokumentu można dowolnie ustalać formę płatności oraz wartości dla tych form.



Cytat:
Zauważyłem samoczynna zmianę przypisanych towarów na przyciskach szybkiego wybierania, nie znam powodu.

Nie zauważyłem takiego działania. Jak problem będzie się powtarzał proszę o kontakt.



Cytat:
eżeli w konfiguracji zaznaczę pytaj o cenę, to w przypadku kiedy cena 2 równa jest zero program nie powinien pytać sprzedawcy która cenę wybrać.

Ustawienie 'F8 pytaj o cenę' zawsze pyta o cenę. Natomiast ustawienie 'F1 Sprzedaż towarów prowadź' i tu 'Pytaj o cenę' zachowa się tak jak Pan opisuje.



Cytat:
Brak możliwości wystawiania faktur na drukarce fiskalnej.

Pracujemy nad tym.

[ Dodano: 2011-10-21, 14:45 ]
W programach od 24.10.2011 roku jest możliwość pokazania pełnej klawiatury alfanumerycznej oraz możliwość definiowania własnych nominałów.
 
 
Marek Wolny 

Posty: 7
Wysłany: 2011-10-24, 20:06   

Cytat:
eżeli w konfiguracji zaznaczę pytaj o cenę, to w przypadku kiedy cena 2 równa jest zero program nie powinien pytać sprzedawcy która cenę wybrać.

Ustawienie 'F8 pytaj o cenę' zawsze pyta o cenę. Natomiast ustawienie 'F1 Sprzedaż towarów prowadź' i tu 'Pytaj o cenę' zachowa się tak jak Pan opisuje.


Panie Sławku coś jest nie tak dziś zainstalowałem najnowsza wersje w panelu dotykowym ustawiłem "F1 Sprzedaż towarów prowadź' - Pytaj o cenę" a "F8 Pytaj o cenę - nie pytaj "; pomimo tego ze na wybranych towarach cena dwa jest równa zero program i tak pyta która cenę wybrać. W ekranie dotykowym było tak ze jak miałem cenę 2 równa zero program nie pytał tylko automatycznie wybierał cenę 1. To było bardzo wygodne.
_________________
Marek
 
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2011-10-31, 14:47   

Witam,
od czwartku tj. od 3-11-2011 roku będzie dostępna zmiana, która nie zapyta o cenę sprzedaży jeśli towar będzie miał tylko jedną cenę sprzedaży.
 
 
Marek Wolny 

Posty: 7
Wysłany: 2011-11-05, 09:53   

slawek napisał/a:
Witam,
Zauważyłem samoczynna zmianę przypisanych towarów na przyciskach szybkiego wybierania, nie znam powodu.


Próbuje od dłuższego czasu znaleźć przyczynę która odpowiada za zmianę przypisanych towarów na przyciskach szybkiego wybierania.
Zauważyłem taka zależność, jak wprowadzę fakturę zakupowa z komputera w domu przez terminal i sprzedawca odświeży towary w panelu dotykowym to następuje zmiana przypisanych towarów.

Za każdą pomoc z góry dziękuje
_________________
Marek
 
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2011-11-07, 14:09   

Proszę się zaktualizować.
 
 
Marek Wolny 

Posty: 7
Wysłany: 2011-11-08, 22:33   

slawek napisał/a:
Proszę się zaktualizować.

Zaktualizowałem program problem dalej występuje.
Po wprowadzeniu barkodu podczas wprowadzania danych przez prace terminalowa i odświeżeniu listy towarów na komputerze w sklepie (panel dotykowy) zmieniaj się klawisze szybkiego wyboru. Pomaga wyjście z panelu dotykowego. Po ponownym uruchomieniu wszytko wraca do normy.
_________________
Marek
 
 
 
remig20 

Posty: 21
Wysłany: 2012-08-25, 08:35   Wylogowywanie po czasie bezczynności w otwartym paragonie.

Witam,
Czy można poprawić opcję wylogowywania tak by nie wylogowywało podczas otwartego paragonu? Podczas pracy drukarki fiskalnej online (Delio E) drukarka zaczyna piszczeć, iż ma otwarty paragon, a na posie jest logowanie wylogowywanie. i wszystko stoi. Może pomoże opcja nie loguj automatycznie do drukarki w parametrach drukarki, ale wtedy nie ma na paragonie osoby wystawiającej paragon.

Druga sprawa na panelu dotykowym na posie opcja sprawdź cenę - po zeskanowaniu albo pokazuje 0,00zł albo 0,01. Mimo, że cena jest inna. Musimy więc otwierać paragon i robić storno żeby sprawdzić cenę.
_________________
Nie umiem żyć bez Smalla i bez F12 też :D
 
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2012-08-27, 11:42   

Witam,
opcję automatycznego logowania do drukarki fiskalnej przerobiłem w ten sposób, że jak jest drukarka online to logowanie do drukarki następuję przy wejściu do opcji Wystaw lub Panelu dotykowego a wylogowanie z drukarki fiskalnej następuje przy opuszczeniu tej opcji. Wylogowania użytkownika w trakcie użytkowania opcji Wystaw/Panelu dotykowego nie powodują wylogowania w drukarce.
Jak komunikacja z drukarką nie jest w trybie online wszystko działa po staremu.
Jutro tj. 28-08-2012 około południa będzie dostępny program z opisaną poprawką.

Jeżeli chodzi o sprawdzanie ceny to proszę zaktualizować program. Błąd został poprawiony.

Pozdrawiam
 
 
remig20 

Posty: 21
Wysłany: 2012-10-03, 20:26   

Witam,
Pracownicy zgłosili się do mnie czy można coś zrobić by na panelu dotykowyn (tym nowym) na posie po wpisaniu kwoty od klienta nadal była widoczna kwota do zapłaty a nie zmieniała się kwota do zapłaty na resztę. Że muszą spoglądać na drukarkę i obracać wyświetlacz drukarki, bo klient zmienil zdanie ile ma wpłaci i zmienia się reszta do wydania...
Może poprostu niech kwota do zapłaty będzie wyświetlana nad resztą i wszystko było by ok. :) w starej opcji wystaw sie pokazywalo osobne okno od rozliczenia płatności i było widać dopóki się nie wcisnęło del, lub spacji albo stuknelo w ekran :D

Bylibyśmy wdzięczni za poprawkę :)
_________________
Nie umiem żyć bez Smalla i bez F12 też :D
 
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2012-10-04, 09:18   

Propozycja zostaje dodana do listy propozycji do rozpatrzenia.
Wyśle post na forum jak będę miał więcej informacji na ten temat.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-01-17, 09:53 ]
W program od wersji 5368 od dnia 18-01-2013 pod kwotą reszty pojawia się wartość brutto zakończonego dokumentu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group