Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Kasowanie urządzenia fiskalnego z programu
Autor Wiadomość
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
  Wysłany: 2010-06-29, 16:22   Kasowanie urządzenia fiskalnego z programu

Witam.
W jaki sposób należy skasować kasę fiskalną tak aby nie został żaden ślad o tej kasie. czyli ustawienia, wysłane towary na kasę itp. itd.

Jak kliknę odinstaluj to tylko znika nazwa oraz część ustawień. W miejscu tego samego stworzyłem takie samo urządzenie które w rzeczywistości było nową kasą o tym samym numerze i program widział historię wysyłanych towarów i część ustawień.

Można z poziomu programu wyczyścić całość historii kasy czy należy usunąć jakieś pliki które są odpowiedzialne za konkretne urządzenie.

Pozdrawiam
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-06-30, 08:44   

Ustawienia kas są w pliku ini. Rzeczywiście większość ustawień zostaje. "Usunięcie" to tak naprawdę wybranie pustego sterownika. Historia odczytów jest w katalogu LOGS. Jeżeli ma być usunięta, trzeba to zrobić ręcznie.
 
 
 
Ania 


Pomogła: 5 razy
Posty: 114
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-06-30, 08:49   

W konfiguracji kas fiskalnych gdy wybieramy Typ Kasy jest klawisz "Odinstaluj"
_________________
Indywidualne szkolenia Small Business i Bistro
https://szkoleniasb4.wixsite.com/szkoleniasb4
 
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-06-30, 11:32   

A gdzie znajduję się historia zaprogramowanych towarów - wysłanych do kas fiskalnych i status flagi każdego towaru dla konkretnej kasy fiskalnej.
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
Ania 


Pomogła: 5 razy
Posty: 114
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-06-30, 11:42   

Nie ma "historii zaprogramowanych towarów" po prostu wchodzimy w "redukcję bazy towarów w kasie", pobieramy towary i usuwamy wszystko z kasy. Wtedy status flagi tez się zmieni. A status dla kasy fiskalnej dla każdego towaru jest w magazynie pod kombinacją klawiszy CTRL-F10
_________________
Indywidualne szkolenia Small Business i Bistro
https://szkoleniasb4.wixsite.com/szkoleniasb4
 
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-06-30, 11:52   

Ania napisał/a:
Nie ma "historii zaprogramowanych towarów" po prostu wchodzimy w "redukcję bazy towarów w kasie", pobieramy towary i usuwamy wszystko z kasy. Wtedy status flagi tez się zmieni. A status dla kasy fiskalnej dla każdego towaru jest w magazynie pod kombinacją klawiszy CTRL-F10


Ale chodzi mi o skasowanie kasy fiskalnej i w tym samym miejscu zaprogramowanie takiej samej w tym samym miejscu. fizycznie jest to nowa kasa identyczna ze starą.
Gdy tak zrobię to program pamięta jakie towary zostały wysłane do starej kasy.

gdybym przed zdjęciem fizycznie kasy musiał jeszcze kasować z niej towary aby zwolnić flagi to było by bez sensu.
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
Ania 


Pomogła: 5 razy
Posty: 114
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-06-30, 12:27   

A skąd program ma wiedzieć ze przypina Pan do komputera nowa kasę o takich samych parametrach? Klawisz "odinstaluj" nie zwalnia flag programowania. Polecam nagranie sobie makra na status dla kasy fisk. w magazynie.
_________________
Indywidualne szkolenia Small Business i Bistro
https://szkoleniasb4.wixsite.com/szkoleniasb4
 
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-06-30, 12:49   

źle mnie Pani rozumie.

Chce usunąć kasę z programu łącznie z jego wszystkimi ustawieniami i historią wysłanych towarów czyli w programie to się nazywa "flaga".
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
Ania 


Pomogła: 5 razy
Posty: 114
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-06-30, 13:02   

Dobrze Pana rozumiem!
Konfiguracjia i instalacja kas fisk. nie jest połączona z funkcją oznaczania towarów flagami programowania. Niestety nie wiem czy jest to możliwe do zrobienia ale obawiam się ze nie.
_________________
Indywidualne szkolenia Small Business i Bistro
https://szkoleniasb4.wixsite.com/szkoleniasb4
 
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-06-30, 13:25   

No właśnie i o to mi chodzi.
Ostatnio u klienta testujemy różne kasy fiskalne i już mi brakuję wolnych miejsc do testowania w programie chociaż mam ich 10 :-)
Przydało by się coś takiego wdrożyć aby po usunięciu kasy kasował się również jakiś plik w którym zapisywane były by flagi dla każdej z kas osobno.
Wtedy nie było by problemu w przypadku zmiany kasy.
albo jakiś inny sposób :lol:


jest też coś takiego ale nie wiem czy to działa bo nie testowałem w tym przypadku

podczas programowania towarów jest opcja F3 - kasuj plik bazy tow. wysłanych

czy jeśli skasuję ten plik opcją F3 skasują się również flagi towarów które były wysłane ?
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-06-30, 13:59   

Tak wprost nie jest to możliwe. Mogłoby być nawet szkodliwe - jeżeli komuś nie działa np. sterownik na Elzab Delta, każemy zmienić na podobny (jest kilka sterowników różniących się szczegółami). Gdyby w tym momencie ginęły flagi programowania towarów, to by była katastrofa!
Ze skasowaniem pliku też nie ma tak dobrze, bo flaga jest zapisana w rekordach tabeli ze spisem towarów.

kaleon napisał/a:
Przydało by się coś takiego wdrożyć aby po usunięciu kasy kasował się również jakiś plik w którym zapisywane były by flagi dla każdej z kas osobno.
Wtedy nie było by problemu w przypadku zmiany kasy.
albo jakiś inny sposób :lol:


jedyne wyjście, to "ręcznie" wyczyścić flagę. W magazynie służy do tego kombinacja CTRL-F10 - pojawia się okienko z informacją o flagach, z możliwością ich przełączenia (klawiszami CTRL-F1 .. do CTRL-F4).
 
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-06-30, 20:05   

piotrek napisał/a:

jedyne wyjście, to "ręcznie" wyczyścić flagę. W magazynie służy do tego kombinacja CTRL-F10 - pojawia się okienko z informacją o flagach, z możliwością ich przełączenia (klawiszami CTRL-F1 .. do CTRL-F4).


Za pomocą makra udało się to zrobić. Choć dług to trwa w przypadku gdy towarów jest koło 10 000 no ale jak się nie da inaczej ... :)
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-01, 08:30   

Na razie się nie da. Jest funkcja serwisowa, która działa w drugą stronę. Zaznacza wszystkie towary pobrane do tabeli Kasy->Programowanie jako zaprogramowane w kasie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group