Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Format A5
Autor Wiadomość
blacha 

Posty: 20
Wysłany: 2017-01-20, 08:30   Format A5

Witam
Program SB oferuje drukowanie a formacie A4 i A3
Moje pytanie czy da się drukować w formacie A5 bo szkoda papieru na druk w A4 tym bardziej ze sporo faktur drukuję.
 
 
Izelito 

Pomógł: 1 raz
Posty: 94
Wysłany: 2017-01-23, 09:29   

Podepnę się do tematu.

Chętnie przydałaby mi się opcja drukowania w formacie A5.

Faktury chciałbym drukować A4, a np dowody wpłaty na A5. Tylko czy program będzie wiedział z której tacy drukarki ma pobrać papier?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-01-23, 14:23   Re: Format A5

blacha napisał/a:
Witam
Program SB oferuje drukowanie a formacie A4 i A3
Moje pytanie czy da się drukować w formacie A5 bo szkoda papieru na druk w A4 tym bardziej ze sporo faktur drukuję.

Przy papierze ciągłym na pewno można drukować kilka faktur na jednym arkuszu, ale na zwykłej kartce chyba niestety nie.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
blacha 

Posty: 20
Wysłany: 2017-01-24, 13:54   

Mi chodzi drukowaniu nie kilku na jednej kartce tylko jedna faktura jeden arkusz papieru ale w formacie A5
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-01-25, 08:09   

blacha napisał/a:
Mi chodzi drukowaniu nie kilku na jednej kartce tylko jedna faktura jeden arkusz papieru ale w formacie A5

Przy papierze ciągłym kolejne faktury odrywa się po prostu, przy pojedynczych arkuszach nie ma możliwości drukowania na A5.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
blacha 

Posty: 20
Wysłany: 2017-01-25, 10:53   

Dziwne...
Dziwi mnie to że twórcy programu SB zrobili możliwość druku w A3 a nie ma w A5.
Nie widziałem żeby ktoś stosował wydruki czy fv w takim formacie .
Dla mnie to bezsensu jest.
Mam mam nadzieje że szybko powstanie jakaś aktualizacja.
Pozdrawiam
 
 
Wojtek 

Pomógł: 7 razy
Posty: 90
Wysłany: 2017-02-08, 10:46   

Wydruk na formacie A5 jest możliwy od zawsze. Należy tylko go sobie skonfigurować w Smallu i w systemie. W Smallu mamy 7 formatów papieru. Pierwszymi na liście są A4 i A3 pionowo lub poziomo. Program steruje tymi formatami w drukarce: ustala odpowiednio rozmiar i orientację. Jeśli drukarka nie obsługuje formatu A3 to wybiera format A4 i pomniejsza wydruk, tak by się zmieścił. Jeśli w Smallu wybierzemy format „Inny” (lub „składanka”), to program nie będzie sterował formatem papieru i jego orientacją w drukarce. Zamiast tego odczyta szerokość i wysokość strony ze sterownika i dopasuje wydruk do tych wymiarów. Format „Inny” trzeba sobie samemu opisać w ustawieniach drukarki, na zakładce „Kartka”. Musimy jeszcze sprawić, żeby w sterowniku w Windows domyślnie był ustawiony „format A5”.

Jeszcze uwaga dla trybów tekstowych (drukarki igłowe): aby uniknąć ustawiania wysokości strony w drukarce, można użyć następującego kodu sterującego:

27 C 0 nn

gdzie nn - długość strony w calach
Dla formatu A5-poziomo będzie to 6 cali, czyli:

27 C 0 6

Ten kod należy dopisać w zakładce „Kody” na końcu pola „Inicjacja” (po odstępie).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group