Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o drukarke fiskalną POSNET Trio
Autor Wiadomość
zborciu 
zborciu

Posty: 21
Wysłany: 2016-12-21, 21:01   Pytanie o drukarke fiskalną POSNET Trio

Witam.
Dziś właśnie sprzedaliśmy zestaw Smalla z nową drukarką fiskalną POSNET'u Trio. Chciałbym zapytać się Symplex'u kiedy można spodziewać się sterownika do tej drukarki w smallu? A jeśli nie na dniach to jaką drukarkę najlepiej wybrać aby była najbardziej kompatybilna z Trio?
Mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie. Przyznaje się że nigdy na to nie zwróciłem uwagi. Wybierając typ drukarki mamy bardzo mały wybór drukarek POSNET (Novitus z tego co widziałem jest raczej w komplecie). Nie widzę np. Temo HS EJ, Thermal XL czy Thermal FV EJ. Domyślam się że pewnie jest tu jakiś rozjazd nazw używanych w smallu i POSNECIE ale pewnie nie tylko o to chodzi.
Prosiłbym o jakieś wyjaśnienie tej sytuacji, chyba że ja coś nie tak rozumuje.
_________________
Pozdrawiam
Marcin Zborowski
 
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2016-12-22, 09:39   

Ta drukarka ma zaimplementowany protokół POSNET.
W Small-u wystarczy, że wybierzesz dowolny z napisem "protokół Posnet".
Najlepszy w tym wypadku będzie najnowszy, czyli "Posnet Thermal HS FV 1.01 protokół Posnet"
 
 
zborciu 
zborciu

Posty: 21
Wysłany: 2016-12-22, 21:10   

kasiarz napisał/a:
Ta drukarka ma zaimplementowany protokół POSNET.
W Small-u wystarczy, że wybierzesz dowolny z napisem "protokół Posnet".
Najlepszy w tym wypadku będzie najnowszy, czyli "Posnet Thermal HS FV 1.01 protokół Posnet"

A co to jest za drukarka POSNET Thermal HS FV 1.01 bo jestem dealeram POSNET'u i nie kojarzę takiej drukarki. Jest Temo HS EJ lub Thermal XL lub Thermal HD lub Thermal FV ale takiej chyba nigdy nie było. Chyba że chodzi tylko o typ protokołu ale jeśli tak to po co aż tyle? Przecież są tylko dwa protokoły w POSNET: Thermal i POSNET.
_________________
Pozdrawiam
Marcin Zborowski
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2016-12-24, 09:32   

zborciu napisał/a:
kasiarz napisał/a:
Ta drukarka ma zaimplementowany protokół POSNET.
W Small-u wystarczy, że wybierzesz dowolny z napisem "protokół Posnet".
Najlepszy w tym wypadku będzie najnowszy, czyli "Posnet Thermal HS FV 1.01 protokół Posnet"

A co to jest za drukarka POSNET Thermal HS FV 1.01 bo jestem dealeram POSNET'u i nie kojarzę takiej drukarki. Jest Temo HS EJ lub Thermal XL lub Thermal HD lub Thermal FV ale takiej chyba nigdy nie było. Chyba że chodzi tylko o typ protokołu ale jeśli tak to po co aż tyle? Przecież są tylko dwa protokoły w POSNET: Thermal i POSNET.


Jak uruchomisz drukarkę to na wyświetlaczu przez moment pokazuje się wersja oprogramowania. Jedną z nich jest 1.01
Tak jak Elzab tak i Posnet we wszystkich swoich urządzeniach używa jednego (Posnet dwóch ) protokołów. Więc można by w programie umieszczać wszystkie nazwy drukarek, ale tak naprawdę to wszystkie mają to samo oprogramowanie. To samo dotyczy kas fiskalnych
Nazwy używane są chyba aby ułatwić nieznającym się znalezienie swojego sprzętu i dla zachowania ciągłości w programie ze starszymi wersjami
 
 
zborciu 
zborciu

Posty: 21
Wysłany: 2016-12-24, 22:48   

ted napisał/a:
zborciu napisał/a:
kasiarz napisał/a:
Ta drukarka ma zaimplementowany protokół POSNET.
W Small-u wystarczy, że wybierzesz dowolny z napisem "protokół Posnet".
Najlepszy w tym wypadku będzie najnowszy, czyli "Posnet Thermal HS FV 1.01 protokół Posnet"

A co to jest za drukarka POSNET Thermal HS FV 1.01 bo jestem dealeram POSNET'u i nie kojarzę takiej drukarki. Jest Temo HS EJ lub Thermal XL lub Thermal HD lub Thermal FV ale takiej chyba nigdy nie było. Chyba że chodzi tylko o typ protokołu ale jeśli tak to po co aż tyle? Przecież są tylko dwa protokoły w POSNET: Thermal i POSNET.


Jak uruchomisz drukarkę to na wyświetlaczu przez moment pokazuje się wersja oprogramowania. Jedną z nich jest 1.01
Tak jak Elzab tak i Posnet we wszystkich swoich urządzeniach używa jednego (Posnet dwóch ) protokołów. Więc można by w programie umieszczać wszystkie nazwy drukarek, ale tak naprawdę to wszystkie mają to samo oprogramowanie. To samo dotyczy kas fiskalnych
Nazwy używane są chyba aby ułatwić nieznającym się znalezienie swojego sprzętu i dla
zachowania ciągłości w programie ze starszymi wersjami


To ja wszystko rozumiem tylko chodzi mi o to że w tych nazwach nie ma konsekwencji. Po pierwsze wersja oprogramowania w drukarce nie ma nic wspólnego w zaimplementowanymi tam protokołami. Po drugie wersja np. Thermal HD 1.01 jest inna od Thermal XL 1.01 i inna od Themal FV EJ i inna od Thermal FV 1.01. To są cztery różne drukarki które mogą mieć co prawda te same protokoły ale inne funkcje mogą być zupełnie różne i chodzi o to aby program mógł nimi odpowiednio zarządzać. Oprogramowanie w drukarce ma po pierwsze dać możliwość wykorzystania wszystkich funkcji sprzętowych urządzenia (np. nazwa 40 znaków gdy papier ma 57mm itp) oraz dać możliwość wykorzystania n owych funkcjonalności np. superformatka, czy część niefiskalna itp.
Wydaje mi się że dużo rozsądniejsze niż nazwa protokołu która tak jak mówię oczywiście obsłuży wydruk paragonu ale już nap specyficzne funkcje zaimplementowane w drukarce nie bo skąd mall ma wiedzieć jaka to jest drukarka skoro ma tylko nazwę protokołu jest jest podanie nazwy urządzenia wraz z wersją softu na tej drukarce. Wtedy klient nie musi się znać na tym jakie protokoły obsługuje jego drukarka, czy da się coś obsłużyć czy nie bo skoro jest do wybrania np. model Thermal HD 1.01 i klient ma taką drukarkę to ją wybiera z programu i działa na niej nie interesując się czy np. część niefiskalna jest odpowiednio obsłużona.
_________________
Pozdrawiam
Marcin Zborowski
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2016-12-28, 20:30   

To na co pozwala drukarka fiskalna to zależy od oprogramowania z którym dostała homologację a nie od rodzaju drukarki .
Dlatego podają program z jakim była homologowana 1.01 1.02 1.03 2.01 itd.
Ty jako użytkownik i sprzedawca drukarki powinieneś wiedzieć jakie ma możliwości sama drukarka i co możesz wykorzystać .
Podany protokół obsługi ma możliwości wywołania różnych funkcji a drukarka użyta może ich nie mieć.
według mnie to prawidłowo podane są protokoły transmisji
od najstarszej homologacji do najnowszej
Może przy każdym protokole należało umieścić jakie typy drukarek były produkowane z tym oprogramowaniem ale to chyba by tylko zaśmieciło listę wyboru
 
 
zborciu 
zborciu

Posty: 21
Wysłany: 2016-12-28, 22:11   

ted napisał/a:
To na co pozwala drukarka fiskalna to zależy od oprogramowania z którym dostała homologację a nie od rodzaju drukarki .
Dlatego podają program z jakim była homologowana 1.01 1.02 1.03 2.01 itd.
Ty jako użytkownik i sprzedawca drukarki powinieneś wiedzieć jakie ma możliwości sama drukarka i co możesz wykorzystać .
Podany protokół obsługi ma możliwości wywołania różnych funkcji a drukarka użyta może ich nie mieć.
według mnie to prawidłowo podane są protokoły transmisji
od najstarszej homologacji do najnowszej
Może przy każdym protokole należało umieścić jakie typy drukarek były produkowane z tym oprogramowaniem ale to chyba by tylko zaśmieciło listę wyboru

W takim razie Ted chyba się nie zrozumieliśmy. Zgadzam się w pełni w twoim pierwszym zdanie odnośnie tego co może drukarka fiskalna. Wersja oprogramowania oczywiście dotyczy homologacji i nie może być zmieniona przez cały czas tej konkretnej homologacji i tutaj tez pełna zgoda. Jednak wersja oprogramowania i protokół to dwie zupełnie różne wersje. Protokół to zestaw "rozkazów" które mówią programowi jak ma działać i reagować na poszczególne sytuacja a wersja oprogramowania to to co może drukarka. Stąd z tego co wiem to protokoły zmieniają się rzadziej niż wersja oprogramowania. Dlatego napisałem że wersja protokołu nic nie znaczy bo drukarka np. temo hs ej ma protokół Posnet i drukarka Thermal HD tez ma protokół POSNET jednak różnią się wersją oprogramowania i możliwościami. To czy wersje protokołu Posnet w jednej i drugiej drukarce są takie same czy różne (bo nie wiem czy protokoły wychodzą też w różnych wersjach) tego nie wiem, jednak zapis samego protokołu w ewentualną wersją oprogramowania nic nie daje co np. zapis Posnet 1.02 to czego to dotyczy? 1.02 jakiej drukarki? Dla klienta taka informacja nic nie daje. Wg. mnie powinno być Nazwa drukarki (przecież nie ma ich aż tyle) i wersja oprogramowania (skoro mamy daną drukarkę i wersję oprogramowania to i protokół dla symplexu jest dokładnie znany bo nie może przecież być jakaś drukarka z dana wersja oprogramowania w innej wersji protokołu niż zapisany w homologacji)
_________________
Pozdrawiam
Marcin Zborowski
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2016-12-28, 23:57   

Nie będę bronił takiego a nie innego spisu drukarek
Trzeba podać ze Posnet ma tylko 2 protokoły do swojego sprzętu -Posnet i Thermal
Każdym z podanych tu w zestawie drukarek można obsłużyć dowolną inną drukarkę
Kompatybilna w obie strony. Może tylko nie wykorzystywać dodatkowych niefiskalnych funkcji w nowszych modelach .
Czyli program do ich obsługi nie jest przywiązany do homologacji
Może łatwiej byłoby wykorzystać pełne możliwości jakby podano wszystkie typy i modele drukarek a przy każdym typie i modelu drukarki był podany program najnowszy.
Czyli spis conajmniej 40-50 pozycji. Bo stare tez musza być
No ale od tego jest serwis aby wiedział jaki program użyć

Tak dla ciekawostki to drukarka TEMO fatalnie pracuje na dedykowanym dla niej programie
Trzeba użyć innego , aby nie ten co jest przypisany do niej (Usypiają się porty USB)
 
 
zborciu 
zborciu

Posty: 21
Wysłany: 2016-12-29, 11:16   

ted napisał/a:
Nie będę bronił takiego a nie innego spisu drukarek
Trzeba podać ze Posnet ma tylko 2 protokoły do swojego sprzętu -Posnet i Thermal
Każdym z podanych tu w zestawie drukarek można obsłużyć dowolną inną drukarkę
Kompatybilna w obie strony. Może tylko nie wykorzystywać dodatkowych niefiskalnych funkcji w nowszych modelach .
Czyli program do ich obsługi nie jest przywiązany do homologacji
Może łatwiej byłoby wykorzystać pełne możliwości jakby podano wszystkie typy i modele drukarek a przy każdym typie i modelu drukarki był podany program najnowszy.
Czyli spis conajmniej 40-50 pozycji. Bo stare tez musza być
No ale od tego jest serwis aby wiedział jaki program użyć

Tak dla ciekawostki to drukarka TEMO fatalnie pracuje na dedykowanym dla niej programie
Trzeba użyć innego , aby nie ten co jest przypisany do niej (Usypiają się porty USB)


No i mi właśnie o te nowe funkcjonalności chodzi. Po to w końcu ktoś kupuje droższą drukarkę aby m. in. móc skorzystać z nowych funkcji w drukarce fiskalnej.
Co do przywiązywania do homologacji to protokół nie jest przywiązany do homologacji natomiast wersja oprogramowani już tak (wystarczy spojrzeć na dowolną homologację gdzie pisze z jaką wersja oprogramowania była homologowana drukarka i tylko ta wersja może być wgrana do takiej drukarki z taką homologacją).
Co do ilości drukarek w programie to oczywiście będzie tego sporo ( i to na pewno jest jakiś tam mankament takiego rozwiązania) ale dzięki takiemu wypisaniu użytkownik bez problemu poradziłby sobie z wyborem właściwego urządzenia a tak nie każdy (przynajmniej w moim regionie) wie co wybrać (co oczywiście mnie jako serwisanta i wdrożeniowca cieszy bo mam dodatkowa robotę i zarobek).
_________________
Pozdrawiam
Marcin Zborowski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group