Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Formatowanie wyrazów w ciągu tekstu oraz przeliczniki
Autor Wiadomość
klewczuk 

Posty: 1
Wysłany: 2014-12-05, 21:01   Formatowanie wyrazów w ciągu tekstu oraz przeliczniki

Witam,
mam cztery pytania dotyczące emulatora wagi metkującej.

Zgodnie z nowymi dyrektywami UE na etykietach muszą znajdować się wyszczególnione alergeny oraz tabele składników odżywczych (kcal/białko/itd). Tabelka co prawda ma obowiązywać dopiero w 2016 roku, jednak klient współpracuje z dużym dyskontem, który wyprzeda zmiany.

Zwykłe (tanie) wagi sklepowe jak i przemysłowe nie do końca spełniają moje oczekiwania, dlatego dla naszego klienta, a dokładniej dla jego piekarni/cukierni wymyśliłem zestaw PC z monitorem dotykowym (ew jakiś all-in-one), waga, drukarka etykiet. Zacząłem przygotowywać przykładową ETKĘ na podstawie otrzymanego wzorca.

1. Czy istnieje jakieś dodatkowe formatowanie, które mógłbym zastosować na poszczególnych wyrazów w ciągu tekstów. W tej chwili wykorzystuje pole skład w dodatkowych polach kartoteki i idealnie byłoby gdybym mógł w ciągu tekstu dodać jakiś znacznik od którego dany tekst byłby pogrubiony bądź podkreślony. Czy kody dodawane w ustawieniach drukarki kuchennej będą działać w wydruku etykietki?

2. W jaki sposób w prosty sposób narysować tabelkę o trzech kolumnach i dziewięciu wierszach która zawierała by nazwę, wartość dla 100g i wartość porcji. Tu pewnie muszę zostać przy "|" i stałych szerokościach pól?

3. Dane wartości z 2 kolumny wciągałbym również z pól dodatkowych. Natomiast porcję w niektórych wypadkach chciałbym wyliczyć na podstawie wagi. (proporcja x/100 = y/waga -> y = x*waga/100). Czy istnieje sposób definiowania własnych przeliczników?

4. Czy da się wywołać emulator wagi metkującej bezpośrednio ze skrótu z parametrem jak to ma miejsce w przypadku sprzedaży "Wystaw"?

Co z tego mogę zrobić od razu, a co musiałoby się wiązać z jakąś wtyczką (o ile się da)? Klient posiada aktualnie 17 instalacji SB4 i chciałbym mu jeszcze jedną sprzedać :)
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Lewczuk – Technik Serwisu
Tel: +48 25 644-60-50 w.45, kom: +48 608-299-304
SEDKOMP Spółka Jawna Sawicki, Sikora
ul. Czerwonego Krzyża 41, 08-110 Siedlce
tel./fax: +48 25 644-60-50, www.sedkomp.com.pl
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2014-12-10, 08:13   

1. Domyślam się, że chodzi o alergeny. Niestety nie ma żadnych znaczników formatujących wewnątrz tekstu. Należy użyć kolejnego pola i odpowiednio to pole sformatować.

2. Na chwilę obecną tabele można narysować za pomocą ramki - RECT lub wrzucić grafikę (najlepiej PNG). Oczywiście stałe szerokości pól.

3. Tylko wtyczka.

4. Tak '-wg' jako parametr uruchomieniowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group