Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż za pomocą '' inwentaryzatora''
Autor Wiadomość
Thefilozof32 

Posty: 127
Wysłany: 2023-02-04, 13:54   Sprzedaż za pomocą '' inwentaryzatora''

Sklep w którym pracuję posiada dosyć znaczną ilość towarów sprzedawanych na kg lub metry w dosyć znacznej odległości od kasy [ komputera ] .
Zastanawiam się więc czy nie można by wykorzystać jakiegoś przenośnego urządzenia
które z czytałoby kody kreskowe a potem skomunikowało się po wifi z komputerem w celu wystawienia faktury.

Ewentualnie czy da się z SB zrobić mobilne Pos, a jeśli tak to jak to najlepiej zrobić ?
 
 
Grosik125 

Posty: 12
Wysłany: 2023-02-05, 17:32   

Inwantaryzator to super sprawa . Ja za jego pomocą nie mam problemów z inwentaryzacją w sklepie , przyjęciem towarów . Więc myślę że i z wystawieniem faktury też nie było by problemu .
_________________
Grosik
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2023-02-06, 08:59   

Inwentaryzator powinien zdać egzamin, jednakże osobiści nigdy nie miałem styczności z takim, który wysyłałby dane przez WiFi i nie wiem też jak z obsługą takiego przez program. Jest też rozwiązanie na urządzenie z Androidem, tam komunikacja odbywa się za pośrednictwem FTP, więc i przez WiFi.
Jeśli towary posiadają kody kreskowe, to warto telefon sprzężyć z czytnikiem, najlepiej bluetooth, gdyż skanowanie aparatem jest lekko karkołomne (kadrowanie, czekanie na ostrość).
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2023-02-06, 09:15   

Są fajne bezprzewodowe skanery kodów kreskowych z terminalem na usb. Te skanery mają pamięć wewnętrzną, w momencie, w którym tracisz zasięg do terminala tego skanera, zeskanowane kody zapisują się do pamięci skanera. W momencie odzyskania łączności z bazą, automatycznie zeskanowane kody zapisują się w urządzeniu, do którego podpięty jest skaner.
Np chodzisz po hurtowni i skanujesz klientowi towar. Jesteś dość daleko od komputera, na którym sprzedajesz i skaner traci zasięg, ale nadal skanujesz pozycje dla klienta. Wracasz do kasy z zeskanowanymi towarami. Gdy jesteś już w zasięgu terminala-bazy skanera, automatycznie zeskanowane pozycje zapisują się w komputerze. Nie wiem, jak to działoby z kasami fiskalnymi.
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2023-02-06, 10:36   

Czy owe skanery dają możliwość wprowadzenia ilości danego towaru? Bo jeśli nie, to bez notatek się nie obejdzie.
Tak sobie myślę jak działa ten bufor, po odzyskaniu zasięgu zrzuca dane do pliku, czy trzeba coś wyzwalać w celu importu kolejnego kodu.
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2023-02-06, 10:52   

Z zeskanowanego towaru ilość jest zawsze 1.

Chodziłem około 20-25 metrów od stanowiska POS między półkami i skanowałem produkty.
Po podejściu do stanowiska POS, towary wprowadzone tak, jakby klient stał przy kasie, a kasjerka skanowałaby skanerem zamontowanym w ladzie.

[ Dodano: 2023-02-06, 11:02 ]
Bezprzewodowy czytnik kodów 1D/2D database 5800dw


Mam 4 takie od chyba roku i póki co, działają.

Cena około 250-260zł
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2023-02-06, 12:02   

Czyli zda egzamin, jeśli się zrobi etykietkę/notkę z ilością jednostek sprzedawanego towaru, aby przy stanowisku sprzedaży nanieść właściwe ilości.
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2023-02-06, 20:00   

Nie jest to inwentaryzator, ale do zwykłej sprzedaży nadaje się.

Radzi sobie dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group