Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
linux
Autor Wiadomość
Bartłomiej 

Posty: 5
Wysłany: 2011-03-14, 15:31   

jarbi napisał/a:
następnie wskazać samallbiznesowi gdzie jest baza danych.

w jaki sposób ? wybór ścieżki do serwera jest chyba tylko dostępny przy instalacji.
Jestem na etapie: włącza mi się SB (klikam prawym - Otwórz za pomocą Wine..) i mam okienko "Wybierz miesiąc do pracy" i pusto. Nie widzi całej bazy.
Dysk sieciowy udało mi się zamontować (na pulpicie jest skrót do serwera).
W konfiguracji Wine -> zakładka Dyski do litery F podaje ścieżkę smb://serwer/._sb4 (typ zasób sieciowy).
 
 
jarbi 

Posty: 13
Wysłany: 2011-03-14, 16:23   

W katalogu programu czyli SB4 znajduje się plik tekstowy opcje.txt tam jest podana ścieżka do bazy danych wystarczy ją zmienić do własnych potrzeb. W linuksie niestety to nie działa i tą ścieżkę trzeba podać przy uruchamianiu sb z wine. np. w konsoli wpisujemy wine /home/janusz/.wine/drive_c/sb4/ksiegaw.exe -emu -lp -l3 -k=(ścieżka do bazy danych)
 
 
Bartłomiej 

Posty: 5
Wysłany: 2011-04-30, 22:52   

Może ktoś podrzucić przykładową ścieżkę ? Byłbym bardzo wdzięczny !

próbuje w konsoli :

1) /home/brzdac/.wine/drive_c/SB4/ksiegaw.exe -emu -lp -l3 -k=smb://192.168.1.100/sb4/
2) /home/brzdac/.wine/drive_c/SB4/ksiegaw.exe -emu -lp -l3 -k=smb://SERWER/sb4
3) home/brzdac/.wine/drive_c/SB4/ksiegaw.exe -emu -lp -l3 -k=//SERWER/sb4
4) /home/brzdzac/.wine/drive_c/SB4/ksiegaw.exe -emu -lp -l3 -k=\\SERWER\\sb4


za każdym razem wybija:
"Nie znaleziono ścieżki- w pozycji 3376" -> OK -> "Nie można przejść do bazy w katalogu..."

sieć działa na 100% wyniki polecenia smbtree

Kod:
    \\SERWER                
        \\SERWER\Users             
        \\SERWER\sb4               
        \\SERWER\IPC$               Zdalne wywołanie IPC
        \\SERWER\F$                 Domyślny udział
        \\SERWER\D$                 Domyślny udział
        \\SERWER\C$                 Domyślny udział
        \\SERWER\ADMIN$             Administracja zdalna


zamontowany mam zasób sb4 przez opcje miejsca ->połącz z serwerem

a przy :
Kod:
 /home/brzdac/.wine/drive_c/SB4/ksiegaw.exe -emu -lp -l3 -K= /192.168.1.100/sb4/
ze spacją po argumencie k taki ekran :



Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: 2011-05-01, 22:29 ]
Udało się ! Trzeba było podmontować zasób w ubuntu.

najpierw :
Kod:
sudo mount -t cifs //192.168.1.100/sb4 /media/sb4 -o username=uzytkownik,password=haslo,iocharset=utf8,file_mode=0777,dir_mode=0777

a następnie:
Kod:
/home/brzdac/.wine/drive_c/SB4/ksiegaw.exe -emu -lp -l3 -k=/media/sb4

powodzenia wszystkim z linuxem ;)
 
 
rafal.k 

Posty: 1
Wysłany: 2015-02-26, 14:41   

Witam.
Wszystko ładnie pięknie działa na linuxie jest tylko jedno ale nie mogę sobie poradzić z drukowaniem np. faktur.
Problem polegana na tym iż cały wydruk jest rozjechany kwoty nie są w ramkach itp.
Czy ktoś próbował może jest na to jakieś lekarstwo.
Dzieki i pozdrawiam.

[ Dodano: 2015-02-27, 11:33 ]
Ok. Co do drukowania na normalnej drukarce nie poradziłem. Ale za to doinstalowałem drukarke pdf do smolla i przestawiłem w ustawieniach drukowania aby drukowała w trybie graficznym do pdf. I narazie takie rozwiązanie wystarczy ale miło by było gdyby ktoś może miał jakiś pomysł na drukowanie bezpośrednio do drukarki a nie przez pdf :)
 
 
Wojtek 

Pomógł: 7 razy
Posty: 90
Wysłany: 2015-02-27, 13:59   

Pod linuxem od razu powinny działać drukarki tekstowe, wbudowane w Smalla. Tworzą one strumień danych w pełni gotowy do wysłania do drukarki w sposób surowy. Można skorzystać z drukarek igłowych oraz z laserowych językiem PCL (muszą obsługiwać defniowanie znaków w drukarce).

Problem z wine jest taki, że nie steruje szerokością znaków. To dlatego wydruki tam są zepsute. Żeby było dobrze, trzeba by dopasować ilość kolumn, wierszy na wydruku i czcionkę tak, by jej szerokość wynosiła 100%. W przypadku sterowników graficznych definicje kartek w "Sposobie drukowania" (przycisk "Ustawienia") na zakładce "Kartka" nie tyle opisują, ile znaków i linii na kartce się zmieści, ile o tym decydują - im więcej linii wpiszemy, tym niższe będą znaki, im więcej kolumn wpiszemy tym węższe będą znaki. To jest oczywiście uzyskiwane w ten sposób, że dla danej wysokości znaku jest wyliczana jego szerokość (np. niskie znaki mają szerokość > 100%). Gdy będzie to 100%, wtedy znaki na wydruku będą pasować w rubrykach.

Mało kto wie, że czcionkę na wydrukach można zmienić. Nazwałbym to "ustawieniami serwisowymi". Na zakładce "Style" dla drukarek graficznych mamy dwie kolumny "Włącz", "Wyłącz", w których są wpisane słowa "OK". Program używa danego stylu, pod warunkiem, że jest tam coś wpisane w polu Włącz i w polu Wyłącz. Dla drukarek graficznych ważne, żeby coś w tych polach było. Obecnie działanie to zostało rozszerzone w następujący sposób:
Pogrubienie włącz: OK lub grubość tłustej czcionki (od 100-900), domyślnie 600
Pogrubienie wyłącz: OK lub grubość normalnej czcionki, (100-900) domyślnie 400
Powiększenie 2x włącz: OK lub nazwa kroju na wydruku. Powinien to być krój nieproporcjonalny (tj. o stałej szerokości znaków), w przeciwnym razie wydruk będzie "nieprzewidywalny". Można, np. wpisać "Lucida Console", ale proponuję sprawdzić na GoogleFonts czy jest wąska czcionka, nieproporcjonalna i jej użyć. Jest tam mnóstwo darmowych czcionek.
 
 
jarbi 

Posty: 13
Wysłany: 2018-12-06, 15:57   

Witam.
Mam pytanie do rafal.k napisz proszę co dokładnie zrobiłeś, że masz dobre wydruki na pdf pod wine. Ja co bym nie robił wydruki są zawsze rozjechane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group