Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrola sprzedaży
Autor Wiadomość
dantex 

Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: 2010-11-05, 09:05   Kontrola sprzedaży

Witam, czy istnieje jakaś opcja w programie, która monitoruje każdą wykonaną operację na stanowisku POS??
Chodzi konkretnie w opcji "Wystaw", kiedy sprzedawca korzysta ze storna, żeby gdzieś było to widoczne w programie, że taką operację wykonał, bo po za rolką w drukarce nigdzie tego się nie zauważy.
 
 
kaflo 

Pomógł: 2 razy
Posty: 103
Wysłany: 2010-11-05, 21:15   

niestety nie ma, a szkoda. Kiedyś rozmawiałem na ten temat z symplexem, ale niestety nic się nie zmieniło, a według mnie w tej opcji każda operacja a tym bardziej (del), (ctrl+T) powinna być zapisywana w jakiejś tabeli.
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-11-06, 11:13   

Czy na raporcie zmianowym lub dobowym widać ilość wycofań / otwarć szuflady / ilość i wartość anulowanych paragonów? Czy small może odczytać z takiego raportu te informacje? Czy z poziomu serwera można zrobić taki raport na stanowisku?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-11-08, 09:06   

W każdym Smallu w opcji "Raporty kasjera Z" widać ilość anulowanych paragonów i ilość stornowanych pozycji. Te dane - po nadesłaniu ich przez POS-y można zobaczyć na bieżąco na serwerze POS. Żeby to działało dobrze, każdym kasjer na POSie musi mieć swoje hasło i być na nie zalogowany, ponadto powinien być w opcjach zdefiniowany inny numer stanowiska.
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-11-08, 10:53   

Jak widać wyżej nie trzeba już rozwijać rolki ewentualnie po to, aby zobaczyć co to było ale to raczej wtedy jak któryś z kasjerów "często się myli"
 
 
dantex 

Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: 2010-11-08, 18:27   

Odnośnie kontroli stornowanych pozycji i paragonów, chodziło mi o jakiś zapis w programie, który w sposób np. tekstowy pokazywał by nam, konkretnie, które pozycje były stornowane, na konkretnym paragonie.
Opcja "Raport kasjera Z" powie nam czy wogóle było coś stornowane, choć w przypadku mojego klienta te tabelki są puste, reszta bardzo ładnie wypełniona (obroty, zwroty itd.).
Nawet jeśli by ta tabela z anulowanych paragonów się wypełniła lub stornowanych w jakiejś ilości w ciągu dnia, to i tak muszę rozwinąć rolkę i sprawdzić, gdzie i co.

Nie wiem, jak z poziomu programistów, ale chyba nie było by ciężko coś takiego zrobić, skoro mamy już jakąś drobną kontrolę, że coś takiego nastąpiło. Wystarczy może w jakimś raporcie dodać info,że na danych hasłach w dniu takim a takim w paragonie nastąpiło storno towaru takiego a takiego lub cały paragon z takimi pozycjami został anulowany.

Uważam, że byłoby to sporo ułatwienie w kontroli pracowników, bo to co ostatnimi czasy słyszę o ich metodach sprzedaży, przechodzi najśmielsze wyobrażenie jak potrafią zakombinować na kasie.

Może ktoś inny ma jakieś całkiem inne metody kontroli u swoich klientów w tej sprawie, chętnie bym się dowiedział i wymienił się swoim doświadczeniem i wiedzą.
 
 
kaflo 

Pomógł: 2 razy
Posty: 103
Wysłany: 2010-11-08, 23:29   

przyłączam się do prośby kolegi dantex, że wszystkie stornowane pozycji powinny być zapisywane w specjalnej tabeli.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-11-09, 08:42   

dantex napisał/a:
Odnośnie kontroli stornowanych pozycji i paragonów, chodziło mi o jakiś zapis w programie, który w sposób np. tekstowy pokazywał by nam, konkretnie, które pozycje były stornowane, na konkretnym paragonie.

Bardzo dokładny podgląd transmisji do urządzenia jest w programie - trzeba włączyć opcję serwisową "archiwizacja przebiegu transmisji". Jest tam wszystko - i to jest główna wada. Aby znaleźć to, co nas interesuje, musimy przejrzeć całą transmisję.

dantex napisał/a:
Opcja "Raport kasjera Z" powie nam czy wogóle było coś stornowane, choć w przypadku mojego klienta te tabelki są puste, reszta bardzo ładnie wypełniona (obroty, zwroty itd.).

Jaki sterownik drukarki fiskalnej? (proszę o nazwę) Być może ta funkcja nie jest podpięta dla kilku mało popularnych drukarek.

dantex napisał/a:
Nie wiem, jak z poziomu programistów, ale chyba nie było by ciężko coś takiego zrobić, skoro mamy już jakąś drobną kontrolę, że coś takiego nastąpiło. Wystarczy może w jakimś raporcie dodać info,że na danych hasłach w dniu takim a takim w paragonie nastąpiło storno towaru takiego a takiego lub cały paragon z takimi pozycjami został anulowany.

Wszystko da się zrobić. Problemy są dwa: 1.jak znaleźć czas na to wszystko 2. ile osób będzie z tego korzystało. Jeżeli zrobimy tabelkę, która po roku będzie zajmowała 200MB, a będzie z niej korzystało kilka osób, to cała reszta nas zlinczuje. Dlatego zwykle takie rzeczy załatwiamy wtyczką. Popytam kolegów, czy nie ma już czegoś takiego.
 
 
 
dantex 

Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: 2010-11-09, 16:38   

Cytat:
Bardzo dokładny podgląd transmisji do urządzenia jest w programie - trzeba włączyć opcję serwisową "archiwizacja przebiegu transmisji". Jest tam wszystko - i to jest główna wada. Aby znaleźć to, co nas interesuje, musimy przejrzeć całą transmisję.

No może i ułatwi to nam zadanie w pełwnym sensie, sprawdzę to u klientów.

Cytat:
Jaki sterownik drukarki fiskalnej? (proszę o nazwę) Być może ta funkcja nie jest podpięta dla kilku mało popularnych drukarek.

Drukarka to Posnet Thermal, więc powinno to być.

Cytat:
Wszystko da się zrobić. Problemy są dwa: 1.jak znaleźć czas na to wszystko 2. ile osób będzie z tego korzystało. Jeżeli zrobimy tabelkę, która po roku będzie zajmowała 200MB, a będzie z niej korzystało kilka osób, to cała reszta nas zlinczuje. Dlatego zwykle takie rzeczy załatwiamy wtyczką. Popytam kolegów, czy nie ma już czegoś takiego.


Może i faktycznie lepiej wtyczka, a może później się okaże, że jednak wszyscy chcą ją mieć :), ale to raczej wyjdzie na plus.

[ Dodano: 2010-11-09, 16:52 ]
Cytat:
Bardzo dokładny podgląd transmisji do urządzenia jest w programie - trzeba włączyć opcję serwisową "archiwizacja przebiegu transmisji". Jest tam wszystko - i to jest główna wada. Aby znaleźć to, co nas interesuje, musimy przejrzeć całą transmisję.


Ale czy ta funkcja działa również prz drukarkach fiskalnych i pos-ach ??
Jeśli tak to proszę o podpowiedź, gdzie to znaleźć, bo mam tylko dla kas fiskalnych.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-11-10, 10:01   

dantex napisał/a:
Ale czy ta funkcja działa również prz drukarkach fiskalnych i pos-ach ??
Jeśli tak to proszę o podpowiedź, gdzie to znaleźć, bo mam tylko dla kas fiskalnych.

POSy to zwykłe programy z mocno ograniczoną funkcjonalnością. To, co jest, działa w nich dokładnie tak samo, jak w zwykłym Smallu. Opcję znajdzie Pan w menu miesiące->drukarki->drukarka fiskalna->serwis (lub "funkcje serwisu" w starszym programie)
 
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2018-02-28, 09:50   

piotrek napisał/a:
W każdym Smallu w opcji "Raporty kasjera Z" widać ilość anulowanych paragonów i ilość stornowanych pozycji. Te dane - po nadesłaniu ich przez POS-y można zobaczyć na bieżąco na serwerze POS. Żeby to działało dobrze, każdym kasjer na POSie musi mieć swoje hasło i być na nie zalogowany, ponadto powinien być w opcjach zdefiniowany inny numer stanowiska.


A ten numer stanowiska, gdzie definiujemy?
Stanowisko POS: Instalacja, konfiguracja -> Dostęp do serwera -> F4 Identyfikator stanowiska ?

Ponieważ u mnie może być od 1 do 1 innego wpisać nie mogę. Czy to gdzie indziej się ustala dla danego Kasjera (loginu)
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-03-12, 15:41   

redbek napisał/a:
piotrek napisał/a:
W każdym Smallu w opcji "Raporty kasjera Z" widać ilość anulowanych paragonów i ilość stornowanych pozycji. Te dane - po nadesłaniu ich przez POS-y można zobaczyć na bieżąco na serwerze POS. Żeby to działało dobrze, każdym kasjer na POSie musi mieć swoje hasło i być na nie zalogowany, ponadto powinien być w opcjach zdefiniowany inny numer stanowiska.


A ten numer stanowiska, gdzie definiujemy?
Stanowisko POS: Instalacja, konfiguracja -> Dostęp do serwera -> F4 Identyfikator stanowiska ?

Ponieważ u mnie może być od 1 do 1 innego wpisać nie mogę. Czy to gdzie indziej się ustala dla danego Kasjera (loginu)


Tak, w tym miejscu. Nr 1 dlatego, że ma Pan w licencji możliwość zainstalowania tylko 1 posa?
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2018-03-12, 18:33   

W takim razie, jak mam dokładnie to skonfigurować aby było widać raporty zmianowe dla danego loginu (kasjera) ponieważ obecnie mam tylko w opcji Wystaw-> Raport Kasjera Z zsumowane dane, ale nigdzie nie mogę znaleźć raportów zmianowych na dane (dni pracy / zmiany kasjera). Podobnie jak miałem rozpisane w Kasy -> Raporty dobowe z kas fiskalnych.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-03-12, 19:25   

Tyle ile jest użytkowników z własnym hasłem w SB4, tyle można robić zmian kasjerów.
1 stanowisko:
1 kasjer Jolka hasło np.1111
2 kasjer Wacek hasło np.2222
3 kasjer Maciek hasło np.3333
itd
wtedy będzie można rozliczać poszczególnych kasjerów z osobna, jeżeli wszyscy sprzedają na jednym kasjerze, to raczej będzie ciężko
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2018-03-13, 09:15   

Dokładnie tak mam zrobione od dawna, ale nigdzie nie widzę ich raportów zmianowych tylko łączny utarg z wszystkich zmian.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group