Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka uwag co do funkcjonalności
Autor Wiadomość
pogodek 

Posty: 20
Wysłany: 2013-10-31, 18:46   Kilka uwag co do funkcjonalności

Witam wszystkich,
SB i stanowisk Pos używam od kilku lat. O ile sam program cały czas się rozaija, to jeśli chodzi SSPOS-y, to oprócz numerków wersji nie zauważyłem wielu znaczących zmian w funkcjonalności. Wcześniej miałem jednego POS-a i dwie kasy Delta. POS był na stoisku alkoholowym ( ok. 50 paragonów dziennie ) i generalnie byłem zadowolony.
Od początku października 2013 przeszedłem całkowicie na POS-y i wyszło trochę mankamentów.
Po pierwsze tryb on-line jest tak naprawdę pseudo on-line. Jeśli na POS-ie mam ustawione wysyłanie po każdym paragonie, to oczyszczanie ekranu trwa 5-20 sek. Przy ok. 100 paragonach na godz. i jeszcze jak jest kolejka, to jest to trochę uciążliwe. Wysłanie paragonu z POS-a wcale nie oznacza, że jest on już dostępny na serwerze. Trzeba go dopiero wczytać. Odczyt na serwerze mam ustawiony co 60 min, i trwa ok 3min, co też jest lekko denerwujące, bo potrafi nagle przerwać np. wprowadzanie dokumentów. Po zmianie na POS-ach częstotliwości wysyłania oczyszczanie ekranu zdecydowanie przyśpiesza, po stronie serwera oczywiście sytuacja bez zmian Ale wówczas pojawia się problem, gdy klient po odejściu od kasy przychodzi do mnie na zaplecze po fakturę. Nie mogę wczytać paragonu bo nie został jeszcze przesłany. Muszę biec do kasy, wysłać paragony ręcznie, po czym wczytać je jeszcze na serwerze.A klient czeka 5 min i, albo się denerwuje, albo śmieje z mojego „nowoczesnego” systemu.
W związku z tym moje pytanie brzmi: czy jest szansa na prawdziwy tryb on-line?
I druga kwestia: wiele drukarek fiskalnych umożliwia wystawianie faktur. Czy będzie wprowadzona taka możliwość na SSPOS-ach?
Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-11-15, 10:39   

Oczywiście SSPOS nie działa w trybie online.
Wysyłka po każdym paragonie jest bardzo wygodna, ale w tym przypadku program za każdym razem przegląda wszystkie paragony na SSPOS, szukając tych, które nie są jeszcze wysłane. Jeżeli nie wykonuje Pan usuwania danych, to liczba paragonów do przeglądnięcia może już sięgać kilkuset tysięcy. Stąd wynika te kilkanaście sekund na "oczyszczanie ekranu".
Proszę zrobić usuwanie danych starszych, niż paragony z bieżącego miesiąca, a powinien Pan odczuć różnicę.
Aby odczyt na serwerze nie przerywał Panu pracy, powinien pan ustawić zadanie w tzw. harmonogramie zadań. Wtedy odczyt będzie odbywał się samoczynnie i bez zatrzymywania programu.
Prawdziwy tryb online jest dostępny jako tzw. wersja sieciowa programu. W tym przypadku jednak brak dostępu do serwera oznacza niemożność prowadzenia sprzedaży.
Nie planujemy dodawania możliwości wystawiania faktur na SSPOS.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
tabnet 

Posty: 65
Wysłany: 2014-04-02, 09:37   Modyfikacja wysyłki paragonu w SSPOS

Witam

Chciałbym podłączyć się do tematu. Faktycznie ustawienie wysyłki paragonu i jednoczesne odczytywanie na serwerze za pomocą harmonogramu jest ok. Jedna wysyłka paragonu trwa zbyt długo nawet przy danych z ostatniego miesiąca. Klienci w skrajnym przypadku mają pod koniec miesiąca 30000 paragonów. Myślę że dobrym rozwiązaniem było by wysyłanie paragonu w momencie kiedy na ekranie jest okno z zakończonym paragonem i system czeka na naciśnięcie klawisza DEL lub SPACJA. Wtedy kasjer wydaje resztę i jest czas na to żeby wysłać paragon. Może to trwać nawet 20 sek. bo i tak kasjer jest zajęty wydawaniem reszty. Proszę o info czy da się zrobić taką modyfikację.
_________________
GIERA
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-04-02, 10:03   Re: Modyfikacja wysyłki paragonu w SSPOS

tabnet napisał/a:
Witam

Chciałbym podłączyć się do tematu. Faktycznie ustawienie wysyłki paragonu i jednoczesne odczytywanie na serwerze za pomocą harmonogramu jest ok. Jedna wysyłka paragonu trwa zbyt długo nawet przy danych z ostatniego miesiąca. Klienci w skrajnym przypadku mają pod koniec miesiąca 30000 paragonów. Myślę że dobrym rozwiązaniem było by wysyłanie paragonu w momencie kiedy na ekranie jest okno z zakończonym paragonem i system czeka na naciśnięcie klawisza DEL lub SPACJA. Wtedy kasjer wydaje resztę i jest czas na to żeby wysłać paragon. Może to trwać nawet 20 sek. bo i tak kasjer jest zajęty wydawaniem reszty. Proszę o info czy da się zrobić taką modyfikację.


Dopisałem na listę, będziemy obradować nad nowymi zmianami w programie mniej więcej za miesiąc.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
tabnet 

Posty: 65
Wysłany: 2014-05-09, 14:08   

Miesiąc minął, coś wiadomo w temacie ?
_________________
GIERA
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-05-12, 08:25   

tabnet napisał/a:
Miesiąc minął, coś wiadomo w temacie ?

To zadanie nie zostało przydzielone żadnemu informatykowi w najbliższym miesiącu.
Po informacje, czy i kiedy będzie przydzielone, odsyłam do p. Krzysztofa.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
tabnet 

Posty: 65
Wysłany: 2014-07-18, 09:22   

Witam

Zauważyłem, że taka funkcjonalność jest w opcji "Wystaw" w panelu dotykowym w wersji POS Smalla. Po wprowadzeniu kwoty od klienta i zatwierdzeniu program wysyła od razu paragon do serwera i jednocześnie wyświetla resztę. Wystarczy podobnie zrobić w opcji "WYSTAW" bez panelu dotykowego. Wyświetlane jest nowe okno i w dolnym rogu reszta z poprzedniego bez konieczności naciskania spacji czy del.
_________________
GIERA
 
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2014-09-16, 10:42   

Witam,
zrobione.
Działa w programach od 16-09-2014
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group