Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Sklep internetowy SHOPER
Autor Wiadomość
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2014-11-26, 15:17   Sklep internetowy SHOPER

Szukam pomocy jak wysyłać i odbierać dane do sklepu SHOPER z SB
Nie znam tego sklepu a chce pomóc klientowi który ma i SB i ten sklep
Wszelkie sugestie mile widziane
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-11-27, 08:03   

Czy ten sklep jest zainstalowany na serwerze klienta, czy dostarczany jako usługa na serwerze twórcy Shopera?
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2014-11-27, 11:05   

Klient ma własny serwer, o ile pamiętam na home.pl.
Kupiony program i tam zainstalowany
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-11-27, 11:12   

Wysyłać dane można z wersji sprzedaż do pliku CSV, a następnie wczytywać w panelu administracyjnym sklepu. Do komunikacji automatycznej i w obie strony jest wtyczka, trzeba kontaktować się ze mną.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2015-03-12, 09:56   

Dołączę się do tematu.
W jaki sposób można wysyłać zdjęcia produktów z SB4, jeżeli sklep jest dostarczany, jako usługa na serwerze twórcy Shopera?
Zdjęcia produktów mają nazwy takie jak symbole towarów.

Przesyłanie zdjęć już nie aktualne, bo właśnie to rozgryzłem i wszystko ładnie lata.
Ostatnio zmieniony przez Pawilon Handlowy 2015-03-17, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Izelito 

Pomógł: 1 raz
Posty: 94
Wysłany: 2015-03-12, 11:01   

Ja w zeszłym roku pisałem w tej sprawie do shoper.pl Oto jaką otrzymałem odpowiedź:

"Witam serdecznie Panie Jarosławie,

Aktualnie staramy się przekonać firmę Symplex do wykonania integracji - zachęcam również i Pana do przyłączenia się.
Osobą odpowiedzialną po ich stronie jest Pan Piotr \tutaj nazwisko i numer tel. do Pana Piotra\"

Jak tam sprawa wygląda na dzień dzisiejszy?

Od jakiegoś czasu zbieram się do postawienia sklepu internetowego jednak ciągle się waham, które rozwiązanie wybrać. Z którym systemem będę miał najlepszą integrację ze Small Businessem.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-12, 13:05   

Panowie z Shopera chcą stworzyć w integrację w oparciu o ich WEBAPI
i tutaj rzeczywiście rozwiązania na razie nie ma, bo w zeszłym roku miałem inne zobowiązania, natomiast można zrobić połączenie z Shoperem z tzw. licencją samodzielną na własnym serwerze:
https://www.shoper.pl/licencja-samodzielna/

jedno takie wdrożenie funkcjonuje od 2012 roku.

Co do Webapi, to jest to rozwiązanie mniej wydajne, choć w przypadku tego producenta i tak nie jest tak źle, bo udostępniają możliwość połączenia prze JSON.

Niestety Webapi znacznie ogranicza możliwości integracji. Nie da się np. zrobić synchronizacji tylko i wyłącznie po kodach EAN, tzn. mamy dwie odrębne bazy - w Smallu i w Shoperze, punktem wspólnym jest tylko EAN i na tej podstawie chcemy uaktualnić w sklepie ceny i stany towarowe na podstawie danych ze Smalla. Wszystkie metody służące do modyfikacji parametrów produktów odwołują się do nich przez ID, a to otrzymujemy tylko wtedy, gdy sami dodamy towar do sklepu i zapiszemy sobie ID gdzieś w bazie Smalla.

Podsumowując - przy większym zainteresowaniu Shoperem takie rozwiązanie powstanie, ale będzie miało pewne ograniczenia, których nie da się przeskoczyć. A może panowie z Shopera dorobią takie metody? Jak na razie moje doświadczenie z innymi producentami sklepów było takie, że nikt nic nie chciał dorabiać.

Cytat:
W jaki sposób można wysyłać zdjęcia produktów z SB4, jeżeli sklep jest dostarczany, jako usługa na serwerze twórcy Shopera?
Zdjęcia produktów mają nazwy takie jak symbole towarów.

Przy Shoperze - usłudze, po kodzie kreskowym do już istniejących towarów w sklepie, nie da się tego zrobić, bo API nie udostępnia takiej metody:
https://www.shoper.pl/help/api
Wszystkie metody product.image... operują na ID produktu, które zwracane jest w momencie utworzenia produktu.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Izelito 

Pomógł: 1 raz
Posty: 94
Wysłany: 2015-03-12, 13:56   

Czy na licencji samodzielnej Shopera działa to wszystko lepiej niż na Prestashop? W końcu za cenę licencji mamy prawie wtyczkę do Smalla + wdrożenie.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-12, 14:46   

Shoper działa tak samo, jak wersja abonamentowa, różnica jest w tym, że wtedy można zainstalować Shopera na swoim serwerze i nie trzeba ponosić stałych kosztów miesięcznych (czyli zwróci się po roku lub dwóch).
Czy działa tak samo jak Prestashop? Ciężko mi powiedzieć. Presta robi na mnie coraz lepsze wrażenie, podobnie Sote.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2015-03-18, 14:10   

Przy komunikacji automatycznej, w którym miejscu Small Business odpisuje sobie towary sprzedane w sklepie Shoper. Paragony ? Faktury ?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-18, 14:50   

Zamówienia od odbiorców. Takie zamówienie można później zamienić na paragon imienny albo fakturę.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2015-03-18, 20:12   

Czy również automatycznie zapiszą się w SB4 takie informacje o kupującym jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nip, ip kupującego, nr. telefonu?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-19, 10:06   

Imię, nazwisko, NIP i adres mają swoje standardowe pola w tabeli i tam się zapiszą. IP, nr telefonu mogą się zapisać w rubrykach definiowalnych (informacje 1, informacje 2, informacje 3), które w tabeli kontrahentów możemy przeznaczyć na przechowywanie dowolnych danych.
Przy kolejnym imporcie program może rozpoznać kontrahenta po nipie albo symbolu i kolejne zamówienia dopisać do tego samego kontrahenta.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Izelito 

Pomógł: 1 raz
Posty: 94
Wysłany: 2015-03-19, 14:12   

Ja jestem raczej zdecydowany na Shoper + integracja. Zastanawiam się tylko czy od razu robić integrację czy najpierw sobie poustawiać w panelu Shopera dane typu kategorie, atrybuty itp. i dopiero później zintegrować z SB?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-20, 09:17   

To zależy od tego, jak ma wyglądać synchronizacja. Jeżeli tylko aktualizacja stanów i cen, to można wszystko wcześniej poustawiać. Jeżeli więcej danych ma wychodzić ze Smalla, w tym mają być dodawane nowe towary, to lepiej najpierw zrobić eksport ze Smalla, a potem ustawiać resztę.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group