Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: piotrek
2011-01-26, 14:21
Ilość znaków w adresie kontrahenta
Autor Wiadomość
kaflo 

Pomógł: 2 razy
Posty: 103
Wysłany: 2011-01-24, 23:00   

A ja proszę o założenie nowego wątku pt. KONCERT ŻYCZEŃ
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-25, 19:55   

Jak już tak prosimy to może dodać w magazynie kolumny takie jak zysk netto, narzut, marża


:-)
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-01-26, 08:38   

titamida napisał/a:
Jak już tak prosimy to może dodać w magazynie kolumny takie jak zysk netto, narzut, marża

Proponuję skupić się na razie na tych najbardziej istotnych zmianach, bo w przeciwnym razie to, co najbardziej potrzebne, zagubi się w ogólnym "koncercie życzeń" i nic z tego nie będzie.
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-26, 08:47   

No to załóżcie "koncert życzeń" wszyscy się wpiszą, zrobi się ankietę i ustali popularność potrzeb
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2011-01-26, 09:27   

Sheyk napisał/a:

Pozostając dalej w temacie, żeby już nie zakładać nowego wątku potrzebuję zwiększyć szerokość pól Index (PLU) i Symbol do 25 znaków.
Pola PLU używam do wprowadzenia kodu producenta a nie do numeracji w kasie fiskalnej (mam drukarkę fiskalną) i często po tych kodach prowadzę sprzedaż w opcji WYSTAW - przy dłuższych niż 16 znaków kodach pojawiają się różne produkty z tym samym PLU (kilka podobnych ale różniących się ostatnimi 3 znakami).
Pola symbol (Kod kreskowy) używam do wprowadzania kodu EAN ale również do wprowadzania numerów seryjnych (kod kreskowy) i w tym drugim przypadku niestety jest to zdecydowanie za mało miejsca.

Sprawdzałem już wszystkie możliwe wtyczki, a jedyna pasująca (naglowki.exe) niestety działa TYLKO wizualnie. Zwiększenie szerokości pola w tabeli nawet do 50 znaków niestety nie ma nic wspólnego z możliwością wpisania tam 30 znaków :(



Proponuję kod producenta wprowadzać do rubryki "Uwagi", do dyspozycji mamy 25 znaków i co najważniejsze - działa wyszukiwanie "po uwagach" m.in. w opcji "wystaw".

Natomiast jeśli towar posiada numer seryjny, to wprowadzając dostawę tego towaru, w oknie "dane o pozycji" (to okno, w którym definiujemy nowy towar, bądź zmieniamy dane już istniejącego, ewentualnie podajemy tylko ilość sztuk) klikamy Ctrl+F11 "opcje" i zaznaczamy "towar z gwarancją". Program poprosi o wprowadzenie numeru seryjnego (również 25 znaków do dyspozycji) tyle razy, ile sztuk towaru przyjmujemy. Później przy sprzedaży program poprosi o wybranie numerów seryjnych. Numery seryjne mamy do wglądu w opcji: Tabele->Kontrahenci->Gwarancje

Minusem tego rozwiązania jest fakt, iż przy dostawie takiegoż towaru w przyszłości, obowiązkowo będziemy musieli podać numer seryjny (nie można zostawić pustego pola), a szkoda... Może dałoby się zrobić taką funkcjonalność?
 
 
 
Sheyk 

Posty: 8
Wysłany: 2011-01-26, 13:39   

Chomicki K. napisał/a:

Proponuję kod producenta wprowadzać do rubryki "Uwagi", do dyspozycji mamy 25 znaków i co najważniejsze - działa wyszukiwanie "po uwagach" m.in. w opcji "wystaw".

Rozwiązanie prawie w 100% zadowalające :) Prawie, gdyż podczas importu FV (Konfiguracja importu faktury zakupu) w opcji Identyfikuj towary przez... nie mogę wybrać UWAGI - czyli nie zidentyfikuje towaru po Kodzie producenta, ale już przy sprzedaży w opcji wystaw będzie działało OK
Chomicki K. napisał/a:

Natomiast jeśli towar posiada numer seryjny, to wprowadzając dostawę tego towaru, w oknie "dane o pozycji" (to okno, w którym definiujemy nowy towar, bądź zmieniamy dane już istniejącego, ewentualnie podajemy tylko ilość sztuk) klikamy Ctrl+F11 "opcje" i zaznaczamy "towar z gwarancją". Program poprosi o wprowadzenie numeru seryjnego (również 25 znaków do dyspozycji) tyle razy, ile sztuk towaru przyjmujemy. Później przy sprzedaży program poprosi o wybranie numerów seryjnych. Numery seryjne mamy do wglądu w opcji: Tabele->Kontrahenci->Gwarancje

Minusem tego rozwiązania jest fakt, iż przy dostawie takiegoż towaru w przyszłości, obowiązkowo będziemy musieli podać numer seryjny (nie można zostawić pustego pola), a szkoda... Może dałoby się zrobić taką funkcjonalność?

Jest OK o ile znów w opcji WYSTAW mogę zidentyfikować produkt do sprzedaży po numerze seryjnym - tego nie wiem, nie sprawdzałem.
Chodzi o to że mam produkty (wcale nie mało) które posiadają TYLKO numer seryjny w postaci kodu kreskowego a ponieważ używamy skanera do sprzedaży to możliwość wpisania tego kodu byłaby bardzo pomocna. Idąc dalej, jeszcze jedno pytanie:
Czy da się program tak ustawić aby na paragonie z drukarki fiskalnej podczas sprzedaży drukował numer seryjny? Oczywiście w postaci literowej.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-01-26, 14:20   

Sheyk napisał/a:
Chodzi o to że mam produkty (wcale nie mało) które posiadają TYLKO numer seryjny w postaci kodu kreskowego a ponieważ używamy skanera do sprzedaży to możliwość wpisania tego kodu byłaby bardzo pomocna. Idąc dalej, jeszcze jedno pytanie:
Czy da się program tak ustawić aby na paragonie z drukarki fiskalnej podczas sprzedaży drukował numer seryjny? Oczywiście w postaci literowej.

Niestety przynajmniej na razie nie da się sprzedawać po numerze seryjnym. zresztą każdy towar ma inny numer seryjny, więc nie bardzo mogę sobie to wyobrazić, jak wprowadzacie to teraz.
 
 
 
Sheyk 

Posty: 8
Wysłany: 2011-01-26, 14:51   

Teraz nie wprowadzamy numeru seryjnego, gdyż pole EAN lub INDEX ma za mało znaków :)
Od tego się zaczęły moje posty.
Wyszukujemy produkt po nazwie i trochę to trwa. Potem po wydruku paragonu z tyły dopisujemy ręcznie numer seryjny tak aby dowód zakupu jednoznacznie identyfikował który egzemplarz produktu sprzedaliśmy i od kiedy zaczyna się dla klienta gwarancja.
Trochę mało profesjonalnie ale innej opcji w tej chwili nie ma - można drukować osobną kartę gwarancyjną ale jest to dodatkowa niepotrzebna praca często dla produktów o małej wartości które jednak posiadają numer seryjny.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-01-26, 15:06   

Sheyk napisał/a:
Teraz nie wprowadzamy numeru seryjnego, gdyż pole EAN lub INDEX ma za mało znaków :)
Od tego się zaczęły moje posty.
Wyszukujemy produkt po nazwie i trochę to trwa. Potem po wydruku paragonu z tyły dopisujemy ręcznie numer seryjny tak aby dowód zakupu jednoznacznie identyfikował który egzemplarz produktu sprzedaliśmy i od kiedy zaczyna się dla klienta gwarancja.
Trochę mało profesjonalnie ale innej opcji w tej chwili nie ma - można drukować osobną kartę gwarancyjną ale jest to dodatkowa niepotrzebna praca często dla produktów o małej wartości które jednak posiadają numer seryjny.

Jest opcja, która drukuje numer seryjny w dok. sprzedaży - jest doklejany do nazwy automatycznie.
 
 
 
Sheyk 

Posty: 8
Wysłany: 2011-01-26, 15:22   

piotrek napisał/a:

Jest opcja, która drukuje numer seryjny w dok. sprzedaży - jest doklejany do nazwy automatycznie.


Hmmm... a jakaś podpowiedź bo nie mogę znaleźć jak mogę to włączyć?
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2011-01-26, 15:34   

Wystarczy w opcjach konkretnego towaru (F11 w magazynie, lub Ctrl+F11 w oknie z danymi o towarze) zaznaczyć "towar z gwarancją". Przy sprzedaży program poprosi o wprowadzenie sn i wydrukuje obok nazwy. Przy zakupie również poprosi o wprowadzenie numerów, które zapamięta i ułatwi nam sprzedaż poprzez wskazanie sn z listy...
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-26, 16:43   

piotrek napisał/a:
Sheyk napisał/a:
Chodzi o to że mam produkty (wcale nie mało) które posiadają TYLKO numer seryjny w postaci kodu kreskowego a ponieważ używamy skanera do sprzedaży to możliwość wpisania tego kodu byłaby bardzo pomocna. Idąc dalej, jeszcze jedno pytanie:
Czy da się program tak ustawić aby na paragonie z drukarki fiskalnej podczas sprzedaży drukował numer seryjny? Oczywiście w postaci literowej.

Niestety przynajmniej na razie nie da się sprzedawać po numerze seryjnym. zresztą każdy towar ma inny numer seryjny, więc nie bardzo mogę sobie to wyobrazić, jak wprowadzacie to teraz.



Nie wiem czy dobrze to odbieram ale dla mnie to to samo co każdą sztukę księgować jako oddzielny towar wpisując mu nr seryjne w nazwie i np w opcji wystaw F5 wyszukaj w nazwie i skanerem odczytać kod kreskowy i się odanjdzie
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-01-27, 08:13   

titamida napisał/a:
Nie wiem czy dobrze to odbieram ale dla mnie to to samo co każdą sztukę księgować jako oddzielny towar wpisując mu nr seryjne w nazwie i np w opcji wystaw F5 wyszukaj w nazwie i skanerem odczytać kod kreskowy i się odanjdzie

No oczywiście można tak zrobić, ale to jest jakaś masakra. To już lepiej dodawać kolejne numery seryjne jako barkody i wtedy mamy jedną pozycję towarową widoczną pod różnymi kodami.
Pan Grzegorz wspominał kiedyś, że można rozbudować gwarancje, żeby można było sprzedawać po numerach seryjnych jak po barkodach. Ale to kolejny zapis w "koncercie życzeń".
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-27, 08:41   

Z tego co zrozumiałem to wyznacznikiem produktu jest nr. seryjny. Tak zaproponowałem bo wg mnie znajdzie co chce, wydrukuje etykietę z kodem kreskowym takim jak chce czyli nr seryjny ( nie wiem czy w nazwie zapis cyferkowy może być w kreskach), nie trzeba "głębiej" szukać danego towaru. Decyzja należy do autora
 
 
Sheyk 

Posty: 8
Wysłany: 2011-01-27, 13:47   

piotrek napisał/a:
No oczywiście można tak zrobić, ale to jest jakaś masakra. To już lepiej dodawać kolejne numery seryjne jako barkody i wtedy mamy jedną pozycję towarową widoczną pod różnymi kodami.

Zgadzam się w 100%. To powinna być jedna pozycja która ma kilka, kilkanaście barkodów po których można wyszukać produkt. Tylko znów zataczamy koło i wracamy do samego początku: Zaproponowane rozwiązanie mające na celu dodanie nr seryjnego jako kolejnego barkodu jest niemożliwe gdyż znów mamy do dyspozycji TYLKO 16 znaków :(

Co do przyszłości i ewentualnego dodania możliwości sprzedaży po nr ser. to można by to tak zrobić na 2 sposoby:
1. nr seryjny odczytany czytnikiem jednoznacznie identyfikuje towar do sprzedaży
2. jeżeli zepsuje nam się skaner!! - znajduje towar po nazwie a program sam wyświetla nam listę numerów seryjnych które ma na magazynie. Ale niech wyświetla TYLKO te których stan jest większy od 0 czyli 1
Ale to już koncert życzeń ;)

titamida Twoje rozumowanie jest OK. Prosty sposób ale rzeczywiście mamy całą masę produktów w magazynie które zostaną TYLKO raz sprzedane i potem zajmują miejsce a jak je usuniemy to stracimy historie :(
Kodu kreskowego i etykiety nie muszę drukować bo przecież jest na produkcie :)
No i jeszcze pozostaje problem wydruku tego numeru na paragonie bo w nazwie musiałby być na początku i z nazwy niewiele się zmieści :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group