Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Rozjeżdża sie online w wersji terminalowej
Autor Wiadomość
krisak 

Posty: 82
Wysłany: 2012-03-09, 09:51   Rozjeżdża sie online w wersji terminalowej

Witam!
Mam jeden problem z programem,mianowicie co chwile rozjeżdża się Online
Wygląda to tak,że po ustawieniu transmisji Online(ustawiam np.start 9.00 koniec 21.00)itd.
za jakiś czas,nawet tego samego dnia,mam brak transmisji,wchodzę w konfiguracje Online,a tam znowu czystka i znowu ustawiam.
Dodam że ręczne programowanie i odczyt mogę wykonac
Konfiguracja samych kas nie leci.
Jeszcze nie sprawdzałem,ale nie wiem czy podczas logowania zdalnego,w tym momencie to się nie rozjeżdża?
o pliku opcje.txt mam wpisane -s=01
wersja programu z lutego rewizja.4742
ma ktoś jakies pomysły?
Pamiętam,że przy zaniku zasilania,albo błędnie wyłączanym kompie,tez sie rozjeżdżało,ale wtedy,zawsze, leciała konfiguracja kas jeszcze
zastanawia mnie to bo w katalogu sb4,mam kilka plików ini 02,03,04,05 az do 09,czy to przez niewłaściwe wyłączanie kompa właśnie
 
 
Wojtek 

Pomógł: 7 razy
Posty: 90
Wysłany: 2012-03-09, 13:16   Re: Rozjeżdża sie online w wersji terminalowej

Przy pracy przez terminal numer stanowiska podaje się w konfiguracji terminala. Jest on ustawiany "programowo" przez terminal po tym, jak Small Business się uruchomi (tzn. odczyta OPCJE.TXT lub KSIEGA.INI).

Jeżeli kilka osób pracuje z tym samym numerem stanowiska, wtedy zawartość konfiguracji może być zmieniona przez kogoś innego pracującego jednocześnie gdyż korzystają z tego samego pliku (STANOWxx.INI). O ile w przypadku uruchomienia przez sieć jest dopuszczalne korzystanie z tego samego numeru pliku STANOWxx.INI, gdyż przechowywane one są na oddzielnych komputerach, o tyle przez terminal będzie to zawsze wspólny plik.

Rozwiązaniem będzie kontrola numerów stanowisk na terminalach. Każdy powinien mieć inny numer i odrębny od tego, który jest używany lokalnie na serwerze.
 
 
krisak 

Posty: 82
Wysłany: 2012-03-09, 17:35   

Hm,to już sam nie rozumiem,
bo jeżeli w tym programiku,wpiszę nr.stanowiska inny niż jest na serwerze,to nie widzę w ogóle konfiguracji kas itd.
zresztą w wątku wyżej Piotrek piszę:

"Proszę sprawdzić, z jakiego pliku stanowXX.ini korzysta program w przypadku pracy terminalowej. Zapewne ma inną konfiigurację i dlatego nie widać ustawień kas fiskalnych.
To, z jakiego stanowiska korzysta program, można wymusić przez parametr uruchomieniowy -s=XX

Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-12, 08:25   

krisak napisał/a:
Hm,to już sam nie rozumiem,
bo jeżeli w tym programiku,wpiszę nr.stanowiska inny niż jest na serwerze,to nie widzę w ogóle konfiguracji kas itd.
zresztą w wątku wyżej Piotrek piszę:

"Proszę sprawdzić, z jakiego pliku stanowXX.ini korzysta program w przypadku pracy terminalowej. Zapewne ma inną konfiigurację i dlatego nie widać ustawień kas fiskalnych.
To, z jakiego stanowiska korzysta program, można wymusić przez parametr uruchomieniowy -s=XX

Pozdrawiam

No tak, ale każdy powinien mieć swoją własną konfigurację. Ja tylko wyjaśniałem przyczyny, dlaczego program ma inną konfigurację po uruchomieniu terminala.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group