Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Opcja wczytaj fakturę dopisała towar do nieistniejącego..
Autor Wiadomość
Thefilozof32 

Posty: 127
Wysłany: 2023-02-15, 20:42   Opcja wczytaj fakturę dopisała towar do nieistniejącego..

.. magazynu. Wczytywałem dzisiaj fakturę z piliku .epp niestety nie sprawdziłem ustawień wczytywania. Z jakiś względów miałem ustawione '' nierozpoznane towary dopisz do magazynu nr 2 '' problem w tym że taki magazyn nie istnieję. Program sam utworzył nowy magazyn o numerze 2 . Dowiedziałem się o tym przypadkiem podczas nieudanego, wyszukiwania towaru który pamiętałem że wprowadzałem pod dokładnie takim samym kodem jaki wpisywałem w wyszukiwarkę. Odnalazłem więc fakturę zakupu na której był towar który próbowałem wyszukać i sprawdziłem tabele z nazwą magazynu do którego został zapisany towar. Nazwa to to magazyn nr 2. Problem w tym że konto z którego korzystam nie ma uprawnień do tworzenia nowych magazynów. Magazyn nr 2 nie widniał też w spisie magazynów.
Musiałem przełączyć konto z którego korzystałem na konto administratora i utworzyć następny
magazyn dopiero wtedy mogłem zobaczyć magazyn nr 2.
Dodatkowo [choć nie jestem pewien ponieważ pamięć jest zawodna i mogło mi się pomylić ]
sprawdzałem funkcję serwisowe przed utworzeniem magazynu nr 2 w spisie magazynów
i podczas wywoływania funkcji '' usuń towary z pustymi kartotekami '' magazyn nr 2
również nie był widoczny.

Właściwie jeśli ktoś się zastanawia, dlaczego od razu wpadłem na pomysł by sprawdzić do którego magazynu został zapisany towar to jest to spowodowane faktem że w przeszłości miałem podobną sytuację co teraz, mianowicie zapisałem towary do magazynu nr 0
do którego nie mam dostępu i normalnie [ręczne wprowadzanie faktur ] nie mógłbym do niego wprowadzać towary , jest to luka którą trzeba załatać moim zdaniem .

Proponuję więc 2 rzeczy
1. Jeśli użytkownik ma wyłączony dostęp do magazynu X to nie powinien mieć on opcji dopisywania do magazynu X podczas wczytywania z pliku analogicznie do wprowadzania faktur recznie
2.Komunikat że program utworzył nowy magazyn lub usuniecie możliwości dopisywania do nieistniejących magazynów .

Dodatkowo jak zmienić magazyn do którego zapisany jest towar?
Nie chciał bym wprowadzać go jeszcze raz ręcznie.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2023-02-16, 05:27   

Przy każdej aktualizacji programu, zmieniają się ustawienia w sposobie wczytywania z inwetaryzatora. Może jest podobnie z wczytywaniem z pliku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group