Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Export/import pytanie
Autor Wiadomość
ckpol 

Posty: 2
Wysłany: 2015-01-13, 12:24   Export/import pytanie

Witam,
Jestem użytkownikiem SM już od jakiegoś czasu ale teraz mam poniższą potrzebę i nie mogę sobie z tym poradzić.

Potrzebuję przenieść same kartoteki magazynowe (bez stanów) z jednego magazynu do drugiego .
Czy jest to możliwe a jak tak to jak to zrobić??

Dodam tylko że programy nie są na tym samym komputerze więc chyba wchodzi w rachubę tylko opcja eksport/import.

Pozdrawiam i wdzięczny będę za podpowiedź
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-13, 15:25   

Można przesuwać towary do innego programu przez opcję Tabele->Przesunięcia->Przesunięcia wysyłane. Potem można takie przesunięcie wysłać poprzez e-mail lub w inny sposób i wczytać w drugim programie. Do takich celów, aby wygodnie przerzucać towary i sprzedaż pomiędzy kilkoma placówkami, najlepiej zaopatrzyć się w moduł filie:
http://symplex.com.pl/?q=node/159
http://symplex.com.pl/?q=node/165
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
bgronski 

Pomógł: 6 razy
Posty: 139
Wysłany: 2015-01-14, 08:02   

a nie prościej export do .txt i import z .txt w drugim ?
_________________
całe życie z wariatami
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-14, 08:13   

bgronski napisał/a:
a nie prościej export do .txt i import z .txt w drugim ?

Prościej, racja. Zwłaszcza, że ma to być bez stanów :)
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
ckpol 

Posty: 2
Wysłany: 2015-01-14, 10:02   

Dziękuję bardzo za informację.
Lecz jak właśnie robię import/export do .txt zaznaczając jedynie opcję "towary" to i tak przenoszą się kartoteki magazynowe z ilościami sztuk
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2015-01-14, 10:06   

Jeśli już Pan zrobił import text i wybrał Pan opcję "Nie importuj stanów magazynowych" to wystarczy w zakładce Miesiące->Funkcje serwisowe wybrać opcję Przelicz magazyny i powinno te stany usunąć.
 
 
artlyb 

Posty: 23
Wysłany: 2015-08-20, 09:30   

Podlacze sie do tematu.

Jezeli wybiore export EDI i wyeksportuje tylko kody kreskowe to czy jak zaimportuje to na drugim programie to:

a) importowane kody zostana dodane do towarow
b) importowane kody NADPISZA sie w magazynie

i druga kwestia czy taki import dotyczy tylko glownego kodu czy tez wszystkie dodatkowe tez beda zalaczone? Na jednym magazynie mam caly towar juz z kodami typu: 1 szt, 1 pudlo, 1 paleta. A na drugim mam tylko 1 sztuka. Chcialbym na tym drugim miec to co na pierwszym.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2015-08-27, 19:52   

Jak udało ci sie w EDI wyeksportować TYLKO kody kreskowe. Jeżeli już zrobiłbyś tak to do czego maja dopisać się w importowanym magazynie. Do nazw towarów. Ale skąd program będzie wiedział jakiej nazwie odpowiada konkretny kod .Można dopisać do towaru podczas importu kod ale to będzie "jak leci " po kolei i nie wiadomo czy będzie dobrze.W importowanym pliku i magazynie do którego wczytujemy go musi być jakiś wspólny element po którym pozostałe importowane dane będą identyfikowane i dopisywane
 
 
artlyb 

Posty: 23
Wysłany: 2015-09-13, 15:47   

TYLKO kody kreskowe oznacza ze tylko te kody zaznaczylem do eksportu . nie mam wplywu na to co SB eksportuje czyli nazwy produktow i inne dane.

pytanie moje brzmi czy te kody kreskowe ktore sie wyeksportuja razem z nazwami i reszta danych to bedzie tylko i wylacznie kod glowny produktu czy tez wszystkie kody powiazane?
 
 
Basia 


Pomogła: 18 razy
Posty: 124
Wysłany: 2015-09-14, 09:49   

Jeśli eksportujemy przez Ctrl+Y to nie są brane pod uwagę kody wprowadzone jako Barkod. Jeśli chcemy aby te powiązania zostały uwzględnione należy robić eksport danych przez Miesiące \ eksport, import \ eksport Symplex EDI.

Pozdrawiam
Basia
 
 
 
wielobranzowy 


Posty: 114
Wysłany: 2015-10-10, 20:42   

jezeli eksportuje poprzez ctrl+y nie eksportuje mi wszystkich cen sprzedazy lub nie zamienia starych cen, nowymi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group