Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Impot/Export SB4
Autor Wiadomość
onejl 

Posty: 57
Wysłany: 2014-08-05, 19:50   Impot/Export SB4

Witam,
Zacznę od ogólnego opisania mojego problemu.

W dwóch firmach posiadam program SB4. Jedna firma pełni rolę centrali i przyjmowane są tutaj towary, skąd później wyfakturowywane są na drugą firmę gotowe do sprzedaży detalicznej. Export faktury robię opcją Ctrl+F3 (zapisz dokument do pliku), następnie w drugiej firmie wczytuję plik opcją F12 (wczytaj fakturę). Dość czasochłonne jest wprowadzanie cen sprzedaży detalicznych. Czy istnieje możliwość aby podczas exportu zapisywały się Cena sprzedaży I oraz Cena Sprzedaży II? Wtedy mógłbym ustawić aby Cena sprzedaży II stałaby się dla sklepu detalicznego Ceną Sprzedaży I.

Próbowałem również zrobić taki export przez export Edi (Ctrl+A) - również bezskutecznie. Co prawda istnieje tutaj możliwość exportu pól: CenaSprzedażyBrutto, CenaSprzedażyBrutto2, CenaSprzedażyBrutto3, CenaSprzedażyBrutto4, CenaSprzedażyBrutto5, CenaSprzedażyBrutto6, CenaSprzedażyBrutto7, CenaSprzedażyBrutto8, CenaSprzedażyBrutto9, CenaSprzedażyBrutto10, lecz w wyeksportowanym pliku te pola się nie pojawiają - mimo iż posiadam wprowadzone pola Cena Sprzedaży I oraz Cena Sprzedaży II dla każdej kartoteki towarowej.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-08-06, 09:06   

W takim przypadku najlepiej byłoby skorzystać z filii:
http://symplex.eu/?q=node/159
można wtedy przerzucać ceny za pomocą międzymagazynowego porównania towarów.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2014-08-08, 22:23   

Z postu wynika że są to dwie różne firmy. Bo sami sobie to chyba nie mogą wystawiać faktur?
To filie nie są chyba rozwiązaniem.

[ Dodano: 2014-08-09, 00:00 ]
Da się to zrobić na fakturach jeśli to są dwie firmy. Eksportuj wszystkie pola z faktury
Przy imporcie zaznacz że są to dwa pliki do jednej faktury. Pierwszy plik pokazujesz wszystkie dane zakupu, drugi plik ( ten sam) zaznaczasz tylko indeks i cenę sprzedaży (uwaga cena netto może być przy imporcie zamieniona na brutto i odwrotnie)
Zauważyłem że jest problem gdy na fakturze jest dwa razy ten sam towar pobrany
Uwaga na kody wagowe, trzeba zaznaczyć je odpowiednio
 
 
onejl 

Posty: 57
Wysłany: 2014-08-12, 09:53   

Filie posiadam w firmie ze sklepami detalicznymi i za pomocą przesunięć MM rozdzielam towar na poszczególne sklepy.
W jaki sposób mogę wyeksportować wszystkie pola z faktury? Robiłem to na wiele sposobów ale nie potrafię zrobić takiego eksportu aby była widoczna Cena II.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2014-08-12, 18:43   

onejl napisał/a:
Filie posiadam w firmie ze sklepami detalicznymi i za pomocą przesunięć MM rozdzielam towar na poszczególne sklepy.
W jaki sposób mogę wyeksportować wszystkie pola z faktury? Robiłem to na wiele sposobów ale nie potrafię zrobić takiego eksportu aby była widoczna Cena II.

Nie rozumiem tego postu.
Jeżeli wystawiasz MM (eksport), to jakie pola chcesz eksportować z faktury. Do tego nie wiem czy z faktury zakupu tego towaru, faktury sprzedaży?
MM-ki wysyłają ceny sprzedaży. Czy chcesz zamienić podczas importu MM cenę sp1 na cenę sp2?
 
 
onejl 

Posty: 57
Wysłany: 2014-08-12, 20:44   

Trochę zbyt szczegółowo to opisałem. Nic z MM nie chcę eksportować. Upraszczając posiadam dwie firmy - jedna sprzedaje towar drugiej (zwykła faktura sprzedaży). Chcę, aby przy eksporcie faktury sprzedaży można było wyeksportować z pobranych kartotek towarowych również Cenę Sprzedaży II. Z dalszą częścią czyli import i zamiana cen sobie radzę.
Znalazłem inny sposób ale również napotkałem na problem:
Domyślna "Cena Sprzedaży I" wprowadzona na magazynie jest taka jak do detalu. Wypisując fakturę na drugą firmę pobieram towar opcją F5 (weź towar) i w okienku z ilością zmieniam narzut np. na 5%. Na fakturze jest kolumna "Cena Jednostki Brutto przed upustem" którą mógłbym później wykorzystać jako cenę detaliczną (wczytując jako fakturę zakupu w drugiej firmie), lecz niestety przyjmuje ona wartość taką samą jak "Cena Sprzedaży I" po zmianie narzutu czyli różnica nie jest wtedy traktowana jako upust.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2014-08-12, 20:57   

To są dwie firmy z różnymi NIPami? Chyba sobie nie wystawiasz faktur ?Ale to inny problem
A wiec tak
wchodzisz
tabele/sprzedaż/faktury krajowe
Ustawiasz kursor na wystawionej fakturze
CTRL-A /opcje dodatkowe w F7 i F8 zaznaczasz wszystkie (pola) i eksportujesz taką fakture
Masz tam wszystkie potrzebne Ci dane. Cenę sprzedaży 1,2,3,....... to co masz w magazynie
Importujesz taką fakturę w zakładce
tabele/zakup/faktury krajowe/F12
Aby ją zaimportować musisz stworzyć własny szablon.
Szablon powinien być z opcją dwa pliki na jedną fakturę..
Oba pliki to ten sam plik, czyli wskazujesz go dwa razy
Raz robisz "normalny" import a w drugim pliku pokazujesz TYLKO symbol (kod kreskowy)
i ceny sprzedaży towaru
Jak nie dasz sobie rady to pomogę
Ograniczenia jak podałem w poprzednim poście
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group