Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Skromna sugestia usprawnień POS, może się Państwu spodoba.
Autor Wiadomość
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2018-02-25, 17:38   Skromna sugestia usprawnień POS, może się Państwu spodoba.

Dzień dobry,
Bardzo podoba mi się, Państwa oprogramowanie dla POS, jest intuicyjne i posiada dużo funkcji które można skonfigurować. Czy mógłbym zasugerować kilka usprawnień, które moim zdaniem zwiększyłby jego atrakcyjność?

1. Rzut ekranu nr1.


Okno wybierz cenę. Mam w programie ustawione aby pytał o cenę produktu, gdy ona jest zerowa.
Jednak, za każdym razem wyskakuje mi to okienko. Nie wykluczam, że niektórym użytkownikom jest one potrzebne. Ale czy nie można by było dodać w oknie konfiguracji POS dodatkowego parametru, aby użytkownik mógł sobie wybrać czy chce to widzieć? Osobiście uważam, że skoro cena jest zerowa to chciałbym ją od razu wpisać bez tego okienka, które spowalnia tylko pracę kasjera.

2. Rzut ekranu nr2.



Wydaje mi się, że takie rozwiązanie poprawiłoby czytelność dla całej tabeli.

3. Brakuje mi również, opcji zdalnego konfigurowania pulpitów POS’ów, bezpośrednio z programu SB4 w wersji sieciowej. Wydaje mi się, że znacznie to by ułatwiło pracę, i z każdą poprawką nie trzeba by się bezpośrednio udawać do danego stanowiska POS.



Mam nadzieję, że rozważą Państwo moje sugestie.
Pozdrawiam.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-02-26, 13:06   

Opcja zdalnego konfigurowania pulpitu była by ok
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-02-26, 15:55   

Wpisałem na listę sugestii pod pozycją nr 0001572
:mrgreen:
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2018-02-26, 16:42   

O to za rok, się może doczekam :-D
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2018-02-27, 09:41   

To może ja dorzucę swoje 3 grosze.
1. Poprawiłem opcję 'Pytaj o cenę (pobranie z mag.). Działa to w ten sposób - jeśli cena sprzedaży wg której sprzedajemy w panelu jest zerowa i jest tylko jedna inna cena która nie jest zerowa to program wybierze ją z automatu. Jeśli jest więcej cen to pokaże okno z wyborem.
Jeśli chcesz wpisywać cenę 'z ręki' jeśli cena jest zerowa to użyj opcji 'Pytaj o cenę (wpisanie z 'ręki').
2. Jeśli nazwy towarów zlewają się z grafiką zawsze można zmienić kolor czcionki dla nazwy towaru lub symbolu/ceny towaru.
3. Jeśli towar ma nazwę krótką (nazwa skr. dla kasy) to taka zostanie pokazana na przycisku.
4. Kilka dni temu dodałem możliwość przypisania koloru do towaru (rubryka 'Kolor' w magazynie). Pytanie: czy lepiej będzie jak zastosujemy kolor przypisany do towaru? Czy kolor ma być przypisany do przycisku?
5. Dla stanowisk POS można pobrać konfigurację przycisków towarowych z serwera POS (Konfiguracja->Przyciski->Skopiuj przyciski funkcyjne z serwera POS).
Przyciski funkcyjne (u dołu ekranu) należy na każdym stanowisku POS definiować oddzielnie.
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2018-02-27, 12:39   

slawek napisał/a:
To może ja dorzucę swoje 3 grosze.
2. Jeśli nazwy towarów zlewają się z grafiką zawsze można zmienić kolor czcionki dla nazwy towaru lub symbolu/ceny towaru.

Próbowałem już tej funkcji, nie sprawdza się. Na jednym produkcie jest wszystko ładnie, ale z kolej na innym nic nie widać. Zresztą jak widać na załączonych rzutach ekranu nawet na towarach które nie mają koloru zbliżonego do koloru czcionki słaba jest widoczność tekstu. Wydaje mi się, że tekst na np. całym żółtym tle jest bardziej czytelny niż zlewający się grafika, choć to tylko moje zdanie, nie jestem obiektywny w tej kwestii.

slawek napisał/a:
4. Kilka dni temu dodałem możliwość przypisania koloru do towaru (rubryka 'Kolor' w magazynie). Pytanie: czy lepiej będzie jak zastosujemy kolor przypisany do towaru? Czy kolor ma być przypisany do przycisku?


Decyzja wedle uznania, mi bardziej pasowała by, zmiana koloru na przyciskach, ponieważ towary jednak są rotacyjne.

slawek napisał/a:
5. Dla stanowisk POS można pobrać konfigurację przycisków towarowych z serwera POS (Konfiguracja->Przyciski->Skopiuj przyciski funkcyjne z serwera POS).
Przyciski funkcyjne (u dołu ekranu) należy na każdym stanowisku POS definiować oddzielnie.


Może wytłumaczę, jak to u mnie wygląda:
SB4 serwer - zero dostępu pracowników, nawet ja z tego nie korzystam, tylko stoi tam SB4 i program do kamer. Serwer stoi tylko aby utrzymywać połączenie SB4.
SB4 POS1...n - kasa, monitor dotyk.
SB4 końcówka np. (biuro) - tam wprowadzane są towary, itp. i o co mi się rozchodzi łatwiej mi by było tam wprowadzić nową, pozycję do POS'a ponieważ, mam tam program do wyciągnięcia tła ze zdjęć, klawiaturę i myszkę. Mogę łatwiej sobie ustawić przyciski które są potrzebne.
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2018-02-28, 10:59   

Na tym serwerze POS trzeba mieć całą konfigurację przycisków towarowych i pobierać ją na stanowiska POS. Jeśli nie macie dostępu do tego serwera to zdalny pulpit przychodzi z pomocą.
Innej możliwości nie ma.

[ Dodano: 2018-02-28, 11:06 ]
a w zasadzie jak skonfigurowane zostaną przyciski towarowe w panelu ze stanowiska sieciowego to tez zadziała - dane przecież leżą cały czas na serwerze

[ Dodano: 2018-04-12, 13:10 ]
Umożliwiłem w Panelu Dotykowym zdefiniowanie koloru każdego przycisku (włącznie z przyciskami towarowymi). Trzeba przytrzymać dłużej przycisk i wtedy pojawi się możliwość wybrania koloru dla przycisku.

Nowy program dostępny będzie we środę (18.04.2018) około południa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group