Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Raport Dobowy
Autor Wiadomość
POL-GRAB 

Posty: 157
Wysłany: 2010-07-02, 19:44   Raport Dobowy

Czy po wykonaniu raportu dobowego przykładowo o godz.18:00
Następnie dokonywana jest sprzedaż towaru mam obowiązek wykonać drugi raport dobowy
Czy wykonać raport dobowy dopiero następnego dnia.
_________________
Kazik
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-07-02, 19:51   

wszystko zależy jak się rozliczasz z pieniędzy. Jeśli na podstawie raportów dobowych to w momencie gdy sprzedasz coś po raporcie nie będzie zgadzać się kasa. wtedy trzeba ją odłożyć na następny dzień. I tak często robią.
Obowiązkiem jest wykonanie raportu dobowego na koniec każdego dnia w którym była sprzedaż.
Więc wystarczy jak zrobisz raz w ciągu dnia. Ale potem mogą być problemy z raportami.
NP. zrobimy raport dobowy potem coś sprzedamy jeszcze i potem zrobisz odczyt z kasy fiskalnej (o ile jest kasa fiskalna) to nie zgodzi ci się sprzedaż z raportem dobowym.
Ale nikt się tym nie przejmuję i jest OK.
Nie spotkałem się z firmą która robi w ciągu dnia więcej niż jednego raportu (chyba że ja jestem i coś trzeba zrobić w kasie fiskalnej) to potem robią sobie drugi raport na koniec dnia aby im sie kasa zgadzała i mogli się rozliczyć.
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2010-07-02, 20:47   

Raport dobowy musi być wykonany po zakończeniu sprzedaży w danym dniu, nie później jednak niż przed rozpoczęciem sprzedaży w dniu następnym. Czyli możesz sobie zrobić go następnego dnia, ale przed rozpoczęciem sprzedaży. Tyle mówi przepis. Przenoszenie sprzedaży z dnia poprzedniego i uwzględnianie jej w raporcie w dniu następnym nie jest prawidłowe. U jednego z podatników miałem przypadek, że do takiej sytuacji doszło z 30 na 1 dnia następnego. 30 była duża sprzedaż, raport nie został zrobiony , dopiero po sprzedaży w dniu 1 następnego miesiąca i tak zostało uwzględnione w księgowości. US podczas kontroli się "przyczepił" bo spowodowało to "Przesunięcie" płacenia podatku o miesiąc ( 30 został uwzględniony dopiero w rozliczeniu podatkowym następnego miesiąca ).
Jeśli taka sytuacja ma miejsce w "jednym" miesiącu, nie wpływa to na podatki, ale tak czy tak nie jest to zgodne z przepisami i jest podstawą do jakiegoś mandatu :mrgreen:
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-07-02, 20:53   

Przepisy to jedno ale nie szkoda Ci "życia kasy" - każdy raport go skraca. Znam jedną Panią co robiła dwa raporty dziennie na każdej kasie - po każdej zmianie
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2010-07-02, 21:07   

titamida napisał/a:
Przepisy to jedno ale nie szkoda Ci "życia kasy" - każdy raport go skraca. Znam jedną Panią co robiła dwa raporty dziennie na każdej kasie - po każdej zmianie


Każdy robi jak chce, wolna wola, ja przekazałem stan prawny dotyczący pytania i tyle.
Czy ktoś się z nim zapozna i będzie robił zgodnie z przepisami, czy też zgodnie z ekonomią - jego wybór i ewentualne konsekwencje.
 
 
 
POL-GRAB 

Posty: 157
Wysłany: 2010-07-05, 21:59   

Czyli jak bym robił raporty każdego dnia przed rozpoczęciem sprzedaży
i taki raport zamiast ostatniego to zrobił 1 przed rozpoczęciem sprzedaży to wg.ustawy byłoby to prawidłowe podejście i czy w takim wypadku robiąc raport dobowy 1 przed sprzedażą z 31 to podatek byłby wliczony do właściwego miesiąca?

[ Dodano: 2010-07-05, 22:09 ]
bo ja mam tak że jako właściciel mogę sprzedawać po godzinach
i jest taka sytuacja robię raport
2 gaszę światło
3wyłańczam komputer
4 wchodzi klient oczywiście pyta czy może
odpowiadam że tak ogląda towar kupuje
5włańczam kompa sprzedaje
6 wyłąńczam kompa
7podcodze do dzwi
i znowu pytanie czy można
odpowiedź no oczywiście że tak (przy odpowiedzi nie ja osobiście przez rok albo dwa omijam taki sklep i nawet wiele mnie nie interesuje czy to właściciel czy pracownik udziela mi takiej informacji)
co prawda takie sytuacje nie zdarzają się co dzień ale dosyć często czasami robię nawet po dwa raporty z tego tytułu
Choć taka sytuacja jest związana z tym że często siedzę po godzinach i wprowadzam faktury zakupu itp.
_________________
Kazik
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-07-05, 22:26   

Przepisy przepisami ale czasami się nie da ich respektować tak jak należy.
Polecam więc w takiej sytuacji zrobić jeden raport na koniec dnia (pracy) i jeśli ktoś przyjdzie znowu do sklepu to sprzedajemy co mamy sprzedać i tyle.
Raport dobowy robimy dopiero następnego dnia na zakończenie dnia.

To co sprzedaliśmy już po zamknięciu kasy odkładamy na bok i wliczamy do raportu dobowego następnego dnia.
W niektórych przypadkach nie da się inaczej.

Wiele firm tak działa i jakoś jest OK. wybór należy do Ciebie

Gdyby trzeba było przestrzegać przepisów trzeba by było robić raport dobowy o 23:50,
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-07-06, 15:29   

kaleon napisał/a:
i jeśli ktoś przyjdzie znowu do sklepu to sprzedajemy co mamy sprzedać i tyle.
Raport dobowy robimy dopiero następnego dnia na zakończenie dnia.

To co sprzedaliśmy już po zamknięciu kasy odkładamy na bok i wliczamy do raportu dobowego następnego dnia.
W niektórych przypadkach nie da się inaczej.



.........a tym klientem będzie pan z US
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-07-06, 15:56   

a w czym problem że przyjdzie Pan z US ??

Twoim obowiązkiem jest wybić paragon z uśmiechem na twarzy dać klientowi i tyle.

To jest tylko twoja sprawa o której godzinie zrobisz raport dobowy.

Mam szwagierkę w US i często robią naloty na różnego rodzaju sklepiki i nigdy nie sprawdzają o której godzinie jest robiony raport dobowy. Sprawdzają tylko czy ktoś wybija paragony i dają je klientom bo są przypadki że kasjer sprzeda coś wybije paragon i odrywa go od razu i do kosza... A to błąd. Trzeba paragon położyć koło kasy tak by klient miał możliwość zabrać go ze sobą ale nie musi :)
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-07-06, 15:59   

ok tak to sformułowałeś, że nie było czytelne, że przez kasę

pozdr
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-07-06, 16:01   

titamida napisał/a:
ok tak to sformułowałeś, że nie było czytelne, że przez kasę

pozdr


Nie ma znaczenia czy sprzedaż przez kasę fiskalną czy przez drukarkę fiskalną. To jest to samo jeśli chodzi o paragony i raporty dobowe.
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-07-06, 16:02   

oj dobrze. myślałem, że sugerujesz pobranie pieniążków a skasowanie przez urządzenie fiskalne kolejnego dnia.
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-07-06, 16:04   

No to się cieszę że to wyjaśniliśmy :-)
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-07-06, 16:05   

:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group