Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Znikające paragony
Autor Wiadomość
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-06-22, 17:02   Znikające paragony

Witam.
Mam problem, dzisiaj puściłem kilkanaście paragonów, po czym po jakimś czasie wrócił klient i chciał zrobić zwrot. Okazało się, że paragonu o takim numerze nie ma. Sprawdziłem tabelę i rzeczywiście NIE MA :cry: . I co gorsza następne paragony zapisuje na tych numerach, które były wydrukowane. Sprawdzałem również w kartotece towaru i nie ma w niej informacji, że został sprzedany. Próbowałem odzyskać paragony, ale to nic nie dało. Co z tym zrobić?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 
 
Wojtek 

Pomógł: 7 razy
Posty: 90
Wysłany: 2015-06-23, 09:04   Re: Znikające paragony

Bogdan00 napisał/a:
Witam.
Mam problem, dzisiaj puściłem kilkanaście paragonów...


Te informację są niewystarczające. Proszę podać:
1. Jaka jest wersja programu?
2. Jaki jest system operacyjny?
3. Czy dane są na serwerze sieciowym, jakim?
4. Jaki jest program antywirusowy?
5. Czy były jakieś komunikaty w Smallu (przydatne byłyby numery błędów i ewentualnych wyjść awaryjnych)?
6. Czy Pan wychodził z programu?
 
 
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-06-23, 22:23   Ciąg dalszy.

Witam.
Ad. 1) 5.1.5628.6611
Ad. 2) Windows 7
Ad. 3) Na jednym komputerze jest baza danych i program, na drugim program połączony z tym pierwszym
Ad. 4) Microsoft Security Essentials
Ad. 5) Brak komunikatów
Ad. 6) Wychodziłem - niestety
-------------------------------------------

Tylko dzisiaj zauważyłem ciekawą rzecz. A mianowicie, że pracujemy JUŻ na miesiącu lipcu. Czyli prawdopodobnie ktoś z naszych pracowników utworzył już nowy miesiąc, a wszyscy korzystaliśmy z niego. Wiadomo jak się wchodzi do programu, hasło, enter, enter i nikt nie sprawdził. Nasz błąd. Czy w takim razie zmiana takiego miesiąca i załóżmy praca na nim, mogła mieć wpływ na zaistniałą sytuację? Ewentualnie czy mogło być tak, że jeden komputer pracował na LIPCU, a drugi na CZERWCU i w końcu paragony się „pogryzły” ? Z wiadomych przyczyn nie chcę próbować, czy tak się stanie. Jak z tego wybrnąć, żeby nie narobić zamieszania w papierach….
Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-06-24, 08:27   

Proszę wejść do czerwca i sprawdzić, czy nie ma tam tych brakujących paragonów.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-06-24, 14:59   Ciąg dalszy....

Witam.
Tak zgadza się.
W miesiącu czerwcu są i w miesiącu lipcu także, o tych samych numerach ale zawierają inne towary i wartości.
Co z tym można zrobić, jak to "wyrównać"?
Pozdrawiam
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2015-06-25, 08:49   

Można te dokumenty z czerwca wyeksportować do pliku - Symplex EDI.
A później je wczytać w lipcu - importem Symplex EDI.

Przy eksporcie - włącz opcję "Cel eksportu - Program Small Business"
W imporcie - pamiętaj tylko, aby wyłączyć opcję kontroli dokumentów wczytanych "Nie importuj dokumentów już wczytanych" - Small kontroluje i nie wczytuje dokumentów z tym samym numerem, gdy nie jest wyłączona ta opcja.
 
 
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-06-26, 11:13   c.d.

Ok, dziękuje za pomoc. Suma summarum jest i pewnie będzie niezgodność paragonów w programie.
Inna sprawa:
Jak teraz rozliczyć utarg? Pracujemy już na Lipcu, jak wiadomo. I rozliczenie utargu nie pozwoli mi wypełnić danymi za miesiąc czerwiec, a w czerwcu nie zrobi tego, bo nie ma tych paragonów. Czyli teoretycznie do lipca nie będę mógł wykonać: ROZLICZ UTARG. Program narzuca datę 01.07.2015 do 14.07.2015 i wcześniejszej nie zrobi rozliczenia.
 
 
Basia 


Pomogła: 18 razy
Posty: 124
Wysłany: 2015-06-26, 11:48   

Witam,
utarg z tych paragonów trzeba wpisać ręcznie do kasy firmy za ten okres, zgodnie z ich datą.

Pozdrawiam
Basia
 
 
 
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-06-26, 12:05   c.d.

Czyli wejść na czerwiec, wpisać zsumowany utarg powiedzmy za każdy dzień z paragonów, faktur, zrobić ROZLICZ UTARG. Tak? Ewentualnie poczekać do Lipca i wpisać z pierwszym lipca ich łączną sumę i wtedy się wyzeruje. Teoretycznie?
Pozdrawiam
 
 
Basia 


Pomogła: 18 razy
Posty: 124
Wysłany: 2015-06-26, 12:30   

Z tego co Pan opisuje wynika, że ostatnim miesiącem pracy jest u Pana lipiec, więc wartość tych paragonów, które zostały i zostaną jeszcze wystawione z datą czerwca lub przeniesione z miesiąca czerwca przez eksport, bo nie było ich w miesiącu lipcu, należy w kasie firmy wpisać ręcznie pomimo iż są w rejestrze paragonów, ponieważ program nie rozlicza utargu z miesięcy poprzednich.
W kasie firmy F10 Inna wpłata, ustawić datę dnia wystawienia paragonów, wpisać ich wartość z tego dnia, rodzaj zapisu: Utarg gotówkowy, F12 Ok.

Pozdrawiam
Basia
 
 
 
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-06-26, 13:31   c.d.

Dziękuje bardzo za pomoc i wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
 
 
tAboon 

Posty: 39
Wysłany: 2015-09-15, 19:37   

Pozwolę się podłączyć pod temat, wygląda podobnie, choć trochę inaczej:
Kod:
1. Jaka jest wersja programu? 5,2,109,6901
2. Jaki jest system operacyjny? Windows 7 HP
3. Czy dane są na serwerze sieciowym, jakim? dysk lokalny
4. Jaki jest program antywirusowy? G Data
5. Czy były jakieś komunikaty w Smallu (przydatne byłyby numery błędów i ewentualnych wyjść awaryjnych)? brak
6. Czy Pan wychodził z programu? tak wraz z pakowaniem danych

Kasa fiskalna novitus soleo, odczyt online z interwałem co 30 minut.Towary w magazynie są sprzedane i rozchodowane wraz z informacją o dacie sprzedaży z informacją o numerze kasy. Jak wejdę do Tabela Sprzedaż Paragony to brakuje całych dni lub tylko pewnego zakresu paragonów. Próbowałem wykonać symulacje odczytu paragonów z archiwum i po wykonaniu symulacji paragon się pojawiają. Sytuacja dzieje się od nie wiem kiedy, ale dzieje się cały czas. We wrześniu brakuje całego 2,3,4,5,6,8,9, a pozostałe dni sprawdzając po lukach w numeracji tylko kilkunastu paragonów dziennie (pojedyncze paragony). Czy jest jakiś automat, który może przywrócić paragony do spisu w tabeli wszystkie zagubione paragony? I oczywiście jak przywrócić poprawne działanie programu.

Dodatkowo zauważyłem, że część paragonów jest numerowana z numerem kasy a część bez, nie wiedzieć dlaczego tak się dzieje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group