Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kasą ELZAB JOTA
Autor Wiadomość
jupin2 

Posty: 8
Wysłany: 2010-09-09, 10:20   Problem z kasą ELZAB JOTA

Witam

Problem z jakim się napotkałem na chwilę obecną jest zaprogramowanie w kasie elzab jota barkodów z mnożnikiem.

W magazynie zaprogramowany mam np czteropak serka jako opakowanie do tego dowiązany jest barkod z mnożnikiem za 1 sztukę tego serka, w kasie delta i eco jakie posiadamy na firmie nie ma problemu przy wywoływaniu towaru do programowania na liście pojawia się towar główny i wszystkie bar-kody te normalne i te z mnożnikiem, natomiast w przypadku kasy jota program przy wywołaniu towaru do programowania jeśli nawet wyszukam go po barkodzie z mnożnikiem to program ustawi w liście do programowania kod podstawowy nie dają najmniejszej możliwości zaprogramowania bar-kodu.

Sytuacja ta miała miejsce także w przypadku kasy eco jednak gdy byłą ustawiona na eco 1 w przypadku zainstalowania kasy eco w wersji 2 problem ten ustąpił.

Zdaniem elzabu kasa jota powinna się zaprogramowac tak samo jak eco czy delta.

Ps: Problem ten istnieje także w przypadku gdy zaznaczę w ustawieniach kasy by programował barkody jak zwykłe kody, (nawet wtedy nie da się wywoła barkodu do programowania)

Proszę o pomoc :)
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2010-09-10, 08:03   

Czyli wszysttko w porządku, tak ma być :).
A na serio, zacytuję specjalistę od kas fiskalnych w Symplex-ie :

Wysłany: 2010-07-08, 14:38
UWAGA:
Kasy, w których "chodzą" barkody z mnożnikiem - to kasy, które mają spełnione następujące warunki:

1. Kasy, które mają identyfikację towarów tylko po kodzie kreskowym (czyli Elzab-y i Posnet Neo/Combo odpadają, bo mają kod kreskowy i plu).
 
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2010-09-10, 08:53   

Oczywiście - barkody z mnożnikiem odpadają na wszystkich Elzabach. Niezależnie czy są to Delty, czy Joty!
 
 
krzysiek 

Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: 2010-09-10, 08:57   

Jeżeli chodzi o kasy Eco, to po to są dwa sterowniki w Small-u:
1. Elzab Eco
2. Elzab Eco (oprogramowanie w wersji 2)

I tak:

1 - kasa w starszej wersji nie obsługuje barkodów
2- kasa z nowym EPROMEM obsługuje już barkody (Elzab chyba dodał to na prośbę użytkowników. Pewnie jak dalej będą prosić to zrobi się z tej kasy Delta w obudowie Eco za mniejsze pieniądze)
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-09-10, 09:40   

Jak kupowałem kasę ECO to w opisie na stronie mieli info, że obsługuje barkody. Okazało się, że nie obsługuje. Zgłosiłem do nich i kazali mi się udać do serwisu gdzie wysłali co trzeba i niemal na miejscu mi to zmienili i jest ok. Jeśli chodzi o mnożnik to faktycznie tak jak pisaliście wyżej nie pójdzie.
 
 
jupin2 

Posty: 8
Wysłany: 2010-09-10, 10:22   

Dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi.

Czyli jak rozumiem na obecną chwilę mogę zapomnieć o programowaniu barkodów z mnożnikiem w kasach elzab które posiadam na firmie a są to joty, delta, alfa oraz eco.

W takim wypadku proszę o podpowiedź jak rozwiązać kwestię zdejmowania ze stanu rozpakowanych opakowań np. Jak zrobi by kasa sprzedała mi jedną rolkę papieru toaletowego w cenie 40gr a towar po odpisie został zdjęty jako 1/4 opakowania w cenie 1.60zł Niestety ze względu na fakt położenia sklepu ludzie bardzo często chcą coś zakupi na sztuki gdyż całe opakowanie im jest zbyteczne bądź poprostu za drogie.
 
 
Ania 


Pomogła: 5 razy
Posty: 114
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-09-10, 11:11   

Proszę pozwolić na sprzedaż towaru poniżej jednej szt. czyli 0,25 opakowania wyjdzie cena 0,40 zł, większy problem będzie z towarami, których nie da się tak łatwo podzielić :-|
_________________
Indywidualne szkolenia Small Business i Bistro
https://szkoleniasb4.wixsite.com/szkoleniasb4
 
 
 
jupin2 

Posty: 8
Wysłany: 2010-09-24, 13:44   

mineło troche czasu od mojego pytania i udzielonych odpowiedzi a ja do dziś nie podziękowałęm za okazaną pomoc. Dziękuje


Niestety wychodzi na to że kasy jota są bardzo ciężkie w całej rozciągłości jeśli chodzi o współpracę z programami.

W chwili obecnej walczę jeszcze z jednym problemem na jocie a dokłądnie z poprawnym odczytem kodu kreskowego z podaną ceną. Na innych kasach nie ma problemu a na jocie gdy z czytamy kod kreskowy z ceną zamiast natychmiast wydrukowana np: pomidory cena 1.74 kasa wyszukuje pomidory ale już pole ceny pozostawia do edycji poprzez ręczne wpisanie z klawiatury pożądanej wartości.

Po kilku godzinach walki i wielu próbach oraz rozmowach z serwisem okazuje się ze problem jest nie do rozwiązania. W mojej ostatniej rozmowie z technikiem elazbu usłyszałem że problem ten nie może zostać rozwiązany gdyż kasa jota działa na trochę innych zasadach niż pozostałe modele i to musi zostać tak jak jest, czyli że cenę muszę wprowadza ręcznie.

W ustawieniach kasy i programu oczywiście wszystkie zezwolenia na zmianę ceny przez kasjera są otwarte w kasie.

Dziwi mnie trochę że z jednej strony kasa jest przygotowana na sprzedaż za pomocą kodów z ceną a jednak nie działa to poprawnie. Wielokrotnie już miałem także przypadki że to co mówią w serwisie nie zawsze jest prawdą i tu mam pytanie czy ktoś z tu obecnych na forum nie ma może rozwiązania dla tego problemu.
Dodam jeszcze że kod kreskowy z cena wygląda następująco 24xxxx?CCCcc?

Proszę o pomoc :) i jeszcze raz dziękuje za wcześniej udzielone odpowiedzi. Ostatecznie zastosowałem się do rozwiązania zaproponowanego przez Panią Anię, może nie jest idealne ale najłatwiejsze do wprowadzenia w firmie
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2010-10-13, 14:10   

jupin2 napisał/a:
mineło troche czasu od mojego pytania i udzielonych odpowiedzi a ja do dziś nie podziękowałęm za okazaną pomoc. Dziękuje


Niestety wychodzi na to że kasy jota są bardzo ciężkie w całej rozciągłości jeśli chodzi o współpracę z programami.

W chwili obecnej walczę jeszcze z jednym problemem na jocie a dokłądnie z poprawnym odczytem kodu kreskowego z podaną ceną. Na innych kasach nie ma problemu a na jocie gdy z czytamy kod kreskowy z ceną zamiast natychmiast wydrukowana np: pomidory cena 1.74 kasa wyszukuje pomidory ale już pole ceny pozostawia do edycji poprzez ręczne wpisanie z klawiatury pożądanej wartości.

Po kilku godzinach walki i wielu próbach oraz rozmowach z serwisem okazuje się ze problem jest nie do rozwiązania. W mojej ostatniej rozmowie z technikiem elazbu usłyszałem że problem ten nie może zostać rozwiązany gdyż kasa jota działa na trochę innych zasadach niż pozostałe modele i to musi zostać tak jak jest, czyli że cenę muszę wprowadza ręcznie.

W ustawieniach kasy i programu oczywiście wszystkie zezwolenia na zmianę ceny przez kasjera są otwarte w kasie.

Dziwi mnie trochę że z jednej strony kasa jest przygotowana na sprzedaż za pomocą kodów z ceną a jednak nie działa to poprawnie. Wielokrotnie już miałem także przypadki że to co mówią w serwisie nie zawsze jest prawdą i tu mam pytanie czy ktoś z tu obecnych na forum nie ma może rozwiązania dla tego problemu.
Dodam jeszcze że kod kreskowy z cena wygląda następująco 24xxxx?CCCcc?

Proszę o pomoc :) i jeszcze raz dziękuje za wcześniej udzielone odpowiedzi. Ostatecznie zastosowałem się do rozwiązania zaproponowanego przez Panią Anię, może nie jest idealne ale najłatwiejsze do wprowadzenia w firmie



Jak się nie ma co się lubi, to się powinno polubić co się ma ;)

Nie wiem po co tak uparcie trzymać się kodów z ceną? Jeszcze nigdy tej opcji nie stosowałem (co innego kody wagowe). Skoro masz ceny zaprogramowane w kasie z możliwością ich zmiany przez kasjera to wystarczą zwykłe kody wewnętrzne. Na podstawie takiego kodu zostanie zidentyfikowany towar, który przecież ma zaprogramowaną cenę.

Co do barkodów z przelicznikiem - kasa nie ma tej opcji, wiec albo sprzedajemy ułamek całości (o czym przedmówcy wspomnieli), ale chyba rozsądniej jest przestawić się na trochę inny sposób wprowadzania dostaw, po to została stworzona opcja przeliczania paczek na sztuki, alby właśnie rozwiązać tego typu problemy. Skoro z góry dopuszczamy, że możemy sprzedać 1 rolkę papieru, a na f-rze mamy całą zgrzewkę, to nie podawajmy ilości i ceny zakupu jak na fakturze, tylko wykorzystajmy F8 - świetna opcja.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group