Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Księgowanie dokumentów
Autor Wiadomość
kwlj 

Posty: 57
Wysłany: 2010-02-23, 14:34   Księgowanie dokumentów

Witam
Mam pytanie odnośnie księgowania dokumentów faktur VAT nie będących towarem handlowym. Do tej pracowałem na WF KaPeR firmy WAPRO i tam odbywało się to na zasadzie importu faktur sprzedaży i zakupów towarów handlowych z programu magazynowego a faktury kosztowe np: prąd, leasing księgowało się w książce przychód rozchód wpisując odpowiednie dane netto oraz jednośnie podając kwoty vat do odpowiedniego rejestru vat przy jednoczesnym wpisywaniu żeby nie robić tego dwa razy czyli raz do książki a drugi raz to samo do rejestru vat. Nie mogę zaskoczyć jak to działa w small. W książce przychód rozchód mogę dopisać ręcznie dokument ale podaję tylko kwoty netto czyli jakby to był rachunek uproszczony a danych do vatu nie mogę dopisać do odpowiedniego rejestru. Jeżeli nawet miałbym to zrobić na piechote i wejść do rejestru i dopisać tam ponownie ten dokument to nie ma takiej opcji aby wpisać ręcznie jakiś dokument w rejetrach Vat. Może mi ktoś po krótce to wytłumaczyć bo się zakręciłem trochę.

Pozdrawiam
Jacek
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2010-02-23, 22:40   

Wpisujesz te faktury jak pozostałe w zakupach., tylko nie wybierasz towaru z magazynu a wpisujesz go ręcznie (ctrl + n). Faktura pojawi sie w rejestrze VAT i w KPiR. Wpisując fakture recznie wybierasz rodzaj zakupu i sposób rozliczania VAT
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-02-24, 08:44   

To jest dobry sposób. Można również na te pozycje założyć dodatkowy magazyn i oznaczyć rodzaje zakupów jako "koszty" (w rubryce typ magazynu).
 
 
 
kwlj 

Posty: 57
Wysłany: 2010-02-24, 13:52   

piotrek napisał/a:
To jest dobry sposób. Można również na te pozycje założyć dodatkowy magazyn i oznaczyć rodzaje zakupów jako "koszty" (w rubryce typ magazynu).


Ciekawy pomysł, warte przemyślenia, dziękuję bardzo za podpowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group