Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
ubytki
Autor Wiadomość
gibcio 

Posty: 29
Wysłany: 2020-08-02, 22:52   ubytki

witam.
mam pytanie, jaki raport wykorzystać do wyliczenia strat?
wprowadzamy odpisy: przeterminy.
chciałbym wprowdzć bieżące zamiany stanu (zamiany) i żeby system to zliczał w podziale, minimum grupowym.
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2020-08-04, 08:47   

Rozumiem, że "odpisy przeterminy", jak Pan to nazywa, to po prostu rozchody wewnętrzne (dokumenty RW) - bo tak naprawdę do tego m.in. służą.
W takiej sytuacji wystarczy wejść w menu Raporty->Wyciągi->Sprzedaż Wyciąg z dokumentów i wypełnić taki raport dla dokumentów RW w zadanym okresie. Sumowanie można ustalić po grupach, kategoriach, datach dokumentów i pewnie jeszcze 15 innych polach...oczywiście można nie sumować np. po grupach i wybrać nazwy towarów+numer dokumentu i będzie Pan miał szczegółowe rozbicie na towary...
 
 
gibcio 

Posty: 29
Wysłany: 2020-08-06, 19:29   

Witam, faktycznie działa, ale mam pytanie jak wprowadzać towar gratisowy (wymiana za przeterminy), żeby pokazały się w tym samym raporcie co odpisy.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2020-08-06, 19:52   

Gratisy wpisujemy Przychody Wewnetrzne
 
 
gibcio 

Posty: 29
Wysłany: 2020-08-06, 20:37   

To wiem, tylko że wtedy nie widzę ich w raporcie o którym mowa wyżej, nie widziałem tam opcji do zaznaczenia PW.
Gratisy pokrywają ubytki i chciałbym je widzieć w jednym raporcie, żeby zobaczyć faktyczne straty. Suma PW i RW

[ Dodano: 2020-08-06, 20:45 ]
Mam jeszcze pytanie z innej beczki, znajomy ma 9 sklepów i na każdym osobny magazyn ze sprzedażą itd. , czy jest jakieś rozwiązanie, które pokaże mi rotacje i zapas dla wszystkich sklepów w jednym pliku?
Przykład: chcę zrobić zakupy dla topowych art. i teraz muszę sprawdzać każdy sklep osobno i zajmuje to sporo czasu, a chciałbym to robić szybciej...
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2020-08-07, 08:27   

Cytat:
To wiem, tylko że wtedy nie widzę ich w raporcie o którym mowa wyżej, nie widziałem tam opcji do zaznaczenia PW.
Gratisy pokrywają ubytki i chciałbym je widzieć w jednym raporcie, żeby zobaczyć faktyczne straty. Suma PW i RW


Niestety - w takim razie to nie ten raport. Dotyczy on dokumentów sprzedaży, a dokument PW jest dokumentem przychodowym.
Musi Pan w takim razie wybrać jakiś raport, który bierze dane bezpośrednio z kartotek towarów, np.
- Raporty->Rotacja towarów->Ruch towarów z podziałem na operacje
- Raporty->Wyciągi->Magazyn Zapisy szczegółowo
- ...tak naprawdę jest tu duża dowolność, bo większość z nich działa na kartotekach. Wystarczy przejrzeć jakie z nich mają rubryki Panu potrzebne.

Cytat:
Mam jeszcze pytanie z innej beczki, znajomy ma 9 sklepów i na każdym osobny magazyn ze sprzedażą itd. , czy jest jakieś rozwiązanie, które pokaże mi rotacje i zapas dla wszystkich sklepów w jednym pliku?
Przykład: chcę zrobić zakupy dla topowych art. i teraz muszę sprawdzać każdy sklep osobno i zajmuje to sporo czasu, a chciałbym to robić szybciej...


Po to zostały stworzone rozwiązania filialne...
Opis filii POS
 
 
gibcio 

Posty: 29
Wysłany: 2020-10-08, 20:34   

Witam
Mam problem z powyższymi raportami :(
Jak korzystam z wyciągu nic nie pokazuje zaznaczając okres, grupy i RW.
Jak korzystam z raport sklepowy ruchy towaru za okres to i tak pokazuje nie wiem jaki okres :(
Jeszcze raz, potrzebuje wyliczyć % i kwotowo straty w grupie towarowej.
Sprzedaż wiem jak zrobić (mam nadzieję że jest prawdziwa) i chciałbym raport ze stratami na grupę towarową i artykuł czyli RW oraz na PW grupa, artykuł zakres daty....
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2020-11-02, 09:48   

Nie rozumiem dlaczego miałby nic nie pokazywać (no chyba, że jest faktycznie brak takich dokumentów w zadanym okresie). Jeśli mimo wszystko raport nie widzi istniejących dokumentów proszę o telefon do naszego działu pomocy technicznej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group