Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
skasowane Barkody
Autor Wiadomość
ultek 

Posty: 8
Wysłany: 2013-09-14, 10:23   skasowane Barkody

Niestety, dosłownie z dnia na dzień, z jednego magazynu (akurat głównego), wyleciały wszystkie barkody. Zostały tylko i wyłącznie kody główne. Czy spotkał się ktoś z tego typu sytuacją? Jak można się ustrzec przed czymś takim w przyszłości? (oprócz przywracania kopii z poprzedniego miesiąca, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem).

Na szczęście kasy fiskalne posiadają barkody które podpięte są pod to samo PLU (główne), przez co nie ma problemów z odczytem sprzedaży z kasy.

Pozdraiwam

Michał
 
 
 
robredo23 

Posty: 15
Wysłany: 2013-09-26, 16:24   

Witam,

Mam identyczny problem w swojej bazie. Już któryś raz znikają mi barkody z magazynu głównego. Na pozostałych magazynach wszystko jest OK.
Problem udaje się naprawić poprze spakowanie danych. Niestety w ostatnim czasie problem powtórzył mi się już trzeci raz w ciągu tygodnia.
Dodam że mam wersję z dnia 8.01.2013 nr 5.1.3708.5346
 
 
hantomek 

Posty: 10
Wysłany: 2014-11-18, 12:33   

Witam,

chciałbym odświeżyć temat. Od dłuższego czasu po aktualzacji SB pojawił się u mnie problem znikających barkodów. Raz z magazynu głównego potem z innego, parę dni temu znów z innego. Taka loteria...

Nie ma żadnej zasady na jakiej podstawie znikają, pojawia się czasami okienko (przezroczyste) w którym można tylko zamknąć i wyłącza się program. Antywirus nie skanuje SB4. Tworzyłem plik barkody.log ale jest pusty. Zainstalowane najnowsze aktualizacje i nic nie pomaga...

Czy może ktoś uporał się z tym problemem i może mi podpowiedzieć co było przyczyną?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-11-18, 13:59   

Proszę wejść w dowolnej tabeli CTRL-Y, wyedytować plik konfiguracji, znaleźć w pliku ini w sekcji "Logi" mamy pozycje "Barkody". Proszę wpisać:
Kod:
Barkody=1

tuż po kolejnej takiej awarii proszę wysłać do nas plik barkody.log do analizy. Poza tym po uruchomieniu tej opcji program będzie tworzył kopię barkodów przy każdej operacji. Ponieważ zwykle ilość barkodów się zwiększa, więc program będzie komunikował każdą sytuację, gdy plik się skraca (zniknęło część barkodów). Wyświetli wówczas taki komunikat:

Cytat:
Uwaga. Długość pliku zawierającego barkody uległa skróceniu.
Ta sytuacja jest normalna w przypadku kasowania towarów. Jeżeli jednak nie usuwałeś żadnych towarów, może to oznaczać awarię.
Program może spróbować naprawić tę sytuację, próbując przywrócić starszą wersję pliku z barkodami.


Do wyboru będą następujące opcje:

  • Odzyskaj starszą wersję - przywróci kopię barkodów zapisaną przy ostatniej dobrej operacji na barkodach

  • Pozostaw aktualne barkody bez zmian - to należy wybrać, gdy rzeczywiście skasowaliśmy barkody.

  • Nie przeczytałem komunikatu - jeżeli ktoś to klika, to znaczy, że będzie klikał dopóki nie przeczyta komunikatu ;)

_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
pogodek 

Posty: 20
Wysłany: 2014-11-23, 10:14   

Witam,
Również ostatnio miałem „szczęście” doświadczyć tej sytuacji. Zniknęło mi nagle kilkaset ( ? ) barkodów, nie wszystkie. Przy kilkunastotysięcznej bazie PLU jeszcze trudno mi ocenić straty. Wyjście z SB ze spakowaniem nie pomogło, jak również żadne funkcje naprawcze wbudowane w program. W pliku stanowisko.ini brak sekcji Logi. Pracuje na Posach, więc problem zrobił się dosyć spory. Jak rozpakuję poprzedni miesiąc, to te barkody są. Czy jest jakiś sposób, żeby je przerzucić do bieżącego miesiąca, czy pozostaje ponowne ręczne wprowadzanie?

[ Dodano: 2014-11-23, 10:41 ]
Ok, chyba sobie poradziłem eksportem EDI. Natomiast nadal zastanawia mnie brak tej sekcji „Logi”.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2014-11-23, 12:04   

Kilka tygodni temu miałem to samo. Przywróciłem kopię z dnia poprzedniego, wysłałem jeszcze raz paragony s POSów. Dobrze, że to była akurat niedziela i miałem tylko kilka dokumentów do ponownego wpisania. U mnie również niema sekcji „Logi”.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-11-24, 08:11   

Jeśli jest brak sekcji [Logi], to proszę dopisać na końcu pliku ini:
Kod:
[Logi]
Barkody =1


[ Dodano: 2014-11-24, 08:13 ]
pogodek napisał/a:
Jak rozpakuję poprzedni miesiąc, to te barkody są. Czy jest jakiś sposób, żeby je przerzucić do bieżącego miesiąca, czy pozostaje ponowne ręczne wprowadzanie?

1. W hasłach i uprawnieniach włączyć sobie pozwolenie na korzystanie z funkcji serwisowych.
2. W tabele->magazyny wcisnąć CTRL-P - ta opcja uruchomi podgląd tabeli barkodów.
3. W tej tabeli wcisnąć kombinację CTRL-Y i wybrać opcję odzyskania pliku z poprzedniego miesiąca.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
Ostatnio zmieniony przez piotrek 2014-11-24, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2014-11-24, 09:45   

1 - ok
2 - ok
3 - Po wciśnięciu CTRL-Y u mnie brak jest tej opcji "odzyskania pliku z poprzedniego miesiąca"
Wrzuciłbym screna, ale nie wiem jak.

W Tabele => Magazyny => wchodzę do magazynu i wciskam kombinację klawiszy CTRL-P, jest taka opcja SKOPIOWANIE KARTOTEK TOWAROWYCH Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA (DANE Z EDYTOWANEGO OKRESU POZOSTAJĄ BEZ ZMIAN), ale to chyba nie o to chodziło.

[ Dodano: 2014-11-24, 10:32 ]
Jeśli jest brak sekcji [Logi], to proszę dopisać na końcu pliku ini:
Kod:
[Logi]
Barkody=1

Powinno być tak
[Logi]
Barkody =1

po "Barkody" powinna być spacja.
Teraz mam komunikat o zmianie wielkości pliku z barkodami.

Jeżeli chcę to wyłączyść to
Barkody =0
???
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-11-24, 10:34   

Ad 3. Po wciśnięciu CTRL-Y należy wcisnąć przycisk "F10 - bieżący plik tabeli z zip-a". Następnie proszę dać OK, wyjść z tabelki, ponownie do niej wejść. Pojawi się pytanie, czy odzyskać plik z innego miesiąca niż bieżący. Wybieramy poprzedni miesiąc i gotowe.

Aby wyłączyć logowanie barkodów, można skasować całą sekcję, albo zmienić zmienną barkody na 0.
Nie jestem pewien, czy ta spacja jest konieczna, ale na pewno nie zaszkodzi.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2014-11-24, 11:00   

OK - działa :)

U mnie bez spacji nie działało, ze spacją działa :)

Ok, dziękuję
 
 
wielobranzowy 


Posty: 114
Wysłany: 2014-12-07, 20:48   

u mnie jest tak ze gdy robie eksport faktury do innego sklepu, robie import i tez zauwazam ze produkty traca barkody
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-12-08, 08:16   

wielobranzowy napisał/a:
u mnie jest tak ze gdy robie eksport faktury do innego sklepu, robie import i tez zauwazam ze produkty traca barkody

Proszę napisać dokładnie, którymi opcjami w programie. Czy CTRL-A ze spisu faktur?
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
wielobranzowy 


Posty: 114
Wysłany: 2014-12-08, 22:33   

tak poprzez ctrl+a eksport i potem wczytaj fakture na drugim punkcie
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-12-09, 08:10   

wielobranzowy napisał/a:
tak poprzez ctrl+a eksport i potem wczytaj fakture na drugim punkcie

To jeszcze pytanie, gdzie giną - czy na komputerze, z którego wykonano eksport, czy też na tym, do którego wczytujemy fakturę. Kolejne pytanie, czy giną za każdym razem.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
wielobranzowy 


Posty: 114
Wysłany: 2014-12-10, 22:16   

na tym do ktorego wczytujemy, zauwazylem ze za kazdym razem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group