Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Inwentura bez ddaty
Autor Wiadomość
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2018-12-07, 13:55   Inwentura bez ddaty

Jak w tytule. Wyskakuje w kartotece towaru korekta ze spisu bez daty i godziny, co to jest, jak się tego pozbyć, jak się uchronić i skąd to się wzięło.

edit 10.12.2018

Chyba nie za bardzo jasno wytłumaczyłem mój problem, może zrzut coś podpowie.

 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2018-12-31, 13:21   

Proszę o kontakt telefoniczny...chciałbym zobaczyć bazę danych i protokoły różnic. Telefon do mnie bardzo by to ułatwił.
 
 
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2019-01-08, 09:32   

Cześć, dzięki za odpowiedź.

Już wiem, że powodem jest sprzedaż po wygenerowaniu protokołu różnic, zastanawia mnie jednak dlaczego program bierze pod uwagę zmiany w magazynie po utworzeniu protokołu? Przecież protokół jest tworzony z datą i godziną więc zmiany powstałe później nie powinny mieć wpływu na stany wg. komputera na protokole. Rozumiem, że jest to jakieś zabezpieczenie ale, przynajmniej u nas, lepszym wyjściem by było gdyby program tylko informował o zmianach w magazynie, nie brał ich pod uwagę i nie korygował stanu jak na zrzucie powyżej.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-01-09, 13:26   

Piekary napisał/a:
Cześć, dzięki za odpowiedź.

Już wiem, że powodem jest sprzedaż po wygenerowaniu protokołu różnic, zastanawia mnie jednak dlaczego program bierze pod uwagę zmiany w magazynie po utworzeniu protokołu? Przecież protokół jest tworzony z datą i godziną więc zmiany powstałe później nie powinny mieć wpływu na stany wg. komputera na protokole. Rozumiem, że jest to jakieś zabezpieczenie ale, przynajmniej u nas, lepszym wyjściem by było gdyby program tylko informował o zmianach w magazynie, nie brał ich pod uwagę i nie korygował stanu jak na zrzucie powyżej.


Bierze pod uwagę tylko wtedy, gdy wprowadzana inwentaryzacja, jego zdaniem, może być błędna. Np w przypadku, gdy zliczyliście, że towaru nie ma, a teraz go sprzedajecie, mimo że nie wprowadziliście faktury. Program w takim przypadku sugeruje, że bardziej logiczne jest, że ten towar jednak był w magazynie, tylko nie został prawidłowo policzony, więc należy poprawić zliczoną ilość. Oczywiście może być też taki przypadek, że nie wprowadziliście faktury, a już sprzedajecie towar. W takim przypadku ilości nie należy korygować.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2019-01-11, 07:36   

Dobra by była możliwość wyłączenia takiej kontroli typu "Nie kontroluj stanów magazynowych podczas wprowadzania protokołu różnic". Wówczas program wprowadzałby zmiany stanów magazynowych wynikających tylko z protokołu (czyli dodaje nadwyżki, odejmuje braki), zmiany w magazynie powstałe po utworzeniu protokołu były by ignorowane.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-01-14, 14:39   

Piekary napisał/a:
Dobra by była możliwość wyłączenia takiej kontroli typu "Nie kontroluj stanów magazynowych podczas wprowadzania protokołu różnic". Wówczas program wprowadzałby zmiany stanów magazynowych wynikających tylko z protokołu (czyli dodaje nadwyżki, odejmuje braki), zmiany w magazynie powstałe po utworzeniu protokołu były by ignorowane.

Można jedynie permanentnie wyłączyć kontrolę stanów towarowych, ale nie można tego robić selektywnie od wybranej daty albo dla wybranej operacji.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group