Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
niezgodności przy odpisie towarów z kas fiskalnych - alerty
Autor Wiadomość
darekkubicki 

Posty: 37
Wysłany: 2010-08-31, 11:43   niezgodności przy odpisie towarów z kas fiskalnych - alerty

witam

taki komunikat jak w temacie pojawia mi się w alertach
dodatkowo jest info bym sprawdził plik "°emp.txt" a następnie wykonał funkcję "ctrl-P" w "Raportach z odpisania towarów"

1. nie mogę odnaleźć pliku "°emp.txt"
2. nie mogę odnaleźć "Raportów z odpisania towarów"

w KASY/HISTORIA ODCZYTÓW Z KAS alertowane dni są oznaczone jako odpisane całkowicie "O"
w KASY/RAPORTY Z ODPISANIA TOWARÓW także nic nie ma

gdzie szukać?
o co chodzi?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez piotrek 2010-08-31, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2010-08-31, 12:11   Re: niezgodności przy odpisie towarów z kas fiskalnych - ale

darekkubicki napisał/a:
info bym sprawdził plik "°emp.txt"

należy czytać temp.txt :)

ogólnie sprawa jest trochę śliska, bo w pewnym zakresie dat funkcja porównująca odczyty z kas fiskalnych i odpisy w magazynie, mimo że były one poprawne, wykazywała niezgodności. Dokładnie rzecz ujmując w sytuacji gdy dwie kasy odpisywały z tego samego magazynu i nie wysyłały informacji o numerze raportu fiskalnego (np. PS 3000) ilość odpisanych towarów w magazynie się zgadzała a funkcja Ctrl+P wykazywała niezgodności.

Problem w tym, że w alertach podpięta jest właśnie ta funkcja i może ona "nieco okłamywać" :oops: W związku z czym komunikaty w alertach mogą mijać się z prawdą.

Jednocześnie wykorzystanie tej funkcji serwisowej może spowodować zmianę poprawnego odpisania na błędne.
Dlatego prosiłbym o kontakt telefoniczny aby indywidualnie potraktować Pana sprawę.

PS. "Raporty z odpisania towarów" w pewnym momencie zmieniły nazwę na "Historia odczytów z kas"
 
 
darekkubicki 

Posty: 37
Wysłany: 2010-08-31, 12:31   

witam
konfiguracja jest z rzeczywiscie z 2 x PS 3000 + włączony harmonogram
tak na pierwszy rzut oka po analizie temp.txt komunikat jest wysyłany przez program gdy z magazynu są odpisywane towary o stanie =< od zera :-P

nie zawsze można mieć porządek :oops:

sprawdzę to dokładniej

pozdro
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2010-08-31, 13:53   

Jeżeli jeszcze jest bezpłatna, sugerowałbym aktualizację :!:

Poprawione są w niej te problemy o których pisałem. Jeśli nie chce Pan aktualizować to też nie ma problemu. Proszę sprawdzić wartość odpisów w magazynie w jakimś raporcie (np. Wyciąg z kartotek dla dokumentów KasaFis) i porównać z Historią odczytów na konkretny dzień. Jeśli się zgadzają to po prostu należy ignorować komunikaty o niezgodnościach. :cry:
 
 
darekkubicki 

Posty: 37
Wysłany: 2010-09-06, 11:09   

witam
pobrałem wersję 5,1,818,3609 (miałem 5,1,615,3513)

niestety teraz podczas odpisywania sprzedaży z magazynu sb wiesza się na kartotece kasy fiskalnej (?) konkretnego towaru (ciagle ten sam komunikat o chwilowej blokadzie na zbiorze nrxxxxxx.kkf)

już teraz nie chodzi o alerty :-(
a jeśli chodzi o odpisy to były ok mimo alertów

jakieś sugestie?

pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-09-06, 12:16   

Czekamy niestety na p. Grześka do jutra z tym problemem :-(
Co to znaczy, że wiesza się na tym samym towarze? Proszę spróbować wejść do tego dokumentu i spróbować odpisać go ponownie.
 
 
 
darekkubicki 

Posty: 37
Wysłany: 2010-09-06, 14:48   

witam
piotrek napisał/a:
Co to znaczy, że wiesza się na tym samym towarze? Proszę spróbować wejść do tego dokumentu i spróbować odpisać go ponownie


miałem podejrzenie wynikające z nazwy zbioru KPR1007/23/k0001194.KKF że to właśnie jest kartoteka konkretnego (1194) towaru. tak nie jest :-( nie potrafię go odpisać
pozdro
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2010-09-07, 08:36   

Wygląda na to, że jednak kartoteka tego odczytu jest uszkodzona i funkcja odpisująca sobie z nią nie radzi. Proszę mi powiedzieć czy inne dni odpisały się bez problemu? Czy np świeżo ściągnięty odczyt odpisuje się poprawnie?

Ogólnie rzecz biorąc wygląda na to, że bez połączenia serwisowego i przeanalizowania konkretnych danych do niczego nie dojdziemy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group