Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
kasy novitus i karty rabatowe
Autor Wiadomość
lookazzz
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 19:36   kasy novitus i karty rabatowe

Witam
Mam na swoich sklepach kilka kas novitusa soleo i ps3000 i powoli wprowadzamy karty rabatowe dla klientów ale pojawia się problem z rabatowaniem paragonów na których są doładowania i papierosy , chciałbym aby na te towary nie był udzielany rabat , aby zablokować możliwość udzielania rabatu na te towary wystarczy je przypisać w kasie do działu 41 lub 42 ale przypisywanie po kolei każdego towaru w kasie to męczarnia w szczególności gdy dochodzą jakieś nowe często się zapomina.Jest może jakiś sposób aby to uprościć ??
W programie mamy utworzone grupy towarowe "papierosy" "doładowania" .Chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość wysłania do kas całej grupy towarowej bezpośrednio z programu do działu 41 lub 42 w kasie tak aby na całą grupę nie był udzielany rabat.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-12, 09:50   

Jest w module kas fiskalnych opcja "przypisanie grup towarowych z programu do działów w kasie".
Trzeba tego szukać w menu Kasy->Konfiguracja kas->F6 opcje programowania.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2015-01-12, 12:28   

Tylko pamiętaj, żeby w Small-u te grupy były na 41/42 pozycji!

Jeżeli tak nie masz, to niestety w kasie tego nie zmienisz i pozostaje Ci zmienić to w programie.
 
 
lookazzz
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-14, 19:14   

trochę poszukałem i znalazłem w opcjach
konfiguracja kas->dodatkowe funkcje->inne->inne opcje -> towary z zakazem rabatów umieszczaj w kasie w dziale 41/42 zaznaczyłem.
W magazynie w opcjach towaru zaznaczam w towarze który mnie interesuje opcje zakaz nadawania upustów i wysyłam do kasy. Testowałem na kilku towarach i wygląda na to że działa jeszcze muszę sprawdzić czy towary które aktualnie mamy w gazetce będą rabatowane i jeżeli nie będą to co się stanie po zakończeniu gazetki czy te towary już zostaną w kasie w tym dziale 41 czy zostaną przeniesione.
A i jeżeli ktoś bedzię szukał to w kasie trzeba włączyć w opcjach sprzedaży funkcje dział 41/42 zakaz rabatów bo fabrycznie ta opcja jest wyłączona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group