Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
WERSJA 9500 - o co kaman ???
Autor Wiadomość
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-05-10, 23:52   WERSJA 9500 - o co kaman ???

wersja 9500

1). Wystawienie faktur na POS - nie działa, przy drukarkach z Elzab Mera TE z wszystkimi sterownikami jakie tylko są, chyba, że są jakieś specjalne myki,
2) Po co komu potrzebne zatwierdzanie tego, że się odświeżyła baza, danych skoro po odświeżeniu bazy, nie ma innej opcji niż potwierdzenie tego, że się odświeżyła?
3) Na co komu potrzebne "tyle razy wciskać ENTER" przy aktualizacji danych,
4) ikony na pasku dolnym żyją swoim życiem, po użyciu ich raz, oznajmiają nam, że były użyte i zmieniają kolor na taki jak klawisze "nieaktywne", przez tyle godzin, ile będzie włączony Pos,
5) Wysłanie paragonów do serwera, jedno wciśnięcie klawisza nie wystarczy,
6) W opcji "Wystaw", po wyborze Faktury dla firm, wyskakuje zupełnie coś innego,

Do starszej wersji nie da się wrócić?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-05-11, 08:50   

Ad 1) Proszę użyć F5 w opcji wystaw, na razie działa tylko drukowanie na drukarce zwykłej, na dniach pojawi się drukowanie także na dr. fiskalnej.
Ad 2 i 3) Miałem podobne odczucia i przekazałem je p. Wojtkowi.
Ad 4) Proszę sprecyzować, które ikony, w której opcji - czy chodzi o Wystaw, czy o panel dotykowy.
Ad 5) Z której opcji Pan korzysta? Chodzi o przycisk w panelu dotykowym? Rozumiem, że tu jest podobnie jak w p. 2 i 3 za dużo komunikatów i niepotrzebne wciskanie potwierdzenia na końcu?
Ad 6) Proszę sprecyzować, co wyskakuje, bo to bardzo enigmatycznie napisane.
W opcji Wystaw wybieram F5, wskazuję F8 firma - faktura, potem wybieram kontrahenta i mam fakturę. Po wciśnięciu ESC drukuje się na drukarce zwykłej.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
pogodek 

Posty: 20
Wysłany: 2018-05-15, 11:05   

Dodam jeszcze, że nie działa automatyczne odczytywanie zmian w magazynie przy ustawieniu opcji "po kazdym paragonie" . Działa tylko Ctrl+F2. W poprzednich wersjach wszelkie zmiany dokonane na serwerze za chwilę były na Posach, teraz muszę biec na salę sprzedaży i kazać kasjerkom odświeżać wszystko ręcznie.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-05-15, 13:08   

Ad:
2) Samodzielne Stanowisko POS ekran dotykowy
4) Ikony, plu, waga, wypłata itp itd.

Dzisiaj zauważyłem koleiny problem,

wyskoczyło takie coś na ekranie POSa




nacisnąłem "nie wysyłaj", small wyłączył się.
Gdy uruchomiłem ponownie small, na pytanie czy ostatnia sesja zakończyła się awarią, dałem "tak", kasjerka zalogowała się.
Przy robieniu raportu KASJERA Z, zauważyłem, że kasjerka jest zalogowana i to dwa razy.
Ta sama osoba jest zalogowana w dwóch pozycjach.
Raport KASJERA Z, z pierwszej pozycji wyszedł z tysiącami na minusie, drugiego jeszcze nie zrobiłem .
 
 
kortez55 

Pomógł: 1 raz
Posty: 31
Wysłany: 2018-05-15, 13:54   

U mnie brak zawartości pliku na POS-ach - "Cenniki specjalne oraz kupony". Wymuszanie odświeżania nic nie daje. Łącznośc z serwerem jest OK. Ściąga paragony sprzedaży itd. Też tworzą się raporty kasjera za każdym wyjściem pomimo, że jest jeden i ten sam sprzedający.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-05-15, 14:17   

Samodzielne stanowisko POS ekran dotykowy

Raporty KASJERA Z, chyba się wysypał. Różnice w tysiącach.
Jeden kasjer jest po kilka razy zalogowany na jednym stanowisku w/g Small Business.

W czasie sprzedaży program się wysypuje.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-05-16, 08:09   

Problemy zgłoszone do p. Wojtka, ale widzę że problem narasta, więc podaję sposób na instalację starszej wersji:

Na stronie:
http://symplex.eu/?q=node/390
można pobrać archiwalne wersje programu. Wersja 9461 i 9465 nie zawiera jeszcze zmian, które spowodowały to zamieszanie. Aby ją wgrać, należy ominąć zabezpieczenie - wyedytować datę w plikach DATA_PRO.DAT i poprawić na jakąś dowolną starszą niż kwiecień 2018. Pliki są w katalogu głównym programu i katalogu miesiąca (najlepiej wyszukać). Wystarczy zaktualizować SSPOS, serwer może być nowy. Instalator demo nie naruszy licencji, będzie działał jak aktualizator.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-05-17, 22:09   

Czy na serwerze też mam zainstalować wersję 9465?
Pytam, bo na serwerze nie mogę spakować danych.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-05-18, 09:00   

Pawilon Handlowy napisał/a:
Czy na serwerze też mam zainstalować wersję 9465?
Pytam, bo na serwerze nie mogę spakować danych.

Jak już pisałem,
Cytat:
serwer może być nowy
czyli nie trzeba downgradować do starszej wersji.
Od wczoraj jest już dostępna poprawka, która rozwiązuje większość problemów. Można ją wgrywać zamiast starego POSa.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-05-18, 12:53   

Czy będzie już można drukować Faktury na drukarkach fiskalnych?

[ Dodano: 2018-05-18, 12:53 ]
W tej wersji
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-05-18, 13:16   

Nie, tym ja się będę zajmował, ale najwcześniej w drugiej poł. przyszłego tygodnia.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-05-18, 20:19   

Dzisiaj zainstalowałem wersję inst_sb9513 i nadal nie mogę spakować danych na serwerze.

[ Dodano: 2018-05-19, 10:13 ]
Gdy wejdę w poprzednie miesiące to mogę spakować dane, ale w tym, w którym były te wszystkie problemy, to już nie mogę.
Pakowanie danych zawsze zatrzymuje się w tym samym momencie.



Instalowałem już kilka razy SB4, ale dalej to samo.

Próbowałem wyeksportować ustawienia programu, po to żeby je później zaimportować do świeżo zainstalowanego programu, ale tu też zonk. Wyskakuje mi taki komunikat



a po takim komunikacie, wyskakuje następny komunikat




[ Dodano: 2018-05-20, 07:55 ]
Po małych kombinacjach, chyba sobie poradziłem.
Może komuś się to przyda.
Dla tych, którym nie chce się od nowa bawić z ustawieniami SB4.
Wersje obu programów, tego, z którym miałem problem i tego na nowo zainstalowanego są takie same :!: :!: :!:

Zainstalowałem czystą wersję programu, skopiowałem kpr i zip z tej wersji, która nie chciała pakować danych do nowo zainstalowanego sb4. Spakowałem dane w tej nowo zainstalowanej wersji i z powrotem skopiowałem kpr i zip do wersji, która nie chciała pakować.
SB4 na serwerze działa i pakuje dane. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Od nowa praca na nowo zainstalowanej wersji nie wchodzi w grę, za dużo zabawy z ustawieniami.
Import - eksport ustawień zadziałał, ale eksportowałem tylko po jednej kategorii, którą program proponuje, ale i tak wszystkich ustawień programu nie kopiuje


Nie wiem czy to jest ważne, ale przy wyjściu z programu z pakowaniem danych, przerwa pomiędzy pierwszym a drugim pakowaniu danych jest dość spora i mogłoby się wydawać, że program pomimo tego, że zaakceptowało się pakowanie danych, nie kończy pracy, a jest na tyle czasu, że śmiało można drugi raz nacisnąć Miesiące => Koniec Pracy => Spakuj.
Może w moim przypadku właśnie tak było, że ktoś to zrobił. Może dlatego miałem problem z pakowaniem danych.

A swoją drogą, czy tą metodą podaną wyżej przez Pana Piotra:

piotrek napisał/a:

...Aby ją wgrać, należy ominąć zabezpieczenie - wyedytować datę w plikach DATA_PRO.DAT i poprawić na jakąś dowolną starszą xx.xx.xx. Pliki są w katalogu głównym programu i katalogu miesiąca (najlepiej wyszukać). Wystarczy zaktualizować SSPOS, serwer może być nowy ...


można by było wrócić z wersji 9513 do wersji 9155 ???

***************************************************************************
Samodzielne stanowisko POS ekran dotykowy.
W tej wersji programu 9513, całą sprzedaż, wpłaty i wypłaty nie ważne ilu jest kasjerów, SB4 traktuje jako jednego kasjera.
Czyli jeżeli np.
Loguje się kasjer nr.1, wprowadza stan szuflady, sprzedaje ileś tam godzin, po czym podchodzi do kasy kasjer nr.2 z drugą szufladą, kasjer nr.1 wylogowuję się, a kasjer nr.2 loguje się, wprowadza stan początkowy drugiej szuflady i sprzedaje. Po chwili podchodzi do kasy kasjer nr.1, kasjer nr.2 wylogowuje się, a kasjer nr.1 loguje się i robi raport kasjera Z.
Wychodzą cuda na kiju.
Kasjer nr.1 wylogowuje się i loguje się z powrotem kasjer nr.2.i sprzedaje do końca zmiany. Na koniec zmiany, kasjer nr.2 robi raport kasjera Z i wychodzą cuda na kiju.

Robienie obu raportów przez kasjera, raportu kasjera Z i raportu zmiany Z jest do przełknięcia, ale w grę wchodziłoby zamknięcie stoiska na czas liczenia szuflady, a to już grozi dostanie czymś ciężkim w głowę od klienta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie wiem od ilu wersji programu to się ciągnie, ale w wersji 9155 było wszystko ok z raportami.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-05-21, 13:28   

Cytat:
można by było wrócić z wersji 9513 do wersji 9155 ???

9155 to wersja ze stycznia, więc jest chyba zbyt stara.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-05-22, 08:19   

Mam pytanie, czy te błędy związane z raportami kasjera Z już zostały poprawione?
Jeżeli zostały, to bardzo proszę podać, kiedy będzie można pobrać aktualizacje.

W wersji 9513 nie działają na samodzielnych stanowiskach POSach ekran dotykowy CENNIKI SPECJALNE ORAZ KUPONY. nie pobiera cenników z serwera
Dziękuję i pozdrawiam
 
 
Wojtek 

Pomógł: 7 razy
Posty: 90
Wysłany: 2018-05-22, 14:45   

Pawilon Handlowy napisał/a:
Mam pytanie, czy te błędy związane z raportami kasjera Z już zostały poprawione?
Jeżeli zostały, to bardzo proszę podać, kiedy będzie można pobrać aktualizacje.

W wersji 9513 nie działają na samodzielnych stanowiskach POSach ekran dotykowy CENNIKI SPECJALNE ORAZ KUPONY. nie pobiera cenników z serwera
Dziękuję i pozdrawiam


Na internecie jest wersja 9521, gdzie w panelu dotykowym raporty kasjera Z działają OK. W panelu oraz opcji Wystaw paragon na Ctl+F2 pobierane są także ustawienia globalne (cenniki, promocje, kupony) oraz są wysyłane paragony, faktury, bieżący stan szuflady do serwera.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group