Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Raport fiskalny - automatyczne wyliczanie gotówki
Autor Wiadomość
Bman 

Posty: 4
Wysłany: 2012-01-18, 11:32   Raport fiskalny - automatyczne wyliczanie gotówki

Witam,

po aktualizacji do wersji z 11.01.2012 zauważyłem że podczas wpisywania Raportów fiskalnych z kas, w zakładce "F7 Wg. płatności", przestała się wyliczać automatycznie kwota gotówki.
Do tej pory było tak iż po wpisaniu kwoty płatności kartą/bonami/czekami/innymi automatycznie kwota gotówki była pomniejszana o wartość innych form płatności, co było niezwykle wygodne. Po aktualizacji automatycznie się już nie liczy, co sprawia że przy każdym wpisywaniu raportu trzeba ręcznie odejmować od płatności gotówkowych inne formy płatności i przepisywać to do rubryki Gotówka w Raporcie fiskalnym.

Wniosek racjonalizatorski mam, żeby do starej funkcjonalności wrócić. :]
_________________
pozdrawiam, B.
 
 
krzysiek 

Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: 2012-01-18, 13:54   

Przecież pomniejsza!

Naciśnij F7, potem wprowadź pomniejszoną kwotę gotówki i naciśnij ENTER itd...
 
 
Bman 

Posty: 4
Wysłany: 2012-01-18, 14:32   

krzysiek napisał/a:
Przecież pomniejsza!

Naciśnij F7, potem wprowadź pomniejszoną kwotę gotówki i naciśnij ENTER itd...


Nie pomniejsza niestety.
Zrzuciłem filmik z ekranu dla zobrazowania:

http://youtu.be/eKd5jtA7Lgo

Przykładowy raport fiskalny, na kwotę w sumie brutto 1000pln.
Wpisuje sobie odpowiednie kwoty ze stawek VAT w zakładce "F6 Wg. stawek", następnie przechodzę na "F7 Wg. płatności". Program automatycznie przenosi wartość 1000pln do rubryki gotówka. Następnie podaje płatności kartą w kwocie 100pln i wciskając kilka razy enter przechodzę przez następne pozycje. I teraz: w momencie kiedy doklikałem się do rubryczki "Reszta z dnia pop" w wersji programu ze stycznia 2011r program automatycznie koryguje niezgodność odejmując kwotę płatności kartą od gotówki (czyli poprawia rubrykę gotówka na 900pln), i wszystko się zgadza.
Natomiast program ze stycznia 2012r, do którego się właśnie zaktualizowałem, niestety pozostawia kwoty bez zmian i zostaje "Różnica" 100pln. Teraz przy każdorazowym wpisywaniu raportu biorę kalkulator w dłoń, ręcznie odejmuje kwotę płatności kartą od gotówki i poprawiam rubrykę "Gotówka" aby skompensować "Różnicę".
_________________
pozdrawiam, B.
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2012-01-18, 14:50   

Faktycznie na filmiku nie odejmuje.

Ja pobrałem dzisiejsze DEMO i wszystko jest OK - odejmuje.

Pobierz demo i zainstaluj do innego katalogu, później zdefiniuj przypisanie stawek VAT w kasie lub drukarce i spróbuj wpisać - będzie OK.

Jak będzie działać to zainstaluj demo na twój program - można tak - wtedy się zaaktualizuje.
 
 
Bman 

Posty: 4
Wysłany: 2012-01-18, 15:15   

kasiarz napisał/a:

Pobierz demo i zainstaluj do innego katalogu, później zdefiniuj przypisanie stawek VAT w kasie lub drukarce i spróbuj wpisać - będzie OK.


http://youtu.be/-w_SlK39w1I

Wedle zaleceń: demo właśnie pobrane, do oddzielnego katalogu wrzucone. Dodałem jedynie kasę fiskalną (DSA4000S - na takiej pracuje), przypisałem stawki VAT i magazyny (z danych przykładowych). Przechodzę między rubryczkami ENTERem i jak widać nie odejmuje... :]
_________________
pozdrawiam, B.
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2012-01-19, 08:40   

Widzę, gdzie popełniasz błąd:

Jak naciśniesz F7, aby wejść w zakładkę "wg płatności", to podświetlone masz 1000zł w gotówce. Wtedy wpisz odpowiednią kwotę gotówki i naciśnij ENTER, a będzie ci odejmować.
 
 
Bman 

Posty: 4
Wysłany: 2012-01-19, 09:55   

kasiarz napisał/a:
Widzę, gdzie popełniasz błąd:

Jak naciśniesz F7, aby wejść w zakładkę "wg płatności", to podświetlone masz 1000zł w gotówce. Wtedy wpisz odpowiednią kwotę gotówki i naciśnij ENTER, a będzie ci odejmować.


Albo się nie rozumiemy, albo ja czegoś nie widzę... :]
Zależnie od tego co wpiszę w przychodach w gotówce/kartach/bonach/innych to program rzeczywiście odejmuje/dodaje i wynik uwzględnia w "Różnicy". Natomiast w poprzednich wersjach programu (przynajmniej w tej sprzed roku - I.2011) program po wpisaniu kwoty płatności kartą odejmował ją od gotówki i poprawiał pole "Gotówka" tak aby wyzerować "Różnicę". Tego mi brakuje, bo teraz trzeba to zrobić ręcznie. Krótko mówiąc na w/w filmikach w starszej wersji programu po wpisaniu 100pln w pole "Karta" i kliknięciu Enter pojawia się "Różnica: 100pln", po czym ponownie klikam kilkakrotnie Enter i w momencie jak dochodzę do pola "Różnica z dnia pop." program automatycznie odejmował "Różnica" od "Gotówka" i w tej ostatniej kwota zmieniłaby się automatycznie na 900pln a pole "Różnica" zostaje wyzerowane i znika.

EDIT:

Udało mi się znależć instalkę wersji z której do tej pory korzystałem - build 3917, z 27.01.2011 gdzie to działało, filmik:

http://youtu.be/UbtFRxvwfAU

Widać że poprawiana jest automatycznie Gotówka i Wpłata do kasy - i o to chodzi :]

[ Dodano: 2012-01-23, 16:04 ]
I jak?
_________________
pozdrawiam, B.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group