Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
zamiana paragonu na fakture
Autor Wiadomość
hydrosowa 

Posty: 20
Wysłany: 2013-05-15, 11:09   zamiana paragonu na fakture

Witam mam pytanie kilka dni temu nastąpiła sprzedaż wydrukowałam paragon z SB klijent teraz chce otrzymać fakturę na podstawie tego paragonu teraz pytanie czy jak zamienię paragon na fakturę czy na kasie zostanie to zapisane jako następny dochód ze sprzedaży?
Pozdrawiam
 
 
dantex 

Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: 2013-05-15, 20:34   Re: zamiana paragonu na fakture

hydrosowa napisał/a:
Witam mam pytanie kilka dni temu nastąpiła sprzedaż wydrukowałam paragon z SB klijent teraz chce otrzymać fakturę na podstawie tego paragonu teraz pytanie czy jak zamienię paragon na fakturę czy na kasie zostanie to zapisane jako następny dochód ze sprzedaży?
Pozdrawiam


Witam,
jeśli paragon został już wydrukowany przed drukarkę fiskalną, to wystarczy zrobić fv z tego paragonu w programie, nie zostanie on powtórnie zafiskalizowany. Pod kopię fv podłączamy wydrukowany paragon, a Pani księgowa, odpowiednio już taką sprzedaż sobie zaksięguje.
 
 
hydrosowa 

Posty: 20
Wysłany: 2013-05-15, 22:48   Re: zamiana paragonu na fakture

dantex napisał/a:
hydrosowa napisał/a:
Witam mam pytanie kilka dni temu nastąpiła sprzedaż wydrukowałam paragon z SB klijent teraz chce otrzymać fakturę na podstawie tego paragonu teraz pytanie czy jak zamienię paragon na fakturę czy na kasie zostanie to zapisane jako następny dochód ze sprzedaży?
Pozdrawiam


Witam,
jeśli paragon został już wydrukowany przed drukarkę fiskalną, to wystarczy zrobić fv z tego paragonu w programie, nie zostanie on powtórnie zafiskalizowany. Pod kopię fv podłączamy wydrukowany paragon, a Pani księgowa, odpowiednio już taką sprzedaż sobie zaksięguje.


Bardzo dziękuję za pomoc
pozdrawiam.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2013-05-29, 22:03   Re: zamiana paragonu na fakture

dantex napisał/a:


Witam,
jeśli paragon został już wydrukowany przed drukarkę fiskalną, to wystarczy zrobić fv z tego paragonu w programie, nie zostanie on powtórnie zafiskalizowany. Pod kopię fv podłączamy wydrukowany paragon, a Pani księgowa, odpowiednio już taką sprzedaż sobie zaksięguje.


A co jak u mnie jest Pan księgowy? Tak samo mam zrobić ;-)
 
 
hydrosowa 

Posty: 20
Wysłany: 2013-05-30, 10:22   Re: zamiana paragonu na fakture

ted napisał/a:
dantex napisał/a:


Witam,
jeśli paragon został już wydrukowany przed drukarkę fiskalną, to wystarczy zrobić fv z tego paragonu w programie, nie zostanie on powtórnie zafiskalizowany. Pod kopię fv podłączamy wydrukowany paragon, a Pani księgowa, odpowiednio już taką sprzedaż sobie zaksięguje.


A co jak u mnie jest Pan księgowy? Tak samo mam zrobić ;-)

Myślę że Pan księgowy też da radę :-P
 
 
Boe 

Posty: 13
Wysłany: 2013-12-29, 15:52   

a jak wygląda sytuacja gdy sprzedaż jest przez kasę fiskalną beż możliwości odczytu paragonów z kasy do programu ( tylko stany magazynowe), wtedy wprowadzam manualnie paragon wydrukowany z kasy, z którego robię fakturę. Czy wtedy powinienem to księgować? tak samo tyczy się stanów magazynowych, czy powinienem odpisywać paragon wpisany manualnie do programu ?

pozdrawiam
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2013-12-29, 16:26   

Boe napisał/a:
a jak wygląda sytuacja gdy sprzedaż jest przez kasę fiskalną beż możliwości odczytu paragonów z kasy do programu ( tylko stany magazynowe), wtedy wprowadzam manualnie paragon wydrukowany z kasy, z którego robię fakturę. Czy wtedy powinienem to księgować? tak samo tyczy się stanów magazynowych, czy powinienem odpisywać paragon wpisany manualnie do programu ?

pozdrawiam


Po pierwsze, po co wprowadzasz paragon a z niego robisz fakturę ? Nie prościej od razu wystawiać fakturę ? Zaznaczasz że jest do paragonu i tyle. Czy księgować ? To zależy jak masz to rozwiązane, czy np. fiskalizujesz całą całą sprzedaż i księgujesz sprzedaż raportami z kasy fiskalnej, czy np. osobno faktury, a osobno paragony itd. Za mało informacji podałeś. Skoro odczytujesz sprzedaż z kasy , to masz zmniejszenie stanów magazynowych , jeśli nie odczytujesz to jak wprowadzisz paragon to go odpisujesz, faktura wystawiona do paragonu nie zmniejsza stanów, jeśli odczytujesz i wystawisz od razu fakturę, to jej nie odpisujesz, zaznaczasz że jest do pagonu, jeśli nie odczytujesz, to odpisujesz fakturę.
 
 
 
FHPSJ 

Posty: 63
Wysłany: 2014-01-12, 10:36   

Jeżeli kasa fiskalna wysyła do programu tylko wartości sprzedaży a nie paragony to:
1. wchodzisz do TABELE->SPRZEDAŻ->FAKTURY KRAJOWE->F5 (nowa faktura)
2. W utworzonej właśnie fakturze naciskasz F5 i kolejno na podstawie wydrukowanego paragonu/paragonów pobierasz z magazynu towar
3. Następnie naciskasz F4 (OPIS)
4. Wciskasz F5 (zaznacz jeżeli wystawiono na podstawie paragonów)
5. naciskasz F12
6. Drukujesz Fakturę

Jeżeli w ten sposób utworzysz fakturę znajdujący się na niej towar nie zostanie ponownie pobrany ze stanu czyli stany magazynowe nie ulegną zmianie. Dalej jak już wyżej pisano dla pani księgowej podpinasz paragon do faktury wiec faktura nie będzie doliczona do obrotu ponieważ została utworzona na podstawie zafiskalizowanego paragonu. Dla pana księgowego możesz dopiąć fakturę do paragonu zamiast paragon do faktury :)
_________________
fhpsj
 
 
 
elf 

Posty: 4
Wysłany: 2015-07-29, 08:25   

Drukuję klientowi paragon na kasie fiskalnej, następnie klient chce fakturę, więc odczytuję paragon z kasy i generuję fakturę na jego podstawie i pojawia się problem z kwotą brutto wychodzą groszowe różnice pomiędzy paragonem i fakturą. Jak i gdzie mam to ustawić aby kwota była również pobierana z paragonu a nie liczona przez/na fakturze?

Z góry serdecznie dziękuję
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-07-29, 08:49   

elf napisał/a:
Drukuję klientowi paragon na kasie fiskalnej, następnie klient chce fakturę, więc odczytuję paragon z kasy i generuję fakturę na jego podstawie i pojawia się problem z kwotą brutto wychodzą groszowe różnice pomiędzy paragonem i fakturą. Jak i gdzie mam to ustawić aby kwota była również pobierana z paragonu a nie liczona przez/na fakturze?

Z góry serdecznie dziękuję

Kwota zawsze będzie liczona, można tylko przestawić sposób liczenia. Paragon zawsze liczy ceny brutto, a faktura domyślnie może liczyć netto, stąd groszowe różnice na zaokrągleniach. Wystarczy w rejestrze faktur przestawić typ tego dokumentu na brutto.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Basia 


Pomogła: 18 razy
Posty: 124
Wysłany: 2015-07-31, 08:59   

A gdyby nie pomogło to, co kolega zaproponował to w Miesiące \ Instalacja konfiguracja \ Opcje \ Sprzedaż znajduje się funkcja o nazwie "Wartość faktury do paragonu obliczaj inaczej (groszowe różnice przy paragonach z upustem)".

Pozdrawiam
Basia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group