Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Skaner kodów Kreskowych HDWR
Autor Wiadomość
MojeBiuro 

Posty: 8
Wysłany: 2018-10-18, 13:40   Skaner kodów Kreskowych HDWR

Witam

Posiadam czytnik kodów kreskowych HDWR HD 45

Chciałbym go zautomatyzować z programem ale mi to kompletnie nie wychodzi z powodu takiego że mam coś takiego pierwszy raz w życiu.

Np. Zakładam fakturę i chciałbym żeby artykuł po zeskanowaniu pojawiał się na fakturze z automatu jak i również jeżeli zeskanuje go jeszcze raz to i ilość jego wzrosła o 1 itd. Aktualnie gdy kliknę skanerem i wczytam dany produkt to otwiera mi się jedynie magazyn. Czytnik jest sprawny (nowy) ponieważ czyta kody kreskowe do notatnika prawidłowo.
Nie mam pojęcia jak to zautomatyzować pod ten program.

Jest coś takiego możliwe?

Tutaj instrukcja obsługi tego czytnika razem z kodami do programowania.

https://sklep.hdwr.pl/pl/p/file/f93b6ef997b7e5b3770e5cc6042f3e16/Instrukcja-obslugi-POLSKA-HD45.pdf

Pozdrawiam wszystkich ! Będę bardzo wdzięczny za Pomoc !

[ Dodano: 2018-10-19, 18:27 ]
Nikt nie używa skanera pod Small Business?
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-10-19, 18:46   

Jest jakaś płytka z programami i sterownikami do niego?


A jak będziesz chciał zeskanować cokolwiek ale 20 szt, to będziesz to skanował 20 razy?
 
 
MojeBiuro 

Posty: 8
Wysłany: 2018-10-19, 19:30   

To akurat można odpuścić w sensie powiększającej się ilości danego artykułu.
Chciałbym żeby skaner dodawał pozycje do np. faktury czy tez zamówienia z automatu i nie wiem czy to jest możliwe. I jeżeli bym dodał jeszcze raz ten sam artykuł to czy dostanę taką informację że dany artykuł już jest wpisany?

Ogólnie nie znam się bo nie programowałem jeszcze skanerów ale myślę że jak dostanę jakąś podpowiedź to dam radę.

Płytki żadnej nie dostałem jak tylko instrukcję którą podałem w pierwszym poście, ogólnie te urządzenie instaluje się z automatu. I jeszcze mam pytanie jak działa dodawanie artykułu np. w paragonie? tam jest trochę inna kolejność klawiszy niż np. w fakturze czy też zamówieniu.

Dziękuje za odpowiedź w Temacie

Pozdrawiam
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-10-20, 09:55   

Zakładam, że ten skaner ma być podłączony do komputera, z którego odbywa się sprzedaż.

Jeżeli tak ma być to zaprogramuj skaner wczytując kod kreskowy z instrukcji obsługi w tej kolejności:

1) „ TRYB RZECZYWISTY” wtedy skaner będzie działał jak zwykła klawiatura.


2)
A) „Tryb pracy ręczny”, – jeżeli chcesz ręcznie wciskać przycisk żeby zeskanować kod

Lub

B) „Tryb pracy ciągły”, jeżeli chcesz żeby skaner sam skanował kod, gdy przyłożysz towar do czytnika

3), Jaki chcesz mieć sygnał i głośność czytnika, który powiadomi Cię o prawidłowym zeskanowaniu towaru.

Tu masz do wyboru barwę i głośność.

4) Czas, po jakim ma się wyłączyć czytnik. Czy ma się sam wyłączać, czy może ma cały czas pracować. Sam wiesz najlepiej. Czy może włączać się tryb uśpienie czytnika, jeżeli nie będziesz go używał.

5)
A) „Wstaw ENTER, jako Suffix”, jeżeli ustawisz ENTER, jako Suffix, to po zeskanowaniu kodu kreskowego, SB4 zaakceptuje znaleziony kod, ale ilość towaru będziesz musiał sam wprowadzić ręcznie.

Lub

B) „ Usuń ENTER”, Jeżeli nie ustawisz entera, jako suffix, to po zeskanowaniu kodu kreskowego, będziesz musiał potwierdzić ręcznie enterem zeskanowany towar i ręcznie wprowadzić ilość tego towaru.

6) Zapisz ustawienia


Jeżeli chcesz za każdym razem po zeskanowaniu towaru wprowadzać taką samą ilość towaru np.1 i nic nie chcesz potwierdzać żadnym ENTERM w SB4. Będzie to szło z automatu.

Przy zaznaczonej opcji w SB4 żeby Cię SB4 nie informowało o tym, że taka pozycja była już pobrana.

Po punkcie 5) A) zeskanuj

--- „Programowanie Suffixu”
--- zeskanuj kod kreskowy, pod którym jest cyfra 1.

Tutaj, Jaki kod zeskanujesz, taką ilość za każdym razem będziesz wprowadzał do dokumentu.

Jeżeli tu zeskanujesz kod kreskowy, pod którym jest cyfra 5, to za każdym razem będziesz wprowadzał 5 sztuk czy 5 opakowań czy też 5 kilogramów do dokumentu. W zależności, co tam masz pod danym zeskanowanym kodem z magazynu.

--- „Wstaw ENTER, jako suffix”

6) „Zapisz ustawienia”


Jeżeli będziesz chciał wprowadzać do dokument za każdym razem taką samą ilość to może się okazać, że będziesz musiał zaprogramować skaner w dwóch etapach.


Pierwszy etap.

Wykonaj najpierw wszystko od punktu 1 do punktu 6, tutaj ręcznie wprowadzasz ilość do dokumentu.

Drugi etap

1) „Programowanie Suffixu”
2) Zeskanuj kod kreskowy, pod którym jest cyfra 1. (Jeżeli ma to być zawsze ilość 1)
3) „Wstaw ENTER, jako suffix”
4) Zapisz ustawienia


Jeżeli skaner ma działać jak zwykły skaner przy kasie sklepowej to zaprogramuj go tak:

1) TRYB RZECZYWISTY
2) Tryb pracy ciągły
3) Średnia głośność dźwięku
4) Włącz tryb uśpienia lub Nie wyłączaj czytnika
5) Wstaw ENTER jako Suffix
6) Programowanie Suffixu
7) Kod kreskowy z cyfrą 1
8) Wstaw ENTER jako suffix
9) Zapisz ustawienia
 
 
MojeBiuro 

Posty: 8
Wysłany: 2018-10-20, 11:51   

Jeżeli tak programuje to wyskakują mi okna wyboru magazynu i nic się nie dzieje. Programowałem tak żeby dodawał mi się artykuł z automatu w ilości 1 i cuda wyskakują.
Normalnie przy utworzonej fakturze klika się ręcznie F5 czyli magazyn później F10 czyli okienko od kodu kreskowego następnie znajduje się artykuł i x2 Enter jeżeli robimy to ręcznie tylko gorzej to zrobić skanerem i zaprogramować żeby to było płynne podobnie w paragonach tam jest inny system kolejności klawiszy czyli albo piszemy od razu i jest magazyn albo go trzeba wywołać F4 itd.

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź i tak obszerną.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-10-20, 19:49   

Sprawa wygląda tak.

W konfiguracji skanera w SB4, musisz wybrać magazyn w którym skaner ma wyszukiwać kody które zeskanujesz.

Będzie działać
 
 
MojeBiuro 

Posty: 8
Wysłany: 2018-10-20, 20:53   

Z tego co zauważyłem to skaner skanuje od razu kod produktu który się zaczyna na obojętnie jaką cyfrę a wiadomo klikając na klawiaturze podczas faktury czy zamówienia wyskakuje Magazyn, testowałem klikając od 1 do 9 i zawsze wyskakuje wybór magazynu więc skanowanie produktu wygląda tak samo jego cyfry zaczynają się na jakąś cyfrę i dlatego wyskakuje magazyn.
podejrzewam że jest to jakaś grubsza robota z tym czytnikiem :] W opcjach mam wybrany ten magazyn który używam obecnie. A opcje czytnika kodów kreskowych w programie Small Business nie są zbyt obszerne Jest włącz, wyłącz skaner i parę innych rzeczy.

[ Dodano: 2018-10-21, 20:20 ]
Kombinowałem żeby ustawić to wczoraj 3h coś się zmieniło ale dalej daleko do celu działania tego cuda.

Czytając w internecie to z innymi programami jest to w miarę zoptymalizowane, tutaj jest troszkę trudniej.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-10-24, 10:08   

Takie działanie skanera najlepiej wypróbować w opcji Wystaw.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
MojeBiuro 

Posty: 8
Wysłany: 2018-10-24, 12:17   

Aktualnie zaprogramowałem skaner na przykładzie faktur czy też zamówienia czyli ustawiłem skaner następująco Prefix F5 następnie F10 i Suffix x2 Enter i Esc. W ten sposób wskakują mi pozycje od razu z automatu w ilości 1 i to spełnia moje oczekiwania ale inaczej się ma to do paragonów tzn. tam wybór magazynu jest pod F4 i już te kodowanie nie działa wtedy prawidłowo.
No za cholercie nie wiem jak to zrobić w jakiś sensowny sposób żeby to ładnie śmigało z automatu tu i tu. Chyba że coś źle robię to jeżeli można proszę wyjaśnienie w jaki sposób mam to zrobić Będę z tego względu Bardzo wdzięczny bo już parę dni zastanawiam się jak ustawić prawidłowo skaner pod Small Business tak z automatu bez zbędnych okienek.


Pozdrawiam ! i Dziękuje za odpowiedź
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2018-10-29, 08:52   

Opcja wyłączająca wybór magazynu w momencie skanowania:

Mieisące->Instalacja konfiguracja->Opcje->Sprzedaż: "Naciśnięcia cyfry w dokumencie magazynowym to:"
"Pierwsza cyfra kodu kreskowego"
 
 
MojeBiuro 

Posty: 8
Wysłany: 2018-10-30, 10:38   

Czyli może to tak wyglądać np.

Zakładam fakturę i nie muszę otwierać magazynu F5 i później F10 (symbol) żeby skanować i dodawać artykuł z automatu na pozycję? Bo aktualnie robię F5 otwieram magazyn i F10 symbol czyli kody kreskowe i klikam wtedy skanerem, następnie wpisuje ilość i Enter i wtedy dodaje się pozycja. Czy po tej zmianie będzie inaczej i bez otwierania magazynu itp. będą wskakiwać pozycję na fakturze w ilości domyślnej 1?


EDIT:

Po tej zmianie mam teraz trochę inaczej i wygodniej, zakładam fakturkę bez otwierania magazynu od razu klikam skanerem na artykuł i pyta mnie jaka ilość itp. Klikam Enter czy też F12 i wskakuje pozycja itd. Rozumiem że inaczej nie ma takiej możliwości żeby wskakiwały od razu bez tego okienka artykułu w ilości 1? Jeżeli nie to i tak już jest o wiele lepiej niż było aż miło.


Dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group