Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
problem wersja 9760
Autor Wiadomość
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-09-05, 08:16   problem wersja 9760

Witam,
Mam trzy sprawy.
Problem zauważyłem już w wersji 9724 i nadal jest w wersji 9760 z 2018-09-04:

1).
Na samodzielnym stanowisku POS1 była wystawiona faktura terminowa.
Po tygodniu na serwerze została zaksięgowana zapłata za tę fakturę.
I teraz tak, na stanowisku POS2, POS3, POS4 na tych, na których nie była wystawiona ta faktura, kontrahent może nadal robić zakupy, bo nie wyświetla się żadna informacja o zadłużeniu.
W opcjach mam ustawiony „zakaz sprzedaży kontrahentom z nieuregulowanymi płatnościami", natomiast na stanowisku POS 1 na tym, na którym była wystawiona ta faktura kontrahent nie może robić zakupów, bo wyświetla się informacja o niezapłaconej fakturze, konkretnie właśnie tej, która była uregulowana na serwerze.

2).
Ta sprawa jest trochę skomplikowana.

Mam ustawione w programie SB4 na serwerze karty limitowe.
W ustawieniach kart limitowych do każdej karty limitowej jest przypisana osoba fizyczna.
Każda z tych osób fizycznych ma ustawione:
Forma płatności gotówka termin 31 dni. Tu jest nieważne czy ustawię gotówka 31 dni czy przelew 31 dni, bo końcowy efekt będzie ten sam.

W ustawieniach kart limitowych, zabronione płatności ustawione mam karta. (Chodzi o kartę płatniczą)

Na samodzielnym stanowisku POS ekran dotykowy, program prawidłowo odczytuje z serwera numeru karty limitowej użytkownika tej karty, formę płatności, ale problem polega na tym, że i tu jest to obojętne, czy użytkownika tej karty limitowej dopiszę do:
Tabele => Kontrahenci => Firmy, Dostawcy, Odbiorcy, F6 opis kontrahenta, (4 osoba fizyczna), bo, gdy sprzedaż na POSie odbyła się prawidłowo, to po odebraniu sprzedaży z POSa, na serwerze dopisywany jest nowy kontrahent z tymi samymi danymi tylko, że zamiast osoba fizyczna jest płatnik vat.
I żeby tego jeszcze było mało, to przy każdej kolejne sprzedaży na POSie , tego samego użytkownika, za każdym razem dopisywany jest nowy kontrahent.
Tyle ile było transakcji na POSie, to na serwerze dopisywanych jest tylu takich samych kontrahentów.

Taka sama sytuacja dzieje się, gdy użytkownika karty dopiszę do
Tabele => Kontrahenci => Spis osób fizycznych, F6 opis kontrahenta, (4 osoba fizyczna)

3)
Sprzedaż na serwerze.
Sprzedaż => Faktury krajowe => F12 inne operacje => Ctrl+F4 (wczytaj z inwentaryzatora),

Teraz jest tak, że gdy pierwszy raz od uruchomienia programu użyję tej opcji, to program zawiesza się na amen. Trzeba użyć Ctrl+Alt+Delete i zamknąć program na siłę.
Po ponownym wejściu do programu, można już wystawić fakturę z inwentaryzatora, ale można nie zauważyć, że SB4 przeskoczyło z numeracją faktur o jeden numer.

Przy zakupie za pomocą inwentaryzatora, wszystko jest ok.

Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-09-06, 12:42   Re: problem wersja 9760

Pawilon Handlowy napisał/a:
Witam,
Mam trzy sprawy.
Problem zauważyłem już w wersji 9724 i nadal jest w wersji 9760 z 2018-09-04:

1).
Na samodzielnym stanowisku POS1 była wystawiona faktura terminowa.
Po tygodniu na serwerze została zaksięgowana zapłata za tę fakturę.
I teraz tak, na stanowisku POS2, POS3, POS4 na tych, na których nie była wystawiona ta faktura, kontrahent może nadal robić zakupy, bo nie wyświetla się żadna informacja o zadłużeniu.
W opcjach mam ustawiony „zakaz sprzedaży kontrahentom z nieuregulowanymi płatnościami", natomiast na stanowisku POS 1 na tym, na którym była wystawiona ta faktura kontrahent nie może robić zakupów, bo wyświetla się informacja o niezapłaconej fakturze, konkretnie właśnie tej, która była uregulowana na serwerze.


Nie sądzę, żeby ta opcja zadziałała dobrze, gdyż SSPOS nie synchronizuje kartotek kontrahentów, a jedynie ich listę, więc pobiera sobie z serwera informacji o długach i płatnościach.
W założeniu ta opcja miała służyć do sporadycznego fakturowania klientów na stanowiskach kasowych typu supermarket, a nie jako stanowisko dla fakturzysty.
Jeżeli chce Pan korzystać z takich funkcjonalności i liczba wystawionych faktur jest spora, a nie tylko sporadyczna, to sugeruję skorzystanie z wersji sieciowej, albo filii (w przypadku pracy w kilku oddziałach albo przedstawicieli handlowych).
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-09-06, 15:18   

Witam Panie Piotrze,

Normalny sklep ogólnospożywczy, samoobsługowy z czterema stanowiskami kasowymi.
Faktury są wystawiane podczas bieżącej sprzedaży z za lady bądź z boksu kasowego.
W trakcie sprzedaży na życzenie klienta zamiana paragonu na fakturę lub od razu faktura.
Żadnych korekt itp. Itd. Faktury z drukarek fiskalnych na zasadach takich jak na stacjach np. Orlen z tą różnicą, że kasjerki nie wprowadzają żadnych kontrahentów, żadnych KP, WZ, PZ itp. itd.

Z doświadczenia wiem, że szybsza i płynniejsza sprzedaż jest przy SSPOS niż sprzedaż na opcji „WYSTAW”. Parę lat temu na kilka miesięcy zmuszony byłem przestawić sprzedaż w sklepie z SSPOS na opcję „WYSTAW” ze względu właśnie na karty limitowe. Wtedy karty limitowe jeszcze mocno kulały na SSPOS.

Wersja sieciowa „WYSTAW” wymaga włączonego serwera i zdarzają się blokady w sieci a ponowne szkolenie pracowników do opcji „WYSTAW” nie wchodzi w grę. Jeszcze rok temu, ze szkoleniem nie było by problemu, obecnie chyba już jest to nie możliwe.

W takim razie mam prośbę, proszę mi podpowiedzieć jak mam się pozbyć tego komunikatu o niezapłaconych dokumentach z jednego ze stoisk SSPOS.

Na serwerze rozliczenia są ok, ale na jednym ze stoisk, konkretnie na tym, na którym odbyła się sprzedaż na termin, płatność cały czas się wyświetla.

Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-09-10, 11:28   

W spisie faktur CTRL-J powinny pojawić się opcje sprzedaży. W zakładce trzeciej jest opcja
"pokazuj na nowych fakturach informacje o zadłużonych dokumentach kontr.".
Najwyraźniej na tym posie jakimś cudem ta opcja została włączona.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-09-11, 14:59   

Ctrl+J, to na serwerze zadziała, na SSPOS już nie, ale nic nie szkodzi już sobie poradziłem z SSPOS.
Wystawiłem na SSPOS KP i wszystko wróciło do normy.

Pytanie mam jeszcze odnośnie


3)
Sprzedaż na serwerze.
Sprzedaż => Faktury krajowe => F12 inne operacje => Ctrl+F4 (wczytaj z inwentaryzatora),

Teraz jest tak, że gdy pierwszy raz od uruchomienia programu użyję tej opcji, to program zawiesza się na amen. Trzeba użyć Ctrl+Alt+Delete i zamknąć program na siłę.
Po ponownym wejściu do programu, można już wystawić fakturę z inwentaryzatora, ale można nie zauważyć, że SB4 przeskoczyło z numeracją faktur o jeden numer.

Czy to w nowszych wersjach jest już poprawione?
Mogę już instalować aktualizację?

Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-09-11, 15:28   

Pawilon Handlowy napisał/a:

Czy to w nowszych wersjach jest już poprawione?
Mogę już instalować aktualizację?
Pozdrawiam

Wołam Grześka - może się wypowie na ten temat.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2018-09-11, 15:36   

A w którym momencie się wykłada?
Przed wyborem kontrahenta, po jego wyborze, na etapie wybierania kolektora, w trakcie modyfikacji dokumentu, po jej zakończeniu, przy odczycie z archiwum czy przy standardowym odczycie?

Odrobinkę więcej szczegółów...
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-09-11, 20:24   

Odczytuje kolektor prawidłowo, wybór kontrahenta działa, zawiesza się w momencie, gdy już po wyborze kontrahenta zatwierdzamy F12. Przez chwilkę mignie prostokąt na ekranie, wyświetlają się pobrane towary z inwentaryzatora i koniec. Zawieszka.
Przy odczycie z archiwum, sytuacja jest taka sama.
Tak się dzieje tylko przy pierwszym użyciu sprzedaży za pomocą inwentaryzatora.


Jak się zawiesi konieczne jest użycie Ctrl+Alt+Delete, zamykamy na siłę SB4.
Kasuję zegary.nev, uruchamiam SB4, wykonuję to co wcześniej i wszystko jest ok.

Testowałem teraz i zauważyłem, że po spakowaniu danych, uruchomiłem program i ponownym wykonaniu tych czynności z użyciem odczytu danych z archiwum i po wyborze pierwszego kontrahenta, który się podświetlił, wszystko poszło i zadziałało, ale gdy powtórzyłem to ponownie i nie pobierałem kontrahenta pierwszego lepszego, który już był podświetlony, tylko wpisałem nazwę kontrahenta, program zawiesił się.

Pozdrawiam

Przy zakupach wszystko jest ok. Bez problemu.

[ Dodano: 2018-09-13, 21:13 ]
Czy już coś wiadomo?

[ Dodano: 2018-09-17, 18:03 ]
Czy już coś wiadomo? :)

[ Dodano: 2018-10-02, 19:55 ]
Czy już może coś wiadomo?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group