Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Etykiety cenowe
Autor Wiadomość
swk1 

Posty: 1
Wysłany: 2016-11-24, 09:43   Etykiety cenowe

Witam,
czy istnieje w programie opcja drukowania etykiet cenowych dla wszystkich/wybranych towarów wprowadzonych na fakturze zakupu?
Przy okazji chciałbym spytać, czy istnieje jakaś baza gotowych(innych niż w programie) etykiet cenowych? Tak, by można było nazwę towaru rozdzielić na 2/3 linie?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-11-24, 12:50   

Tak, wystarczy skorzystać z kombinacji CTRL-G.
Nie ma dodatkowej bazy etykiet, wszystkie, które mamy, są wrzucone od razu do programu instalacyjnego.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Sanmet Łobez 

Posty: 8
Wysłany: 2017-01-18, 09:18   Re: Etykiety cenowe

swk1 napisał/a:
Witam,
Tak, by można było nazwę towaru rozdzielić na 2/3 linie?

w ustawieniach etykiet , jak je edytujesz możesz ustawić ilość i szerokość wierszy.
poniżej przykładowe etykiety w dwóch szerokościach z których korzystam :)
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko one trudne w realizacji ;)
 
 
eliza 

Posty: 1
Wysłany: 2017-02-08, 10:52   

"Przykleje" się do postu.

Mam pytnie dot. etykiet.
Wykonuję swoje wzory etykiet (niestety w sklepie każdy regał wymaga innego, spersonalizowanego wzoru) -> zapisuje je jako nowy wzór etykiety -> loguje się na drugi dzień -> wzoru nie ma, cała praca na marne...

tak samo w momencie jeśli loguje się na innym komputerze w firmie, a zależy mi żeby pracownicy mogli sami drukować etykiety z mojego wzoru

informatyk twierdzi, że jedyne rozwiązanie to kopiowanie na koniec dnia nowych wzorów z folderu smalla i wklejanie do reszty komputerów - jak dla mnie to strasznie problematyczne :/ jest jakieś inne rozwiązanie? jakieś pobieranie z automatu z komputera "matki"???

Druga sprawa to drukowanie czegoś w rodzaju karty kodów - ściągi dla sprzedawcy np z owocami ale ze zdjęciem produktu. Wrzucam foto zgodnie z instrukcją, w etykiecie wybieram dodatkowe pole foto... a na wydruku nie widać obrazka tylko jego adres na komputerze :) dlaczego?

Trzecia sprawa już trochę nie na temat etykiet ale powiązana - chcę wrzucić zdjęcia dla produktów żeby sprzedawca mógł sobie podejrzeć czy wybiera dobry towar. Wprowadziłam kilka zdjęć na próbę na swoim komputerze i swoim loginie - na innym komputerze również się to nie wyświetla. Informatyk poradził jak powyżej -> kopuj/wklej, ale to również byłoby problematyczne. Towary wjeżdżają ciągle nowe, codziennie musiałabym kopiować i wklejać nowe dane do wszystkich komputerów. Nie da się jakoś "z marszu" pobierać tych danych z komputera matki???
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2017-02-10, 20:06   

zacznę od drugiej sprawy i trzeciej Jeżeli zdjęcia umieściłaś na swoim dysku i podałaś "zwykłą" ścieżkę do nich to dlaczego dziwisz się że inny komputer tego nie widzi u siebie. Przecież u niego pod tym adresem nie ma zdjęć. Zdjęcia umieszczasz na serwerze a na wzorze pokazujesz ścieżkę położenia zdjęć na serwerze. Wtedy wszyscy będą mieli identyczne położenie zdjęć i program prawidłowo je odnajdzie.

Pierwsza sprawa. Słuchaj informatyka. Ma rację ;-)
Możesz go poprosić albo polecić aby zrobił skrypt który będzie przenosił twoje wzory etykiet na inne komputery tak aby inni też nich korzystali . Nie przesadzaj że to dużo roboty przeniesienie wzorów na inne komputery. Zrobienie ładnej etykiety zajmuje dużo więcej czasu niż potem je przerzucenie na pozostałe komputery
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group