Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Powiązanie towarów
Autor Wiadomość
Dawid84 

Posty: 2
Wysłany: 2023-04-21, 16:43   Powiązanie towarów

Witam,
chciałbym powiązać towary z magazynu ze sobą. N.p. jak sprzedaje 4-pak piwa to chciałbym żeby mi ściągnęło 4 piwa ze stanu z magazynu. Znalazłem funkcje "tandem". Nie wiem czy ta funkcja jest właśnie tą którą szukam. Następny problem który mam po ustawieniu tandemu jest programowanie takich towarów do kasy ponieważ dostaje komunikat "Pole (T12) poza zakresem".
Czy ktoś może pomóc?
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2023-04-22, 06:11   

Do czteropaków "tandem" raczej się nie przyda. Można zrobić to w ten sposób:

Kod główny towaru (symbol) - kod kreskowy z jednej szt piwa,
barkod towaru - kod kreskowy z czteropaka z mnożnikiem 4

ale taki sposób ma swoje ograniczenia np przy promocjach.

Tandem sprawdzi się za to przy sprzedaży np piw butelkowych. Wtedy tandem ustawiamy butelkę zwrotną
 
 
Dawid84 

Posty: 2
Wysłany: 2023-04-22, 10:43   

Dziękuje za szybką pomocną odpowiedź. Mam jednak teraz taki problem. Rozumiem że 4-paka kasuje z magazynu i kasy jako towar. Wchodzę do towaru puszki pojedynczej, ustawiam barkody, nowy, w pierwsze pole daje kod 4-paka i ustawiam mnożnik 4 i zapisuje wszystko. Czy to tyle czy jeszcze kod docelowy znów puszki pojedynczej? Bo mam taki problem że gdy programuje modyfikowany towar piwa, kasa nie widzi kodu 4-paka. Czy czegoś jeszcze brakuje? Czy 4-paka muszę zapisać jako towar do magazynu?
Pozdrawiam

[ Dodano: 2023-04-22, 13:28 ]
Chyba sobie poradziłem. Wyczytałem gdzieś w innym poście o ustawieniach kasy żeby zaznaczyć barkody z mnożnikiem. Dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group